Skocz do zawartości
Swirlej2

Budowa DownDrafta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sushi

dobieralem pompe do przeplywu wody przez supm

mam 2 tloczace do gory, kazda po ok. 4 tys. l/h co po wtloczeniu na 140 cm i po przejsciu przez 3 kolanka daje spadek do okolo 2 tys l/h kazda a wiec przeplyw rzeczywisty przez sump to okolo 4 tys. l/h

taka sama pompa wiec napedza DD.

ta 5800 byla by juz za duza :)

Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BartY podeslal do mnie fotke , na ktorej widac jak umeiscil w dosc sprytny sposob ta dysze Becket`a , pozwolilem sobie pokazac ta fotke , mysle ze nie bedzei za to zly :)

Naprawde podoba mi sie to rozwiazanie , dysza jest w pelni rozbieralna , wszystko na oringach jak widzimy (oringi nie pozakladane jeszcze) po zatym dysza umieszczona "krotko" takze syfu sie nie bedzie zbieralo za wiele , naprawde fajne rozwiazanie :)

Tylko czy niedaj bosze jak sie pompe podlaczy , czy ta gorna czesc z oringiem sie nie wysliznie z rury ..?

Moez troche glebiej by ja tam dac , dluzsza zrobic ta czesc z PVC ....(?) ... heh , w sumei tam woda nie dochodzi ..ale ..

Ogolnei to super eleganckie rozwiazanie :)

chyba zrobie podobnie :) ale jeszcez poczekam az zrobisz tam doplyw powietrza (rurke ) :):)

barty.JPG

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) wstyd takie paskudne foto :>

sushi :

dobieralem pompe do przeplywu wody przez supm

mam 2 tloczace do gory, kazda po ok. 4 tys. l/h co po wtloczeniu na 140 cm i po przejsciu przez 3 kolanka daje spadek do okolo 2 tys l/h kazda a wiec przeplyw rzeczywisty przez sump to okolo 4 tys. l/h

taka sama pompa wiec napedza DD.

ta 5800 byla by juz za duza :)

Sushi

to oznacza, że jesteś zwolennikiem przepływu przez odpieniacz takiej ilości wody jak przez sump? i dalej- odpieniacz dobierasz tak aby akwa przerobił 4x/h ?

bo jeśli tak to IMO trochę się pomyliłeś

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups :) ja też sie pomyliłem 8x/h

i jeszcze raz przepraszam, teraz doczytałem, ze ten odpieniacz jest za duży :)

ale i tak jeśli chcesz aby odpieniacz przerabiał całą wodę przechodząca przez sump to pompa powinna być zdecydowanie większa. częsty błąd to mówienie że odpieniacz ma wydajnośc taką jak na etykiecie pompy :) i nie ważne czy jest to deltec, AM czy DD. niestety przepływ wody przez odp.. jest sopro mniejszy. np popmy z wirnikiem igiełkowym z tego co sprawdzałem ( nie wszystkie miałem okazję :)) nie przekraczają 20% nominalnej wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

dobor pomp nie byl przypadkowy.

raczej byly one dobierane do odpieniacza a wiec szukalem czegos co bylo by zdolne przepchanc przez DD wode rzedu wielkosci 3-4 tys litrow na godzine. taka pompe wlasnie zastosowalem.

jesli chcesz sie bawic w aptekarskie mierzenie przeplywu wody przez odpieniacz to popatrz tez na krzywa wydajnosci pomp na poszczegolnych wysokosciach podnoszenia slupa wody, odejmij od tego slup wody nad pompa znika nam 20 cm co sumujac z wysokoscia rury spieniajacej daje nam 20 cm nad pow. wody. na tej wysokosci pompa ma wydajnosc ok. 3700 litrow/h.

boroac pod uwage 2 zagiecia na kolankach mamy starete ok. 300 l/h. Becket daje nam kolejne 400 l/h czyli faktyczna wydajnosc tej pompy po odpieniaczy to okolo 3000 l/h.

to okolo 6 x pojemnosc baniaka /h

wiedzac, ze pompy glowne pchaja okolo 8 x pojemnosc banika na h to chyba niezly stosunek 8:6=1,333

czyli caly banik jest pchany przez okolo 0,75 godziny,

czyli dokladnie caly baniak jest pchany przez odpieniacz w ciagu okolo 45 minut.......

biore tu pod uwage dokladnie cala wode a nie wode rozcinczona co ma znaczenie przy uzyciu wiekszosci odpieniaczy....

to tak wszystko w przyblizeniu :))))

w koncu nie bawimy sie w aptekarska dokladnosc :)

ja uwazam, ze odpieniacz jest w sam raz i widze tego efekty :)))

p.s. zdradz mi jeszcze jak zmierzylesc wydajnos pomp igielkowych, ktore zasyssaja powietrze ......

jaki jest stosunek zasysanego powietrza od stosunku pobieranej wody na wysokosci potrzebnej odpieniaczowi do pracy......

tego jestem ciekaw :))))

Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo nie chodzi o apkekę :) ale chciałem poznać Twoje zdanie na temat doboru odpieniacza.

A wydajnoć pompy sprawdzałem, ale w danym modelu odpieniacza. odpieniacz jest ustawiony jak trzeba i patrzę ile wypływa wody w ciągu danego czasu:). jeśli chodzi o ilość powietrza to nie wiem :/

pozdrawiam Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic sie nam nie chce chwalic ten BartY , za uszy go trzeba ciagnac :) hehe

Mozesz mnie pobic , ale mnie sie podoba Twoj DD i pokaze go tez innym :)

[yellow] GRATULUJE ! (chociaz jeszcze nie gotowy )

DDBART.JPG


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pochwalcie sie jakie są koszty budowy takiego DD :) I jaka wydajnosć??:):):)


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie tam koszty ...? jaka tam wydajnosc....?jaka to jest frajda chlopie nawet nie wiesz :) pierwszy nie powinien nawet dobrze funkcjonowac , po to bym mogl zrobic ze 3 kolejne :) przecia ten kubelek na syfek to juz nie potrzebny byl tam wogole , a jednak .... :) hihi

Nie wiem jak inni , ktorzy robia swoj sprzet DIY , ale ja przy tym odpowczywam :)

A koszty... ? heh co tam koszty , wazne ze ja mam swoje kolko zainteresowac ....:)

(nie kosztuje duzo wykonanie takie go DD )

Chociaz mnie kosztuje duzo , ale... :) , robiac suma sumarum to tez nie duzo :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rosiczka

IMO nie są takie małe , taniej wyjdzie Wiepro albo Beast :)

pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ rosiczka

heh, nie chce zle prorokowac ale twojego kieliszka to taki DD by chyba do sucha "wyssal" :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rund.JPG

rund1.JPG

rund2.JPG

rund3.JPG

rund4.JPG

rund5.JPG

DownDraft czesciowo juz posklejany , tylko dokonczyc przy dyszy BEcket`a :D

Teraz czekam na wasze pomysly DIY .

pozdr...

Ps; Test DownDrafta tez juz niedlugo , dzisaij lub jutro zabieram sie za budowe szafki pod baniak.


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi to przypomina z wygladu pewien nieslawny reaktor u naszych wschodnich sasiadow ... :) a tak z ciekawosci to po co sie meczysz z tym jak i tak za 2 tygodnie bedziesz pewnie wiekszy robil ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie cieknie dlatego, że posoliłeś. To oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.