Skocz do zawartości
UNSU

sps problem

Rekomendowane odpowiedzi

siema coś mi spsy się sypią;/ po krótce opisze; tydzien temu mocno grzebałem po czym czerwony talerz okrył się brązowym nalotem poczym zbielał i się wylogował, montipora zielona zaszła częściowo podbnym brązowym nalotem;/-czy to wina cyrkulacji?? ale to nie koniec;/, kolejna fajna fioletowa acropora ma zbielałe czubki a fioletowy talerz zaczoł bieleć w jednym miejscu i się to posuwa jak zlodowacenie;( a jeszcze seriatopora -zbielały jej ramiona i zrobiły się cieniutkie;/

oto moje parametry:

kh-8 jbl

ca- 470 tropic marine

mg-1120 tropic marine

no3-1 jbl

reszty nieznam;/ nasuwa mi sie jeszcze kłopot z oświetleniem;/ a mianowićie padły mi dwa stateczniki 2x24 i 2x39 i zostały 3x 39(blue, KZ NG, ati White) wcześniej niestety jechałem przez pewien czas na starych świetlówkach ale te są new

jakieś sugestie ? podpowiedzi?

Z góry dzieki Pozdrawiam JAcek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i niema znaczenia że stoją w połowie wysokości? (25-30 cm od t5)?

ze światłem mam lipe;/ coś mnie prąd tam kopie jakieś zwarcie mam walcze z tym ale ja zeus niejestem;/ piorunami niewładam ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie swiatlo.

Pozdrawiam

seb

ps. montipor talerzowych bym na kibel nie skazywał, nie masz pojęcia jak potrafią zmartwychwstać :clowning


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kopania prądem to masz podłączoną lampę do gniazda z uziemieniem, a stateczniki podłączone do tego uziemienia? Jeśli nie to będzie kopać.

Jak im nagle tyle światła zabrałeś to mają się cieszyć? :clowning A jakby ci od teraz połowę z talerza zabierać, nie zmarniał byś? :reading


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął tracić tkankę... Od dołu:clowning

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:clowning, dzięki dodam że używam soli tropic marine bio a temperatura jest 26,5-27,5C

zmniejszyłem wczoraj dawkowanie balinga z 32 x 2 na dobe do 28 x 2 na dobę

co jeszcze dodać?, hm puki sumpa nieodpalę i niewłącze ap 600 to narazie jade na mce 600;/

p.s. ach czyli niema znaczenia że spsy stoją prawie pod samymi świetłówkami? lipa muszę powalczyć ze światłem

pzdr JAcek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jakas bakteryjna infekcja. Pierwszy koral poszedl, PO4 wzroslo i dla innych korali to byl zbyt gwaltowny skok? Jakos nie moge sobie wyobrazic, zeby montipora pierwsza zareagowala na zmniejszenie oswietlenia. Jak Seb zauwazyl - to twardziele.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.