Skocz do zawartości
domat

odczyt wyników z hydrometra sera

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam pytanko, zakupiłem hydrometr sery i tutaj moje pytanie, jak odczytywać z niego wynik gdyż znajduje się na nim czerwona podziałka pierwsza linia to "N" a druga to "A" znajduje się ona pomiędzy 1.023-1.028 a jak wiadomo woda morska powinna mieć pomiędzy 1.022-1.024 więc do czego służy ta czerwona podziałka? rozumiem że nie trzeba się nią sugerować tylko robić wodę 1.022-1.024


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj wydaje mi się, że dokładnie pomiaru tym hydrometrem nie odczytasz, skala bardzo mało dokładna a co za tym idzie i wynik nie dokładny, jak rozpoczynałem "zabawę" z morszczyzną rok temu, używałem własnie Sery, wkurzalem się bo nie wiedziałem jaki jest wynik po zmierzeniu, wsypanie pół szkalnki wiecej soli lub mniej przy 20 litrach solanki nie wpływało na pomiar, to takie mierzenie "na oko", nie dało się dokładnie odczytać, a z tego co piszą bardziej doświadczeni ważne jest aby paramertry w akwarium były raczej niezmienne dlatego też po jakimś czasie kupiłem duży hydrometr spławikowy z menzurką JBL, polecam, bo jest dokładny i nie musisz sie zastanawiać jaki masz wynik bo dokładnie widać do 0,0005 i staram się robić do podmiany dokładnie takie samo zasolenie wody jakie jest w akwarium,

a Sera leży sobie w zapasie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przede wszystkim, w jakich jednostkach jest wyskalowany - density czy specific gravity - czyli gęstość czy ciężar właściwy. Producenci "zapominają", że gęstość zapisuje się jako tysiące - optymalne 1022,6 - 1024,9 zapisują jako 1,022 - 1,024(5). Tymczasem odczyt 1,0256 - 1,0271 (czyli u Ciebie nieco szersze 1.023 - 1.028 ) to odczyt dla ciężaru właściwego i zapewne w nim jest skala na hydrometrze. Przelicznik i zależność jednostek jest tutaj (trzecia tabelka):

http://reefkeeping.com/issues/2004-06/rhf/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domat - ma przed sobą hydrometr Sera i z tego co widzę to czerwona kreska z literką N pokazuje wynik 1,023, idąc dalej druga czerwona kreska jest z literką A wg mnie jest to wynik 1.28,

nie wiem tylko jak wyskalował Serę producent bo nie mam opakowania,

natomiast mam też przed sobą Hydrometr i opakowanie JBL i tu widzę napewno ze JBL podaje skalę wyrażoną jako Specific Gravity,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada ze mam JBL i Sery hydrometr zaraz porownam wyniki.

JBL 1,025 a Sera 1 kreske powyzej A,czyli 1.027


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok no tak, czyli wode mam przygotowywać pomiędzy czerwonymi kreskami czyli na skali pomiędzy "N" i "A" czyli według skali 1.023-1.028 czy natomiast nie sugerować się tymi kreskami i robić wodę 1.022-1.024?


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rob zasolenie wedlog hydrometru Sery 1,026-1,027


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.