Skocz do zawartości
Swirlej2

Budowa DownDrafta

Rekomendowane odpowiedzi

Budowa przebiega zadowalajaco , nawet kolega pozyczyl mi orginal zebym sobie potrzymal w rekach i dokladnie obejrzal :(

O wlasnei go trzymam na tym zdjeciu , dech zapiera normalnie , super maszynka :(

847-dsc03522.jpg

Nie zabardzo mi wyglondal na orginal , raczej na super dokladna robote DIY :( ale co sie bede odzywal mysle , wazne ze pozyczyl go obejrzec :( latwiej bedzie robic :D

Tak wiec sie dzisiaj zabralem za szczegoly bo te sie najtrudniej robi i wypilowalem sobie z czarnej plexy

"pipek" do kubla :D oto lon :D

847-dsc03491.jpg

847-dsc03492.jpg

I tak se go lo pozniej tam przykleje , jak lo , lo ,lo na zdjeciu je :D identycznie bedzie :D

847-img_4463.jpg

Ciag dalszy niewatpliwie nastapi :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no juz całkiem sporo masz zrobione :(

cokolwiek by to było na tych 2 pierwszych zdjęciach :(


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no spoko , powoli leci :( :(

pozdr...

Ps; Polowe Polski postawilem na nogi zeby znalesc czarna plexe 5 mm (taka zeby sie dala jeszcze kleic :(), no i mam :D (kolezka z tego forum to geniusz , wszystko znajdzie :D Thx :(


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no spoko zbyszek pipek jest ok :(


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano taki maly dzyndzelek na dobry poczatek :(

Ps; Uciekam dzisiaj od kompa , bo korzenia zapuszczam ,ide cos dzialac :(


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się kleji taką pleksi ?? bo chcę zrobić przykrywę na akwa z pleksi i własnie zastanawiałem sie jak ją skleić

i może wiecie jaka grubość powinna być jak awa ma 80x35cm ??


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zaleznosci od materialu uzywam;

Acryfix 116 - plexa , acryl

Tangit - PVC i niektora plexa

PVC-UL O VOC - pvc

Czesci do klejenia lekko matuje drobnoziarnistym papierkiem sciernym , sklejam a jak potrzeba to sciskam przeznaczonym do tego typu robotek sciskiem (plytki plexi glownie sciskam)

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przysiadlem sie wczoraj do budowy mojego DD :Satisfied napewno znajda sie tacy , ktorzy tez nabiora checi aby samemu zbudowac typ wlasnie takiego odpieniacza :) wiec pomslalem ze dobrze bedzie jezeli to pokolei pokaze co i jak robie :)

Dzieki pomocy paru kolegow ( za co bardzo dziekuje :D ) udalo mi sie zgromadzic potrzebne materialy do budowy DD , w szczegolnosci to chce podziekowac R@f@lowi ktory jest na tyle obrotny ze zalatwi niemal ze wszystko :D (szatan nei kogut :D )

Tak wiec wczoraj wzielem sie za wiercenie otworow i sie troche nad tym nameczylem zeby to wyglondalo :D

Tak wiec na dobry poczatek juz cos wydlubalem :D popatrzcie prosze .

Najpierw nawiercilem otworkow cienkim wiertlem dookola , nastepnie pileczka wlosowa wycielem srodek po to by moc nastepnie pilnikiem wybrac pozostalosci ..

Na koniec uzylem roznych papierow sciernych w tym tez wodnego , oraz bardzo ostrego noza ktorym "darlem " dookola ze tak powiem jeden wior :D cos jak podczas toczenia prosze sobie wyobrazic ;) hehe

W ten sposob powstalo idealne moge powiedzeic kolko , jest naprawde rowne ;)

Balem sie wiercic wycinakiem poniewaz kiedys pekla mi plytka , a za ta czarna plexa kolega sie ulatal wiec poszanowalem jego nogi ;)

Plytka nie mogla mi peknac ;)

pozdr...

Ps; Dodam jesczez ze kolezka BartY tez robi DownDrafta , bardzo eleganckiego zreszta jak i rowniez kalkreaktor :D czasami sie wymieniamy wiadomosciami na temat DD i jest naprawde ciekawei i przyjemnie robic , chce sie dalej robic ;) samemu nudno ;)

Pozdrawiam BartY :D 1:0 ;)teraz Twoja kolej :D hehe

Foty do obejrzenia tutaj - http://www.tiscalinet.ch/meerwasser/BudowaDownDrafta/


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie wyciąłeś takiego kółka po prostu wycinakiem otworów do glazury na wiertarce stołowej. Mam nadzieję że wiesz jak to wyglada - przypomina zwykłe wiertło i ma doczepione ramię - które można ustawić na zadany wymiar i np wyciąć dziure 100 mm - na wolnych obrotach, bo topi plexę

KOsztuje w PL ok 15zł - za chiny nie dłubałbym ręcznie - w prostym kawałku plexi.

Taką dziurę robi się w 30 sekund i jest też równa

Darek S


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW na czym polega "wyższość " takiego DD nad zwykłym kolumnowym

Wydajniejszy, mniejszy, ???

Będę coś kiedyś robił na miejsce mojego Weipro, dlatego pytam

Jaką pompę potrzeba do obsłużenia akwa 200 l (licząc z nawiązką)

Darek S


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek moze z tymi wycinakami masz racje ze szybciej i latwiej no i napewno dokaldniej , tyle ze ja mam jakis troche lipny ten wycinak i kiedys mi pekla plytka, masz jakas fote takiego wycinaka o ktorym pisales ?

Napewno wydajniejszy jest taki odpienaicz DD :Satisfied

Pompe do mojego DD uzyje od 4000-6000l/h jakas taka trzeba bedzie wstawic ;) i nie chodzi o wielkosc zbiornika tylko to musi dobrze dmuchanc w ta dysze Beckett`a zeby robilo piane i zeby sie np; nie tworzyla "poduszka" pod ta rura pieniaca , to moc pompy powinna byc odpowiednia , ale to wszystko tylko bla , bla , bla ;) jak sie nie sprawdzi tego naocznie i nie przeprowadzi kilku modernizacji zanim to bedzei naprawde odpowiednio dzialalo ... chyba nei pierwszy i nie ostatni ten moj DD ktory zamierzam zbudowac ;)

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad jednym , czy ta rura w ktorej znajduje sie ta cala dysza Beckett`a nie powinna byc o mnijeszej srednicy ( u mnie przekatna tej rury to 6cm) jezeli ta rura byla by wezsza to mysle ze mozna by wykorzystac pompe nawet o mniejszej wydajnosci .

Rura o wiekszej srednicy = mniejsze "cisnienie"

Czy zle kombinuje ...?

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam fotki, bo wycinak jest akurat u ojca

jest prawie identyczne jak tu

http://www.narzedziak.istore.pl/sklep,1439,,,03,,pl-pln,173399,0.html

Musi być ostre, bo inaczej drze zamast łądnie ciąć

Pisz o postępach z DD - będę śledził :Satisfied

Darek S


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli obawiasz się pęknięcia płytki, można robić to zwykłą wietrarką trzymajac normalnie w rękua płytkę przydepnąć noga - na wolnych obrotach. Jest wtedy lepsze czucie takiej wiertarki, aby tylko w miarę prostopadle trzymać , zawsze zdążysz puscić palec trzymający wyłącznik i wyłączyć wiertarkę a i płytke gdyby chciało wyrwać to przesunie odrobinę spod nogi zamiast wyrwać wielką dziurę i połamać ... :Satisfied

Darek S


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie , nie tak to napewno nie wywiercisz :Satisfied raz ze porysujesz plytke po drugie to wszystko lata .. mam wiertarke stolowa ale tez sie balem wycinakeim wiercic .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stołowej kiedyś mi złapało i zrobił sie helikopter, ale gdy trzymam ręcznie to jeszcze nigdy. Można

leciutko kołysac na boki - wtedy nie łapie (jeśli ktoś się bardzo obawia) , bo dziura jest odrobinę większa od rozstawu rysika - ale trzeba wtedy ten nadwymiar uwzględnić

BTW w glazurze trochę tych dziur powierciłem - kiedyś dorabiałem sobie układaniem glazury ..:Satisfied

Darek S


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOżna tez wyrzynarką - ale brzeszczotem do metalu i bardzo powoli - no i tym sposobem jedynie duże kółka, podkładając coś miękkiego pod aluminiową stopkę wyrzynarki bo rysuje :Satisfied

wtedy tylko opiłować papierem i już

Darek S


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie - tyle że pracochłonnie :Satisfied

Mi zawsze brakuje czasu ... ;((

Darek S


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak juz masz po przetarciu papierkiem wodnym (nie dluzej jak 5 minut tarlem) chyba nie potrzeba nic lepiej:) nawet jak beda jakies minimalne szparki to lepiej sie sklei .

Nie wiem czy wycinakiem wyszloby o wiele ladniej ..?

Foty do obejrzenia tutaj -

http://www.tiscalinet.ch/meerwasser/BudowaDownDrafta/

heh:D juz blizej jak dalej jestem do ukonczenia budowy DD :Satisfied dobra za duzo mowie , ide cos dalej robic :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW !!

No, nie...

chyba specjalnie tą dziurę tak wypicowałeś :Satisfied)

Wycinakiem by tak nie wyszło - i tak trzeba docierać ręcznie papierkiem


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :Satisfied

no no no zbyszek robota idzie pelna para:)

czekam na ciag dalszy zdjec:yes


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet dobrze wychodzi recznie , ladnie pilniczkiem sie zbiera do lini wczesniej zaznaczonej , pozniej lekko grubszym papierkiem sciernym zwinietym w rulon , nastepnie drobniejszym , pozniej ostrym nozem dookola obwodu kola kilka razy tak zeby wiury szly :Satisfied i na koniec mozna papierkiem wodnym .. takie pomysly zrodzily sie podczas roznych robotek tego typu ..nie wiem dlaczego akurat takie ..wazne ze wychodzi rowniutko ..trzeba sobei jakos radzic :D jak sie chce cos zrobic przyjemnego z pozytecznym :D

Ps; R@f@l dzieki raz jeszcze za pomoc :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.