Skocz do zawartości
remii

Pytanko o po4 saliferta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie czy dobrze przeprowadzam test na po4 saliferta bo instrukcja niestety napisana jest w jezyku niemieckim. Tak wiec nabieram 10ml solanki dodaje 4krople po4-1 mieszam 10sek, nastepnie dodaje miarke proszku po4-2 i mieszam 30sek porównuje na skali barwnej i zawsze wychodzi zero. Patrze z góry zero, patrze z boku tez zero. Pozdro


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie :-) tak sie robi ten test i zawsze wychdzi zero ;p


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale nie kumam. Zawsze wychodzi zero?


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...bo to taki test by spokojnie spac w nocy...zawsze zero,chyba ze wzialbys troche wody z pola uprawnego swierzo nawozonego to moze by pokazalo O,1...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test saliferta na po4 do najdokladniejszych nie nalezy. Kolega @Stani w jednym z tematow trafnie to ujal, ze ponizej stezenia 0,1 nie ma juz co na ten test liczyc. Takze w wielkim skrocie mozna test saiferta uznac za pokazujacy dwie wartosci: niezle - bardzo zle :-) Jestes w pierwszym wariancie. :bow


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie Koledzy. Dla mnie ten pierwszy wariant to i tak bardzo duzo. Miło wiedziec ze w końcu zaczynam podazac tą prawidlowa drogą. Puki co sps-ów jeszcze niema ale mam nadzieję ze juz niebawem:) pozdro


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakiej firmy test na PO4 polecacie? (tylko z tych dostępnych w PL - wiem, że najlepiej by było kupić Mercka albo Rowę ale nigdzie ich nie znalazłem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rpp - wlasnie te, inne trudno polecic na niskie stezenia.

Pewnie tak samo dostepne sa Macherey&Nagel i Gilbers?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MateuszD faktycznie Rowa jednak jest dostępna (skupiłem się na szukaniu Mercka :-) )

Cena co prawda zabija :-( no ale jeśli ma być dokładnie a nie pi*oko to warto zapłacić więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaczając sie do tematu to jaki wplyw na akwa z sps ma stezenie po4 ponizej 0,1mg


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@remii - pozytywny :bow

Znajomy ma test Delteca. Kosmicznie drogi w porownaniu do saliferta (ok 8 krotnie). Mierzy Po4 w przedziale 0,1 - 0.008. Co ciekawe, w/g instrukcji zalecany poziom w akwarium morskim to oscylacja w okolicy 0.01.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok kumam ale stezenie po4 ponizej 0.1mg nie odbierze chyba uroku sps jedynie co to utrudni walke z zielskiem jezeli takowe bedzie wystepowac. Pozdro


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

remii !! Odwrotnie. PO4 ma byc jak najmniej !! 0,1 to gorna granica. A moze i nie bo to kawal od granicy. Wszyscy daza do prawie zera.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wszyscy daza do prawie zera"

Jak najbardziej.

Warto tez moim zdaniem miec NO3 ok. 16 x wieksze niz PO4 i wtedy to juz sielana.:bow


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodi morskim bawie sie dopiero od roku i wiem ze z zanieczyszczeniami najlepiej byloby zjechc do zera ale moje pytanie jest takie: ile uroku moim przyszlym sps odejmie stezenie po4 mniej niz 0.1? bo skoro jeszcze ich niemam test za pareset zloty chyba jest mi niepotrzebny


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie odejmie a doda :bow


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remii,

chodzi o to, zeby stabilnie utrzymac PO4 na poziomie ok. 0,01. Dobrym testem jestes w stanie szybko wykryc, ze PO4 skoczylo z 0,01 na 0,03 i wtedy jest czas na reakcje. Gdy PO4 niekontrolowanie wzrosnie powyzej 0,1 to nawet po ponownym obnizeniu bedziesz czekal tygodnie i miesiace, az korale ladnie sie wybarwia.

Stabilnosc cnota morszczaka!:bow


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.