Skocz do zawartości
pietrucha

Euphyllia glabrescens,co się dzieje?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od jakiegoś czasu moja euphylia jest wypompowana i wygląda na to że choruje.

Parametry następujące:

no3-25

po4-0

ca-390

mg-1200

kh-11

Może czegoś brakuje albo jest czegoś zadużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak dla mnie to:

po pierwsze NO3 już strasznie wysokie ,no i to KH jak ja takie miałem to żaden lps nie bardzo się otwierał :clowning

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam od dwoch tygodni ZS2 ale jakos narazie nie widze poprawy,co do kh to tydzien temu mialem 12,5 skierowalem pompy na lustro wody i jest 11 moze za pare dni bedzie lepiej.Co jeszcze moge zrobic zeby poprawic parametry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym mierzysz PO4?

Moze tu jest blad pomiaru i PO4 jest nieco wieksze? "0" troche nie pasuje do tego NO3.

W ciemno typuje, ze PO4 jest ok. 1mg/l, a to by juz bylo nieco za duzo.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie pomiary sa robione salifertem,powiedzcie mi,jak mierzycie no3, po otrzymaniu koloru kladziecie pojemnik na kartce z kolorami i odczytujecie czy tez patrzycie na kolor patrzac na plyn skupiony w rogu pojemnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na salifercie nigdy nie byłem wstanie ocenic no3.-lepsza jest sera bo tam zmieniają się kolory a nie odcienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak postawie kubeczek na listku z kolorami to jest 0,dla tego odczytuje no3 trzymajac kubek i skupiam plyn w rogu i wtedy mam 25,dla tego pytam jaka metode stosujecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co,prawidlowo powinno sie stawiac kubek z plynem i wtedy odczyt jest prawidlowy? Wynika z tego ze no3 mam 2,5,wiec zostaje zbijanie kh.Dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie skupiasz plynu w rogu pojemnika, tylko patrzysz z boku i wynik dzielisz przez 10.:clowning


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli no3 2,5 a kh 11,5 wlasnie zmierzylem,podskoczylo po wczorajszej podmianie,i co moge z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czym mierzysz KH...?...jezeli salifertem to w moim przypadku zawyza o trzy,czyli jakbym mial 11scie to tak naprawde mialbym 8,poza tym 11scie czyli 15scie salifertem nie wplynelo u mnie na otwieranie sie LPSow...Eyphyllie maja to do siebie ze czasem choruja na jakas bakteryjna chorobe i szanse ich wyleczenia sa nikle...jezeli Ci padnie to nie wyrzucaj szkieletu,tylko postaw na widocznym miejscu,moga pojawic sie male euphyllie na tej samej skalce u podnoza tak jak to ma miejsce u mnie...mloda euphyllia nie wykazuje zadnych oznak choroby jak te,ktore padly i rozwija sie bardzo ladnie aczkolwiek przyrosty widoczne,lecz wolne...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pomiary robie sallifertem,czyli kh jest wporzadku,to jak wkoncu jest z no3,bo po tym dzieleniu to teraz nie wiem,dodam tylko ze mam w zbiorniku jedna akropore i wyglada dobrze,przyrasta i wypuszcza ladnie polipy,wiec moze to tak jak mowisz.

Dieki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Ozim...porownalem wyniki z TM,ktoremu bardziej wierze,jezeli chodzi o KH.Woda morska ma KH 7-8,moja woda do podmiany tez 8 ,11 (Salifert)...mierzac TM KH zawsze mialem 8 w akwa,dodajac bufor doszedlem do 10ciu,oczywiscie Salifert pokazal 13scie.Nie mysle ze woda do podmian moze miec 11scie tak ot bez zadnego bufora ani ze woda w akwa zostawiona sama sobie moze miec tak wysokie KH jakie podaje salifert...wiec tu oparlem sie na tescie TM...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie chce wymienic Tropic Marin spowrotem na Saliferta...;)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z ciekawosci kupie inny test dla porownania,ale chcialbym sie dowiedziec jak zbic kh oprucz zwiekszenia cyrkulacji lustra wody chyba sa jakies sposoby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.