Skocz do zawartości
Taku

Błazny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam w akwarium 3 błazny (2 "czyste" ocellarisy i 1 błazna który między 1 a 2 paskiem bieli jest bardziej czarny[ma ktoś spis gatunkowy błaznów? :bow]) z tego co czytałem na forum to po pewnym czasie jeden z maluchów (ocellaris) będzie wręcz skazany na banicję (ten błazenek z większą ilością czerni ma jakieś 5 cm i jest od dłuższego czasu w akwarium, miałem dwa ale drugi niestety padł, teraz niedawno dopuściłem dwie sztuki malutkich (jakieś 2 cm) ocellarisów)

I Teraz pytania:

1. Czy jeden z maluchów będzie musiał być odłowiony?

2. Czy ocellaris będzie się rozmnażał z tym dużym błazenkiem? (nie podaje nazwy łac. bo jej nie znam)

3. Maluchy pochodzą z jednego miotu jest możliwość że jednak będą wszystkie 3 razem funkcjonować?


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazenki:bow zobacz ktory to ten Twoj.

Co do blaznow, w naturze sa rybami stadnymi, zamieszkujacymi poblize ukwialu, nie wiem dlaczego piszesz tu o jakiejs banicji, moim zdaniem normalnie wiekszy z nich bedzie samica, a dwa male - samcami. Problem jest tylko w tym, czy ryba ktora masz sparuje sie z ocellarisem, strzelam, ze to amphiprion percula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, czy można trzymać parę ocellarisów - jednego "zwykłego" i jednego czarnego? Bądź trójkę, czy wtedy ten czarny nie będzie nękany przez resztę?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 chyba nie da rady,2 dobiora sie w pare i beda ganiac tego trzeciego.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mieszana para jest realna? I czy błazny się same płciowo dopasują?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ten duży to percula czy możliwe jest że rozmnoży sie z ocellarisem?


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie wie jak się sprawy mają z mieszanymi ocellarisami?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#220680 LiZaRd :

Błazenki:) zobacz ktory to ten Twoj.

Co do blaznow, w naturze sa rybami stadnymi, zamieszkujacymi poblize ukwialu, nie wiem dlaczego piszesz tu o jakiejs banicji,

A trzymales kiedys Lizard wiecej niz dwa blazny w akwarium? Niestety akwarium to nie natura i niektore rzeczy nie dzialaja w ten sam sposob. Przy zapewnieniu kazdej parze odpowiednio duzego ukwialu udaje sie trzymac kilka sztuk w jednym akwarium, inaczej w 99% przypadkow pozostaje jedna para.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Ja skusiłem się niestety na błazenki z odłowu.

Po dwóch dniach przestały jeść. Mniejszy padł po tygodniu, większy po paru dniach też już

był jedną płetwą na wielkiej rafie ale udało mi się go skutecznie zawrócić z tej drogi za pomocą

Metronidazolu.

Ponieważ od paru tygodni wygląda na całkiem zdrowego zdecydowałem się dokupić mu towarzystwo.

Mam ReefMaxa - więc z ilością ryb nie poszaleję. Dlatego dla urozmaicenia zdecydowałem się dokupić

czarnego błazenka. Nie udało mi się uzyskać informacji czy jest to lokalna odmiana barwna Ocellarisa czy też inny

podgatunek.

Nie mniej błazenkom kolor zupełnie nie przeszkadza (jak widać nie są rasistami) bo dogadały się od razu i pływają

zgodnie razem. Zresztą w nocy (pod LED-em) wszystkie błazenki są czarne :)

Pozostaje jedynie problem ewentualnego powstania hybryd, ale nie spodziewam się, żeby moje szanse na udane rozmonożenie i odchowanie narybku były zbyt duże :)


Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#221348 lionfish :
#220680 LiZaRd :

Błazenki:) zobacz ktory to ten Twoj.

Co do blaznow, w naturze sa rybami stadnymi, zamieszkujacymi poblize ukwialu, nie wiem dlaczego piszesz tu o jakiejs banicji,

A trzymales kiedys Lizard wiecej niz dwa blazny w akwarium? Niestety akwarium to nie natura i niektore rzeczy nie dzialaja w ten sam sposob. Przy zapewnieniu kazdej parze odpowiednio duzego ukwialu udaje sie trzymac kilka sztuk w jednym akwarium, inaczej w 99% przypadkow pozostaje jedna para.

nie trzymalem nigdy wiecej jak 2 sztuki, dlatego nie pisze, jak to wyglada w akwarystyce, a jak w naturze. moze ostatnim czlonem wprowadzam w blad, ale prawda jest taka, ze widzialem nieraz zbiorniki po 300/500litrow w ktorych plywaly 3/4 blazny, nawet bez ukwialu i nie bylo zadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JaWroc

Witam,

Z błazanami jak się okazuje różnie bywa ...

Około 3 tygodni temu zakupiłem 2 sztuki, przez cały czas miały się całkiem dobrze pływały razem ale niestety od kilku dni jeden dosłownie znęca się nad drugim. Biedak jest poobgryzany i chowa się gdzie tylko może.

Generalnie zastanawiam się czy pozbyć się "kill'era" czy ewentualnie dokupić innego do pary... ale nie ma chyba pewności że sytuacja się nie powtórzy.

Pozdr,

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie: Czy Ocellaris może się skrzyżować z Percula ?


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon68, dzięki za informacje, no i wstaw zdjęcia baniaka w Naszych Akwariach :)

Taku, sorki za prywatę w Twoim topiku.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.