Skocz do zawartości
kapuhy

Nocnik a la Kapuhy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Na obecnym etapie wyciąganie skałki odpada, musiałbym zrobić demolkę totalną, na co nie mam już siły :)

Czy ktoś zna zwierzaczka z pierwszej foty?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jestem pod wrazeniem ilosci zwierza ktore wyszlo ze skaly. Ja kupilam 7 kilo i tak jak koledzy wczesniej nie mam praktycznie nic. Skale mam od 2 grudnia i na razie tylko 3 malusienkie rurowki znalazlam. Robali 0, o krabach nie wspomne.Bardzo kibicuje dalszemu rozwojowi akwarium. Skalka i jej ułozenie bardzo mis ie poodoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ROBAL jak się uda - to przez kibel na wielką rafę, u mnie zeżarł tridacne...

160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorek, u mnie krab się ujawnił po 9 miesiącach,ale wierz mi,` że nie chciałbyś takich krabów mieć:)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak sie pocieszam ze mam przynajmniej problem z glowy. :)

Na razie ciesze oko kolejnymi niebieskimi rurówkami i staram sie nie widziec tych okropnych glonow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorek, spróbuj popodglądać baniak przy nocnym świetle, wtedy najwięcej życia wyłazi. Bo za dnia to wieloszczety, kiełże i inne krabiszcza zwykle pochowane po dziurach.

Dzisiaj spróbuję zastawić jakąś pułapkę DIY na robala.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadzka na robala niestety nic nie dała, nadal siedzi w skale i straszy. Paskudnik ma bardzo ładny kolor - wiśniowy metalik - ale cała reszta jest przebrzydka.

Gloniska bryopsis, które zaczynały już się panoszyć, ładnie się wykruszają po podniesieniu KH do 15-16 stopni. Do baniaka testowo trafiło kilka miękasów, część dzięki uprzejmości kolegi RA345 :). Wygląda na to, że wysokie KH im nie przeszkadza.

Moi podopieczni:

- drzewko bonsai z Xeni :)

xenia1.jpg

- trawniczek z Acrossoty

acrosota1.jpg

- grzybki, na razie w detalu

grzyb1.jpg

grzyb2.jpg

- i patyczak, czyli obrażona Pseudogorgonia

pseudogorgonia1.jpg

I cały baniak:

tank1l.jpg

Po wsypaniu piachu modliszka zaczęła dekorować sobie nim norkę, a ja w międzyczasie wypatrzyłem medytującego kraba porcelanowego:

medytacja.jpg

Byłem zachwycony jego stoickim spokojem i potrenowałem nieco pstrykanie fotek. Mój zachwyt nieco opadł, gdy okazało się, że to wylinka :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzutem na taśmę w starym roku do zbiornika trafiło trochę nowego życia. I ponownie stało się tak częściowo dzięki rozbojowi na koledze RA345 :) Nie wszystkie zwierzęta udało mi się pstryknąć w pełnej krasie, dlatego foty tylko części.

Do baniaka trafiły m.in. korale:

- rhodactis (ładnie wcina mrożonki)

rodaxis.jpg

- clavularia lub briareum, niestety nie potrafię ich rozróżnić (może ktoś wie na pewno?), od kiedy zobaczyłem baniak kiviego jestem zakochany w łąkach z tych pięknych korali

clavularia.jpg

Dołączyły również bardziej mobilne stwory:

- ogromne (jak na mój zbiornik) wężowidło, które widziałem w pełnej krasie po raz ostatni zapewne - zwiało zaraz pod skały i tylko z różnych stron macha łapkami

wowido.jpg

- krewetka czyszcząca, śmiałe i ciekawskie stworzenie (gania moją rękę gdy robię coś w zbiorniku)

czyszczca.jpg

- Edward Nożycoręki, pretendent do władania moim kawałkiem oceanu (na fotce również nowe, nieco poirytowane protopalythoa)

boksujca1.jpg

oraz jego nożyczki

boksujca2.jpg

Edward zazwyczaj siedzi schowany za skałami, na obchód wyłazi głównie w nocy, chociaż również w dzień potrafi zrobić miłą niespodziankę

boksujca3.jpg

w duecie z koleżanką

duet.jpg

Sukcesywnie postaram się wrzucać fotki reszty zwierzyńca :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do baniaczka dołączyły kolejne zwierzaki, udało mi się również pstryknąć kilka już obecnych. Mam nadzieję że wybaczycie długie ładowanie zdjęć (sporo fotek na jednej zakładce wylądowało).

- odbrażony patyczak

pseudogorgonia3.jpg

- Knopia (stanowczo mam odchyłkę w kierunku korkowców) i Rhodactis

knopiairodaxis.jpg

- maleńki zaczątek łąki z Cornularii (czyli odchyłki c.d.)

cornularia.jpg

- Capnella

capnella2w.jpg

- pierwszy LPS w zbiorniku - jasna odmiana Euphylli

euphyllia.jpg

Zwierzaki cały czas dostarczają nowych wrażeń, wspaniale się je obserwuje i zajmuje mi to masę czasu.

Poprawiacze humoru:

- grupa akrobatyczna podczas ćwiczeń

akrobaci.jpg

- sztuka kamuflażu jest znana nie tylko płaszczkom i ośmiornicom :) Swoją drogą to świetny odkurzacz, choć stosuje taktykę spalonej ziemii

jeowiec1.jpg

I na koniec cały baniak

baniak2.jpg

Pozdrawiam :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Chciałbym dorobić się sporej łąki z korkowców, a miejca na duże skałki brakuje - więc sporo czekania przede mną...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten koral co nosi na sobie jezowiec(Acrossota) to straszna plaga,radze jak najszybciej sie go pozbyc z akwarium definitywnie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze,:) akwa coraz ładniej wygląda:clowning razem dzielimy tą "odchyłke"ale u mnie coraz wiecej nie foto,ładny grzyb mi sie odkleił-wiesz dla kogo?pozdro


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, 6:39 na forum? Widzę, że choroba się rozwija :)

(a grzybek na pewno się nie zmarnuje, dzięki :) )

Peniek, faktycznie Acrossota się żwawo rozwija, ale ma dedykowane miejsce na skale i tam pozwalam jej rosnąć. A że, jak choćby Xenia, wymaga nadzoru - trudno, nic nie poradzę że podobają mi się miękasy, a hodowla choćby SPSów też ma przecież swoje wady :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw nowe fotki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabieram się do tego jak pies do jeża, ale w końcu się zmobilizuję :) Na razie niestety wygląd baniaka psują dwie "izolatki", w których wylądowały obie krewetki. Są w kiepskim stanie (czyszcząca straciła 3 nogi i ma bardzo krótkie czułki, boksującej również brakuje 3 nóg i czułki też ma "poprzycinane"), dlatego wolałem je odseparować od reszty towarzystwa dopóki nie zregenerują się. Najgorsze, że nie wiem co się stało, krewetki żyły w zgodzie (czyszcząca schodziła z drogi), a część strat u boksującej zdażyła się już po odizolowaniu koleżanki - więc chyba się nie pobiły. Do tego krab porcelanowy, który zawsze był płochliwy, teraz siedzi na widoku i nispecjalnie się kogokolwiek boi, dziwnie zachowuje się też modliszka (dla wyjaśnienia-bardzo mała i nieagresywna) - wylazła ze swojej norki i nie chowa się w skale, nigdy wcześniej nie opuszczała jamek na dłużej, o pozostawaniu na widoku nie wspominając :Dozingoff


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zbiornik wygląda, plus za duże bogactwo korkowców :)

Nie ma czegoś takiego jak nieagresywne modliszki, te zwierzęta są stworzone do zabijania- to, że do tej pory siedziała spokojnie o niczym nie świadczy.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Modlicha to taka mała popierdółka, ma nieco ponad 2 cm i raczej nie byłaby w stanie zrobić krzywdy boksującej. Nie interesują jej dzikie kraby, ryby, ślimaki, poluje co najwyżej na kiełże i reaguje tylko jak ktoś jej wepchnie nogę do norki, więc nie podejrzewam żeby rozróba była jej sprawką.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapuchy jak tam twój zbiornik? nic nie piszesz...


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak przeszedł walkę z dino, coraz więcej i więcej rosło tego dziadostwa. Za radą Nemezisa zaciemniłem baniak na 2,5 dnia, a potem świeciłem 2h i 1h na każdy kolejny dzień. Dino zniknęło jak ręką odjął, ale część koralowców mocno dostała po dupsku.

Mimo dość oszczędnego karmienia (pół małej kostki dziennie, raz-dwa razy w tyg. kostka wrotki) mam spore NO3 (10-25 mg), na części skał pojawiają się nitkowate glony. Po części jest to wynikiem wpadki z solą Instant Ocean, przy której glony wapienne rosły tragicznie wolno, za to inne już dużo chętniej. Woda do podmian na tej soli miała wapń na żenującym poziomie (okolice 200 mg). Teraz podmiany robią na Kencie, wapń jest już ok, NO3 też powoli spada.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka,może jakieś fotki z aktualizacją :waving u mnie knopia i cornularia kompletnie się rozpuściły,jak u ciebie ?


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla cornularii nie mogłem znaleźć miejsca, w każdym mocno grymasiła, aż rozpuściła się całkiem :waving Knopia nie przetrwałą walki z dino, zostały tylko polipy bez jasnych środków (te acrossotopodobne). Z racji ciągłego remontu baniak cały czas w przejściu w przedpokoju :banghead


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie po przeprowadzce :) Starej szafce wyszedł już resurs, więc musiałem popełnić nową:

szafka1b.jpg

szafka2u.jpg

Zrobiłem ją na bazie stelaża a la Seb, z kantówek 3x4 cm, a drewniany ramiak obiłem płytą meblową kalibru 18 mm. Szafka wyszła chyba "deczko" przewymiarowana, zwłaszcza w porównaniu do tandetnego oryginału :) Koszt całości <250 zł, przy czym w zasadzie każdy bok płyty jest oklejany (co jest przesadą), a plecy zrobione są również z 18-ki (co jest jeszcze większą przesadą). No cóż, przynajmniej mogę spać spokojnie :) Na fotkach widać piękne hieroglify stolarzy (których gorąco pozdrawiam :)), tusz baardzo trudno schodzi - macie jakiś dobry patent na usuwanie? Benzyną ekstrakcyjną i innymi cifami schodzi bardzo mozolnie :)

Operacja zmiany szafki przebiegła dość gładko, żeby odciążyć zbiornik przy przenosinach spuściłem większą część wody, wywaliłem odpieniek i co cięższe graty. Niestety nie obyło się bez strat, nad poziomem wody znalazła się jedna z rurówek, która chyba spanikowała i opuściła kokon. A w baniaku już jakiś altruista z zaproszeniem na obiad się znalazł :cursin Reszta obsady na szczęście przetrwała bez większego uszczerbku na zdrowiu fizycznym i psychicznym.

Jak znajdę chwilę, to zrobię więcej fotek.

A jako bonus (i żeby trochę podroczyć się z Amnorem :):waving) fotki pompona z nieprzepitymi ukwiałami:

pompon.jpg


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, ze tez każdy potrafi sobie strzelić ładną szafkę, a ja muszę wydawać kasę na gotowce ... Ale kapuhy, widzę że rękę masz, strugaj stojak pod jakieś 240 L i startuj od nowa :)

Pozdrawiam !

PS. Nie wiem czemu ciągle chcę napisać kapuhy przez "ch" ...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.