Skocz do zawartości
ozim

Ile pokolców w 450 lit

Rekomendowane odpowiedzi

Hello

Mam pytanie do bardziej doświadczonych ile można trzymać maksymalnie pokolców w baniaku 450 lit (w obiegu 570) żeby nie rozchwiać parametrów. Poza pokolcami jest ok 10 małych rybek wielkości ocellarisa. Pokolce załóżmy do 10 cm.

pozdro


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo, ja w swoim akwa ( 470 + 120 sump) trzymam : żółtka, borsuka, hepatusa, wargatka, garbika, salariasa, babeczke, 9 szt. chromisów, dwa błazenki, trzy krewety. NO3 nadal zero, PO4 mierzone salifertem równiez. Odpieniacz moim zdaniem wyrabia - made in Skiba:). Planuję dołożyć jeszcze 4 szt antiasków (sorki pseudoantiasków :clowning ). Nie widzę, aby parametry rozjeżdżały się. Korale ładnie rosną, tfu, tfu, kolory jaśniutkie. Zobaczymy jak będzie później, ale na razie git.:reading

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy spore już pokolce hepatusa, flavescens i białobrodego. Na razie największy to hepatus. Jest u mnie od ponad 5 lat. Fakt, że okropnie zanieczyszcza wodę. Jest po prostu gruby :reading nażarty po ogon, jak każda ryba u mnie :waving

Mam ochotę na jeszcze jednego pokolca, ale waham się, żeby nie przedobrzyć. Podejrzewam, że jak będę gdzieś w sklepie i zobaczę interesującego pokolca i będzie zdrowy to polegnę :clowning


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Witek, a mógłbyś sprecyzować, jakie masz konkretnie pokolce i orientacyjnie podać ich długość w centymetrach, albo określić, czy bliżej im do 10 cm, 15, czy może 20 cm?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój hepatus ma tak ok. 13 cm, flavescens ok. 10, białobrody między 8 a 9 cm.

No właśnie @Witek, masz 3 zebrasomy? Mam możliwość kupić drugą zebrasomę taką w granicach 13 cm (odłowiona ze zlikwidowanego wieloletniego zbiornika w doskonałej kondycji) i zastanawiam się, kupić, nie kupić? Rozmiarowo byłoby w porządku, bo poradziłaby sobie z moimi pokolcami, a szczególnie z mniejszym żółtkiem, który jest najbardziej agresywny. Ewentualnie mogę kupić veliferum taką ok. 10 cm. Jeśliby jednak pływały razem dwie zebrasomy flavescens to widok jest wyjątkowy. Nie mam dużych możliwości manewru więc wszelkie działania muszą być 20 razy przemyślane.

Wiadomo jednak, że pokolce to widowiskowe ryby, świetni pływacy, ruchliwie, pląsające bez przerwy w strumieniach wody wypływającej z pomp. Chciałoby się więcej :clowning


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry pół biedy, wystarczy wydajny odpieniacz. Gorzej z miejscem dla tych większych pokolców i przy wprowadzeniu jednego zdecydowanie większego problem będzie przy wprowadzaniu kolejnych. Eewentualnie przy zgonie jakiegoś mniejszego z dotychczasowej obsady i tego się najbardziej obawiam, wprowadzanie podobnego przy obecności takiego dużego terrorysty może być nie do przejścia. To mnie jeszcze wstrzymuje przed zakupem tej dużej flavescens.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.