Skocz do zawartości
LUK4344

skąd krzemiany w moim akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu prowadze walke z okrzemkami, próbowałem już wielu metod i nic, najbardziej zastanawie mnie skąd biorą się krzemiany w moim akwarium ponieważ przebadałem juz chyba wszystkie drogi, którymi mogły się dostawać.

Po pierwsze mam bardzo dużo krzemianów w kranówie i nawet ro i di nie daje rady ich usunąć i dlatego stosuje też absorber Si na osmozie, udało mi się w ten sposób uzyskać wode osmotyczną wolną od krzemianów, ale nic to bo w akwarium krzemiany wciąż utrzymują się na poziomie 0,4.

Przebadałem wode z baniaka z którego uzupełniam opadowo wodę odparowaną (myślałem że może plasti coś uwalnia) wszystko jest ok.

Przebadałem wszystkie roztwory Balliga (myślałem że może proszki są zanieczyszczone) też wszystko ok.

Skała którą mam w zbiorniku jest u mnie dwa lata (już drugi zbiornik) i wcześniej nie było problemów.

Jedyne co mi dzisiaj zaświtało to że sól jest do d*py, ale niestety właśnie mi się skończyła i nie jestem w stanie zbadać świeżej solanki (sól kent kupowana na wagę ale z orginalnego wiadra).

Parametry w akwarium:

temp. 26

ca 470

kh 8,5

mg 1270

no3 niewykrywalne

po4 niewykrywalne

wszystkie test salifert

Macie jakieś sugestie??


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydalby sie Silicarbon w kubelku.

Moze piach jakis dziwny? Moze plastiki (rury, weze)?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałem, mam absorber krzemianów sery na systemie osmozy i jeszcze dodatkowo fauna marin w akwarium, piasek najlepszy żywy i rury vdl


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje możliwość, że to cyjano, a nie okrzemki- czasem trudno rozpoznać- i wtedy poziom krzemianów nie jest istotny.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest cyjano na 1000%


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może sól, (to wydaje się najbardziej prawdopodobne...) ,być może tez skała,jak wiemy skała potrafi kumulowac fosforany jak i związki krzemu by po jakimś czasie je uwalniać do wody chociaż nie sądze że juz po 2 latach ,ale jak pisałeś że masz sporo Si w kranówce to mozliwe że już swój "limit" naciągneła i teraz oddaje ,można to łatwo sprawdzic;) , chociaż bardziej stawiałbym na sól....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.