Skocz do zawartości
vip

Akwarium 1050l 250x70x60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Od kilku dni już czytam to forum i...

Mam zamiar kiedyś uruchomić morskie 1050l, Akwarium bedzie już teraz bo w nowym domu w scianie, ale najpierw chyba slodkie, bo na taki rozmiar morskiego to przy budowie mnie na razie nie bedzie stać. jednak chciałbym od początku go do tej roli przystosować, a co za tym idzie mam już pytania, na które nie znalazłem odpowiedzi.

O. z jakiej grubosci szkla powinno byc takie akwarium? (70 wysokie), jakiej wielksci powinien być sump do niego?

1. Czy w takim akwarium wystarczy jeden komin i ile otworów powinien mieć oraz jakiej średnicy. Akwarium bedzie "dwustronne" wieć mam pomysł zrobic komin z jednej strony na środku jednego boku - czy to dobry pomysł?

Zrobiłem już odpływ do piwnicy bo tam mam zamiar mieć sumpa i całą resztę niestety po lakturze na forum stwierdziłem ze chyba za mały bo to rura kanalizacyjna srednica chyba 32 (już zalane w wylewce )

2. Powrót zamierzam zrobić z drugiej strony ( nie przez komin)- jaka grubość ( srednica) powinna być? i czy lepiej zrobić jeden duży czy np 2 mniejsze?

3. czy do takiego zbiornika kupować sprzet np. jedną pompe 20 tys l czy lepiej 2 po 10 albo 4 po 10 czy odpieniacz jeden czy też kilka, itd

na razie chyba wszystko z góry dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich

ps. chętnie bym zobaczyl działajacy zbiornik dosyc duzy i duzą iloscią sprzetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Nie kazdy mial z takim litrazem do czynienia, wiec nie bedzie latwo Tobie pomoc "z autopsji". Tomajk duzo wie - pisz do niego.

Mysle, ze lepiej jest miec jeden odpieniacz niz kilka.

Mysle, ze wolalbym patrzec na dwie pompy niz na cztery.

Komin po srodku bocznej sciany bedzie optymalny.

Takie akwarium buduje sie w domu, wiec budowniczy bedzie wiedzial jaka grubosc szkla dobrac i gdzie wstawic wzmocnienia poprzeczne.

Mam akwarium 70 cm wysokie i juz nigdy takiego nie bede kupowal. 65 cm jest o wiele wygodniejsze w obsludze.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.