Skocz do zawartości
wildschek

MIKSER DELTEC KM500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , na poczatku samym napisze ,ze korzystalem z opcji "szukaj" i chyba wszystkie watki zwiazane wyczytalem ale nic co mogloby rozwiaz moje watpliwosci .... A wiec tak ... mam zamiar w koncu podlaczyc ten mikserek stoi u mnie w szafie juz 3 miesiac wiec nadszedl czas aby zrobic z niego jakis pozytek .. Problem polega na tym ,ze nie za bardzo wiem jak sie do tego podlaczania zabrac zeby nie spierdzielic czegos ... I nie wiem jak to najlepiej u mnie rozwiazac technicznie .. A wiec mam w obiegu jakies 1000 L , codziennie potrzebuje ok 4-5 litrow dolewki wyparowanej wody . Wode RO dolewam 1 raz dziennie ze 100l zbiornika retencyjnego polaczonego z sumpem za pomoca pompy . Zastanawiam sie jak zrobic zeby woda z tego zbiornika przechodzila przez Mikser uzupelniajac odparowana wode oraz kropiac kalkwaser .. Przeciez kalkwaser ma niby kapac po kropelce a pompa ostro daje .. czy urzadzenie ma byc zasilone na jakims bypasie czy jak ????

Najlepiej by bylo jakby ktos podal jakiegos linka do instrukcji Delteca KM500 ..


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Najprościej zakupić zestaw do uzupełniania wody odparowanej, który posiada pompę perystaltyczną z czujnikiem poziomu wody np. AM niveaumat który sam dolewa wodę ze zbiornika retencyjnego powoli (kropelkowo). Wtedy woda będzie uzupełniana na bieżąco, a nie raz dziennie i tym samym bedzie mogła dolewać się przez mikser.

pozdrawiam

Marcin Kloc


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie , wyczytalem ze te pompki sa dosyc awaryjne , ze zawieszaja sie itp... nie ma jakiegos innego sposobu ... gdzies czytalem na forum ze uzywa jakigos elektrozaworu od pralki przez jakis trojnik czy cos takiego i jest super ...


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się psuje, choć osobiście akurat tego używam od 3 lat i nie nażekam :) .... może mam fart, chociaż bardziej mi chodziło o to żeby pompa była wolnoprzepływowa, bo tylko w ten sposób można zasilać mikser.


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.