Skocz do zawartości
max1974

pyt o osmoze

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pyt co trzeba wymienic w przypadku kiedy po filtrze ro tds pokazuje 50-60 na wejsciu jest okolo 340 czy wystarczy wymienic prefiltry czy z membrama tez jest cos nie tak?

Dodam ze wklady maja okolo 5 miesiecy od zalania nie byly specjalnie eksploatowane ponieaz akawa zalalem 3 tyg temu takze filtr byl uzywany dosyc sporadycznie.

Czy moge ew uzyc takiej wody po zywicy ma okolo 13 jako dolewki zanim wymienie sprzet dodam ze akwa dopiero dojrzewa?


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przez tą niespecjalną eksploatację uszkodziła się membrana (wyschła)?

PS.

Czy możesz używać znaków interpunkcyjnych? Zajęło dobrych kilka chwil, zanim dało się zrozumieć sens pytania.

Nie lepiej zamiast :

mam pyt co trzeba wymienic w przypadku kiedy po filtrze ro tds pokazuje 50-60 na wejsciu jest okolo 340 czy wystarczy wymienic prefiltry czy z membrama tez jest cos nie tak?

Napisać:

Mam pytanie. Co trzeba wymienić w przypadku, kiedy po filtrze RO TDS pokazuje 50-60, a na wejściu jest około 340. Czy wystarczy wymienić prefiltry, czy z membraną też jest coś nie tak?


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się podepnę pod temat. Wczoraj podłączyłem RO wszystko git majonez ścieku więcej jak czystej wody, ciśnienie w kranie nie małe, membrana 75gpd i bańka 5l napełnia mi się ok. 2,5h to chyba trochę długo nie? Woda ma temp. ok. 14-17*C

i daje zdjęcia jak by ktoś chciał jak to jest podłączone:

http://img504.imageshack.us/img504/9977/dsc00525wt.jpg


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to git, dzięki :clowning A jeszcze jedno bo kupiłem dwie pompy jvp-101 mam je na przyssawkach (oś ceramiczna) i jak je puściłem to głośno chodzą... :/ Wyrobią sie?


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie !!!.Jak dla mnie są badziewne!!!A podpiete pod jakiś Falownik to już dno totalne!!!Kupiłem chyba z 2-sz,i wyjewałem je do smieci ..NIE POLECAM !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie po co tyle tych wykrzykników... :clowning Z tego co czytałem to je zachwalali jak za tą cenę, że są ciche itd... No nic zobaczymy za jakiś czas jak pochodzą.


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głowna rola prefiltrow jest ochrona membramy przed wiekszymi zanieczyszczeniami oraz przedluzenie jej zywotnosci. Jesli sprawdzisz tds o ile spada liczba ppm po samych prefiltrach - bedzie to naprawde bardzo nie wielki spadek. Jak pisalem w ktoryms z postow membrama klasyfikuje sie do wymiany jesli zdolnosc oczyszczania spada ponizej 90%. Tak wiec W ukladzie prefiltry-membrama-zywica, membrama odpowiada za ponad 90% zanieczyszczen. Zywica zatrzymuje najmniejsze czasteczki, ktorych nie jest w stanie zatrzymac nawet membama, ale przez to jest najmniej trwalym elementem filtru. Wiec przy kosmicznym kranowym 340 ppm wynik po prefiltrach i membramie powyzej 30 deinitywnie oznacza koniecznosc wymiany membramy. Same prefiltry nie zmienia tego wyniku. Zywica powinna zbic wynik do zera ale przy tak duzej ilosci zanieczyszczen w wodzie konieczna bedzie bardzo czesta jej wymiana co stanie sie bardzo nieekonomiczne.

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy te powinny się uspokoić,miałem takie 2 obie już wywalone,ponieważ pęka w nich izolacja tuż przy samej pompie ok.1-2cm,zwracaj uwagę na to,ogólnie pracują dobrze ale są bardzo niebezpieczne potwierdza to już kilku forumowiczów


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok z tym kablem najwyżej się coś zrobi, też właśnie o tym wiem ale mój budżet nie pozwala na droższe i lepsze pompy na początek będą te. Dobrze, że się uspokoją... :clowning


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodi: 340ppm w kranowie to zaden kosmiczny wynik, to srednioroczny poziom dla duzej czesci mieszkancow Warszawy :clowning


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem niedawno jvp101 i 102,101 chodziła głośno 2 dni po czym pękła ośka i dałem patyczek do uszu:) i chodzi cicho już 2 tyg,102 chodziła tydzień,pękła ośka,zareklamowałem gość mi przysłał ośkę,ale kupiłem w między czasie 2 101 tylko z metalowa oska ta chodzi bez zarzutu :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie te ośki ceramiczne muszą się dotrzeć... O ile mi nie pękną tak jak tobie :clowning


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz dać patyczek do uszu:]mi kula na tym lepiej niż na ceramicznej(ciszej)jak się przetrze to wymienię na nowy koszt ok 1 gr :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

W u mnie sytuacja wygląda tak,woda na wejściu ma 600ms,po membranie ok 32ms,a po jonitach lekko ponad 1 ms.

Też się zastanawiam czy czas już na wymianę membrany?

P.S Prefiltry wymieniam regularnie.


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz tak, jak u mnie z nowym zestawem RO za 199 zł, czyli skuteczność na poziomie 95%. Jeśli miałeś skuteczność oczyszczania w granicach 97-98% to możesz zmieniać, ale nie kupuj taniochy, bo dostaniesz to samo, czyli skuteczność w okolicy 95%.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.