Skocz do zawartości
promil

SPS co jest nie tak?

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu ok 6 miesięcy zauważyłem,że ten koral nazwy nie pamiętam p1110898.jpg praktycznie nie przyrasta,a co dziwne cały pokryty jest sporymi polipami,akurat już przygotowywał się do snu:)

Różnie próbuję sobie to wytłumaczyć,czy może za słabe oświetlenie(tylko 1 actynika T5 8W),zła sól niby HW,ale zamówiłem Kenta,podmiana co tygodniowa ~ 7-8 ltr(całość za jałowa ) itp?LPS rosną świetnie.

Ma ktoś jakieś pomysły?

P.S W 112l gdzie z ryb były 2 błazenki,oświetlenie 4x24W T5,sól również HW,SPS miały spore przyrosty,regularnie robiłem szczepki itp.


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można powiedzieć, że wpadł w złe towarzystwo :bow


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dokładniej?

Koral z niczym się nie styka,podobnie zachowuje się inny sps,fotkę zrobię jutro.

Praktycznie 80% obsady zostało przeniesione z 112l do 45l,więc sie już długo znają.


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to Acropora.sp gatunku nie jestem w stanie odroznic.Acropory to wymagajace korale,musisz miec silna cyrkulacje silne oswietlenie i stale parametry Ca KH,Mg oraz czysta wode,a w takiej pikorawce bez odpieniacza to raczej nie mozliwe do zapewnienia,po samej kolorystyce korala widac ze masz syfiasta wode,dodatkowo korale te nie lubia towazystwa miekkich korali,dlatego przyszlosc tego korala w twoim akwarium jest watpliwa.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.