Skocz do zawartości
jacekw

Akwarium Sera Morskie-WARTO?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam zostać początkującym akwarystą morskim, miałem już akwaria słodkowodne i nawet aksolotle, ale morszczyzna to coś więcej.Mam pytanie czy warto na początek kupić sobie akwarium SERA Marin Biotop Cube 130?Wszystko jest tam dobrane i nie trzeba kompletować wielu innych rzeczy.Oczywiście kupno żywej skały, żywego piasku, ekipy czyszczącej, rybek i innych dodatków pozostaje nabyć w Aquamedicu bo mam go bardzo blisko.Czy może ktoś ma takie akwarium?Jego cena jest dość korzystna na allegro-1350 zł cały zestaw.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Z tego co się orientuje to właśnie trzeba dużo kombinować tzn słabe oświetlenie cyrkulacja i tam jeszcze inne rzeczy, ja tego zbiornika nie posiadam piszę co wyczytałem na forum.

Pozdrawiam,


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ja mam sere od 8 miesięcy i wszystko jest ok.

Mam 6 rybek pare korali i pare zwierzakow i wszystko działa.

Jestem zadowolony bo jak dla mnie początkujacego akwaryste morskiego to i tak jest co robić bez zabawy w oświetlenie odpieniacz i panel.

Gotowy zbiornik sery jest prosty w obsłudze.Jak troszke się podszkole to może wskocze na 300l ale jeszcze troche musze poczytać.

Pozdarwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja rowniez posiadam Sera Cube i polecam to aqua dla wszystkich poczatkujacych!Na poczatku jest problem z ustawieniem odpieniacza ale to kwestia czasu (2 dni) i doskanale mozna dostroic go (jak ma co odpieniac).

Ja dodatkowo wzmocnilem cyrkulacje o Nano Tunze 6025 i to wystarczy oraz grzebien od spodu zamklem czarna plexi okolo 1cm aby podniesc poziom wody( niewidac poziomu ponizej panelu ramy) co rownoczesnie poprawia optyke jak i przelew wody (niepojawia sie kozuch na wodzie )co do oswitlenia to powiem ze jest wystarczajace!Napewno niewystarczy na same twarde korale! Ja osobiscie wole miekkie i na te wlasnie to wystarczy.Wode wymieniam co 10 dni 15litrow i wszystkie parametry sa na najwyzszym poziomie.


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam sery, ale pozdrawiam wreszcie następnego Poznaniaka :) Mało nas jakoś tutaj.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#221139 jacekw :

Witam, zamierzam zostać początkującym akwarystą morskim, miałem już akwaria słodkowodne i nawet aksolotle, ale morszczyzna to coś więcej.Mam pytanie czy warto na początek kupić sobie akwarium SERA Marin Biotop Cube 130?Wszystko jest tam dobrane i nie trzeba kompletować wielu innych rzeczy.Oczywiście kupno żywej skały, żywego piasku, ekipy czyszczącej, rybek i innych dodatków pozostaje nabyć w Aquamedicu bo mam go bardzo blisko.Czy może ktoś ma takie akwarium?Jego cena jest dość korzystna na allegro-1350 zł cały zestaw.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nie daj sie nabrac niezaleznie od producenta zaden gotowiec na dluzsa mete nie da rady zbiornik sera ma potencjal spory panel filtracyjny troche profesjonalnych przerobek i mozna trzymac co sie chce mam do sprzedania tak zmodyfikowany zbiornik mozna zobaczyc na alegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, czy zbiornik da radę czy nie to IMHO bardziej zasługa człowieka niż sprzętu. Podstawa to znać swoje oczekiwania i możliwości zestawu, o resztę trzeba zadbać samemu.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o mozliwosciach tego zestawu przekonasz sie za rok moze wczesniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.