Skocz do zawartości
Grelson

Oryginalne zapakowanie soli pries

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam pytanie, a mianowicie jak oryginalnie jest pakowana sól pries 2kg? Ja dostałem ją w oryginalnym wiadereczku denko plastikowe zaklejone taką silną taśmą klejącą a wewnątrz worek z solą zawiązany na "Supeł".

Czy tak wygląda jej oryginalne opakowanie? gdyż pierwszy raz mam styczność z priesem na próbę a sól nie jest w postaci proszku tak jak sól kuchenna lecz w postaci jednej bryły która skubię łyżką kuchenną:bow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba ktoś Cie wyrolował. Mnie się wydaję, że powinno być w proszku a nie bryła (jak bryła to opakowanie było otwierane i dostała się wilgoć)


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grelson tak wyglada oryginalne opakowanie

Woreczek jest wiązany na supełek a całość zaklejona jest taśmą

To że sól jest zbrylona to ostatnio norma - dlatego się pisze że sól Preisa straciła ostatnio na jakości

4 kilowe opakowania też są pobrylone i trafiły się też worki 40 kilowe jak skała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac nie tylko pries ma ten problem, bo w uk np ostatnio przypadkiem bedac w sklepie gosc mi pokazal parie soli red sea. Ponad pol tony soli, w workach i wiadrach i wszystko na kamien zbrylone. Mowil, ze producent zgodzil sie wymienic trefna partie choc wine zwala na warunki przechowywania soli w hurtowni. :-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sól zostanie zmielona osuszona i wróci do sklepów ;-) - i nikt nie weźmie pod uwagę że pod wpływem wilgoci i zbrylenia mogły tam zajść niekorzystne reakcje chemiczne składników


Start 03.08.2009 - Zbiornik 600 l, sump 200 i prawie wszystkie potrzebne rzeczy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ja już preisa więcej nie kupie ,niby sól nie zbrylona ale magnez na poziomie 1080 :banghead

Chyba teraz najlepiej TM bio activ kupować


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jacek Lublin to moja Preis w kartonie 20kg ma mg 1350 mierzone salifertem,wiec jakas trefna Ci sie trafila.Albo test masz do bani.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól w worku 40 kilo robiłem dwoma testami oba saliferta


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości otworzyłem wiaderko Tropic Marin Pro Reef 25 kg. Sól w worku foliowym tylko zaciśniętym delikatnie plastikową opaską. Na szczęście sól w 100% sucha i sypka, żadnego zbrylenia. Tak samo miałem zawsze w soli hW i AM Reef Salt. Nigdy nie miałem zbrylonych. W ogóle polecam na przechowywanie soli wiaderka plastikowe, bo można je szczelnie zamykać i sól nie chłonie wilgoci


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.