Skocz do zawartości
shoovar

Problem z lampą T5

Rekomendowane odpowiedzi

Złożyłem lampę składającą się z 3 świetlówek T5 24W, świetlówki są zasilane ze stateczników 2x24W i 1x24W TRIDONIC ATCO. Po podłączeniu zasilania świetlówka podłączona do 1x24W czasami się załącza i świeci przez chwilę, a czasami mruga raz i gaśnie. Po podłączeniu zasilania do 2x24W świetlówki mrugają raz i gasną. W gniazdku mam napięcie pomiędzy 210V a 220V, czy to może być przyczyną? Czy może coś źle podłączyłem?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc moze ci coś w środku nie łaczy kabelków od napięcia 220 .Sprawdz podłaczenia i schemat jest narysowany na stateczniku taki spadek napiecia nie ma wielkiego znaczenia


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

408-schemat.jpg

Z lewej strony masz podłączenia do zasilania, w zasadzie będzie działać jak podłączysz dwużyłowy kabel pod wyjście 3 i 4. Wyjście 2 jest do uziemienia i podłączasz przy kablu trójżyłowym pod uziemienie, jak masz gniazdko z bolcem. Generalnie bez tego uziemienia będziesz się mógł spotkać z przebiciami więc lepiej dać na kablu trójżyłowym z uziemieniem i podłączyć do gniazdka z bolcem.

Może robisz błąd przy podłączeniu kabli od oprawek świetlówek? Podłączasz kable parami, czyli od góry dwa kable od oprawki z jednej strony świetlówki, poniżej dwa kable od tej samej świetlówki tylko z drugiej strony.

I tak samo kolejna świetlówka


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem tak jak jest na schemacie, przynajmniej tak mi się wydaje... Być może to wina kabla zasilającego, bo jest odcięty od jakiegoś starego zasilacza. Zaraz sprawdzę na innych kablach, bo jakieś znalazłem, niestety wszystkie 2-żyłowe. Dziwi mnie tylko ten objaw, że pojedyncza świetlówka się załącza i po chwili bez ruszania gaśnie i jak odłączam i podłączam wtyczkę z powrotem jest jeden błysk i nic więcej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprwadź dokładnie podłączenia kabli przy stateczniku, bo te zciski blaszkowe są badziewne. Ja końcówki kabli skręciłem i nasączyłem delikatnie cyną, żeby za bardzo nie pogrubić, ale usztywnić.

Miałem tak kiedyś, wydawało się, że wszystko podłączone, a jednak kontakt na tylko skręconych końcówkach przewodów niby zaciśniętych między tymi blaszkami był słaby.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano za to się zabiorę, bo dzisiaj nie mam już siły. Dzięki za rady, też podejrzewałem, że coś nie styka, ale sprawdzałem i dociskałem to już kilka razy. Jutro chyba rozmontuję lampę na części i poskładam od początku jeszcze raz. Miałem nadzieję, że to pojedyncze błyśnięcie to jakiś charakterystyczny objaw, którego przyczynę ktoś zna, ale jeśli nie, to będę walczył dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to błyśnięcie może być dlatego że np jedna świetlówka sie zapala i za chwile gaśnie, bo druga jest podłączona lub jeżeli świetlówka zapala sie na chwilę tylko z jednej strony to drugi koniec świetlówki jest źle podłączony, sam się z tym męczyłem pół dnia :clowning tylko że u mnie jest 6 sztuk; sprawdź podłączenie

Powodzenia

T.


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

U ja miałem całkiem niedawno identyczny przypadek na stateczniku 2x24W...też się świetlówka zapalała i zaraz sama z siebie gasła...i tak do bólu...ponowne zapalenie następowało nie po włączeniu pstryczka, ale po zdjęciu oprawki ze świetlówki i ponownym jej założeniu...

Przyczyną takiego zachowania był poruszony,obluzowany "cokół" na świetlówce...świetlówka miała 3 miesiące i wraz z całym zestawem trochę podróżowała więc może kiedyś uderzyła przez co poluzowało się to łączenie...


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

moze kogos to zainteresuje u mnie na stateczniku elektronicznym 2x54 działają T5 2x24w i 2x18 T8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.