Skocz do zawartości
krzysiek l

lampa t5 diy

Rekomendowane odpowiedzi

weekendowa zabawa:

formatka

1382-l8.jpg

oprawki

1382-l6.jpg

odbłyśniki

1382-l7.jpg

przewody zasilające

1382-l11.jpg

obudowa

1382-l10.jpg

i świecimy

1382-l13.jpg

niestety nie moge wgrać fotek zamontowanych stateczników bo cos nie idzie

pzdr


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To jest blacha czy Pcv


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blacha

pcv jest na bokach


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam lampe DIY i niestety takie lampy maja duza wade,brak oslony z pleksi chroniacej swietlowki i odblysniki przed zachlapaniem,co powoduje koniecznosc zdejmowania lampy co minimum 2 tygodnie do gruntownego mycia odblysnikow i swietlowek.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek, kup sobie ( niedaleko ciebie jest ) w firmie arkusz akrylowy.

Do tego dorób z blachy rancik tak jak w ATI lampach i masz DIY ATI.

Gratuluje projektu i... "krzysiek l" możesz powiedzieć gdzie zrobiłeś taka perforowaną blachę ?

Sam szukam miejsca gdzie można w dobrej cenie zrobić taką blachę w Warszawie lub cały wygięty profil.

Będę wdzięczny za info na np. priv.

( i jakies bardzie ciekawe foto konstrukcyjne, jak np. schowanie starterówi górna przykrywka... )


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smith na Wileńskiej masz 3 sklepy z metalami kolorywymi, maja blacy perforowane z kwasowki i aluminum. w slupnie jest hurtownia (sprzedaja na arkusze/sztangi) - tam jest taniej i wybor taki ze jest wszystko co bys mogl chciec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieniek moja pokrywa ma oslone z plexi.

smithpl, ja pracuje ze tak powiem w blachach od 9 lat i nie jest dla mnie problemem zlecenie takiej formatki.

problem jest w tym ze jak sie nie zleci masowej lub powtarzalnej ilosci elementow to nikt nie chce przyjac zlecenia.

stateczniki sa zamontowane po drugiej stronie odblysnikow a oprawki sa identyczne jak w ATI,


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brakujace fotki:

stateczniki i podlaczenie oprawek

1382-l127.jpg

1382-l19.jpg

1382-l33.jpg


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult ale mi nie chodzi o sama blache, tylko o blache z wycietymi otworami jaka ma krzysiek l :-)

Krzysiek l no wlasnie to jest problem.... ale widze ze to normalne.

Ja potrzebuje tylko kilka sztuk i dlatego nikt nie chce tego zrobic w normalnej cenie...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa no racja, nie przyjrzalem sie. no z taka formatka jak na fotkach to bym sie wyzynarka bawil kilka godzin... a kupic gotowca to racja ciezko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sminthpl napisz na priv pod jakie lampy chcesz i ile sztuk to zobaczymy co da sie zrobic :-)


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze otwory mozna wytrawic kwasem.Pod warunkiem ze blacha nie aluminiowa.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko gdzie takie oprawki do świetlówek dostane? Bo rozumiem, że te są najtańsze...?


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#220321 Pavilon :

A ja mam pytanko gdzie takie oprawki do świetlówek dostane? Bo rozumiem, że te są najtańsze...?

najtansze nie sa ale za to pozwalaja na zamontowanie swietlowek bez demontarzu polowy lampy.

sa przekrecane a nie wciskane ze tak to nazwe.

zamowilem ich bardzo duzo bo to bylo minimum zeby dostawca zrealizowal zamowienie wiec moge odsprzedac

pzdr


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem PM ale nie wiem czy doszło... Sorki za OT :bow:bow:googleye


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym proponowal zrobic sobie wykrojnik i wybic te otwory na oprawki. Jesli w aluminium to z jakiejkolwiek stali. Jesli to blacha to w kazdym zakladzie slusarskim znajdzie sie ktos, kto za flaszke zrobi nam stempel ze stali nc lub podobnej a nastepnie zahartuje. Do blachy 2-3 mm spokojnie wystarczy prowizoryczna matryca z przewierconego plaskownika i odpowiednio 4 lub 6 kg mlotek :bow Grubszych blach bez prasy nie polecam przebijac. :bow


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.