Skocz do zawartości
zako

WAVEBOX

Rekomendowane odpowiedzi

bibik a ile całość cię wyniosła?

Czy Marcin ma schemat tego kontrolera? bo zrobić to moge go sobie sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz mysłe Marcin to rozpracował i chce na tym zarobic-całosc bez pompy chyba okolo 250-300zł .to i tak chyba niewiele w porównaniu z 2 tys za waveboxa , a efekt moim zdaniem lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bibik możesz wstawić fotke? i pytanie na jakich jeszcze to pompach pójdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wygladu zenetrzego wyglada to identycznie jak wavebox tylko jest ze pienionego pcv,zasilacz oryginalny od pompy resun a alektronika czyli ten oscylaor jest zamkniety w pudeku diy .tak że zdjęcie nic nie da, a rozkręcać elektroniki nie bede, daj nr tel to ci prze sle mms ze djeciem tego pudła w akwa ale jak mowie jest identyczne prawie jak wave box.co do pompy to mimnimum 15 tys resun lub tunze ale to sie chyba w tedy nie oplaci ,resun w zupełnosci wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bibik mozesz podac mi na PW jakis ne tel albo mail do questa? Stronka internetowa niestety nie dziala:(


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zgodnie z obietnica chcialbym wam pokazac jak w bajecznie prosty sposob zbudowac malo-profesjonalnie wygladajacego wavemakera ale w pelni funkconalnego. Przy akutalnym kursie funta koszt calkowity to ok 230 zl. Z czego ok 170 zl to koszt pompy resun 15000. Zasilacz i kontroler sa zbedne. Zostaly w pudelku. Wiec potrzebne mi było. :

1.)

Timer z precyzyjna regulacja czasu owarcia i zamkniecia przekaznika. Jest to uklad do samodzielnego zmontowania, popularnej firmy velleman. Link do tego DIY KIT byl podawany w poprzednich postach.

3377-sterownik.jpg

2.)

Zasilacze. Sterownik potrzebuje zasilania pradem stalym 12v. Moj akurat pochodzi z ladowarki o starego telefonu przenosnego. Oraz zasilacz pompy. Tutaj problem nie co wiekszy, bo optymalnie byloby zastosowac 24v o pradzie min. 1,5A. Ja wykorzystalem w tym momencie ladowarke do wiertarki akumulatorowej o napieciu 18V i pradzie 2,5A. Optymalnie mam naszykowany zasilacz od laptopa 28v i 4,2 A ale nie dalo rady wyregulowac tego urzadzenia, gdyz pompa dmuchala zbyt mocno :-) Po prostu zbyt maly pojemnik na kanapki zastosowalem :-)

3377-zasilanie.jpg

3.)

Pojemnik plastikowy na kanapki z tesco :D Z pokrywka :clowning Koszt ok 7 zl. Pojemnosc 3,8 litra. Wyciety otwor na pompe, otwor, przez ktory pompa zostala do niego przykrecona z wykorzystaniem oryginalnego mocowania oraz kilka otworow srednicy 10mm ulatwiajacych napelnianie.

3377-pojemnik1.jpg

3377-pojemnik2.jpg

I w ten oto sposob zmontowalem zabawke. Oto jak dziala:

Moze nie powala profesjonalizmem wykonania ale to akurat bylo rzecza drugoplanowa. Chcialem minimalnym kosztem sprawdzic czy i jak bedzie to dzialac. No i dziala :D

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chodi za fotki i opis :kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos dopracuje wymiary boxa to chetnie skorzystam z tej wiedzy :clowning

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi jeszcze gdzie mogę znależć takie zasilacze 28v i 4,2, bo zalezy mi tez na zwiększeniu mocy pomp


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj na allegro lub w elektronicznym. Jak napisalem wczesniej moj jest od starego laptopa. Mam takze 30v zasilacz od malej drukarki lexmark. Ale takie napiecie moze dokopac pompie a szkoda by bylo. Szukaj 26-28v z pradem 2A i wystarczy w zupelnosci i bedzie bezpiecznie. W miare rzecz jasna.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... a może ktoś z kolegów ma do odsprzedania taki:)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

panowie test zwykłej pompy w wersji załącz - wyłącz

układ banalnie prosty na przekaźniku impulsowym z regulacją czasu

zobaczymy jak długo wytrzyma pompa

a wydląda to tak w 200 litrowym akwarium

(miałem pod ręką tylko zbiornik w którym zimują KOI, ciekawe ile wytrzymają takiego bujania)

http://www.youtube.com/watch?v=uA3TiCvGTvQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darekb30 jestem pod wrazeniem :clowning widac jestes szczesliwcem, ktory trafil jedna na milon :D znaczy sie jvp co miekko startuje :D mam tych pompek pol wiaderka a kazda chodzi pieknie. Tylko ze przewaznie musi dostac patyczkiem po wirniku zeby zaskoczyc a nawet jesli zaskoczy za pierwszym razem to moge byc pewny, ze juz drugiego takiego na pewno nie bedzie :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

chodi

żeby pompa startowała prawidłowo wymieniłem jej na dzień dobry "łożyska" i dołożyłem ogranicznik za wirnikiem

pracuje już 24 godz.

zobaczymy jak będzie pracowała po tygodniu takiego załącznia

liczę, że wytrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zabawka .Kupiłem ten sterownik tylko wymieniłem potencjometry na lepsze i 2 takie same .Regulacja jest teraz sprawniejsza .Wymieniłem tez przekanik na lepszy bo ten w zestawie sie czasem wieszał .Pompe mam AM ocean prop 5000-15000 ze sterownikiem uklad podłaczyłem za orginalnym sterownikiem .Pompe wsadziłem do pudełka 2,5 litra z Pleyady wykonana z twardego plastiku .Jestem zadowolony swietnie buja woda w 450 litrach


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darek pokaz ten tuning :) normalnie mnie ciekawosc zjada :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie też chciał bym zobaczyć gdzie wymieniłeś te łożyska i ten ogranicznik ?


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

żaden wielki "tuning"

u mnie również pompa na początku miała problemy z płynnym startem

więc dorobiłem i wymieniłem wałek na który zakładany jest wirnik,

oraz na końcu wirnika założyłem ogranicznik z kawałka teflonu

tak aby wirnik podczas startu nie był wypychany do przodu i nie uderzał w zapadkę

pompa zawsze startuje w jednym kierunku.

na razie pracuje od 3 dni i nie widać niepokojących objawów,

muszę jeszcze poszukać przekaźnika elektronicznego bo wkurza mnie to ciągłe przełączanie

4234-foto001.jpg

jak wrócę z pracy wrzucę kolejny filmik z pracy pompki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to wydaje się takie proste :) Ile kosztował cie sterownik i gdzie go kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

jako sterowania użyłem przekaźnika czasowego PCU-511 cena około 60 zł

ale szukam innego rozwiązania ponieważ denerwuje mnie takie cykliczne przełączanie

opis przekaźnika:

Przeznaczenie

Przekaźniki czasowe służą do sterowania czasowego w układach automatyki przemysłowej i domowej (np.:wentylacji, ogrzewania, oświetlenia, sygnalizacji, itp).

Działanie

Funkcje:

*OPÓŹNIONE WYŁĄCZENIE (A)

Do czasu załączenia przekaźnika styk pozostaje w pozycji 11-10 (3-5 dla PCU-511 UNI). Po podaniu napięcia zasilającego styk zostaje przełączone w pozycję 11-12 (3-7 dla PCU-511 UNI) i następuje odmierzanie nastawionego czasu pracy t. Po odmierzeniu czasu t styk powracaja do pozycji 11-10 (3-5 dla PCU-511 UNI). Ponowna realizacja trybu pracy przekaźnika możliwa jest po odłączeniu napięcia zasilającego i ponownym jego załączeniu.

*OPÓŹNIONE ZAŁĄCZENIE (:)

Przed i po podaniu napięcia zasilającego styk pozostaje w pozycji 11-10 (3-5 dla PCU-511 UNI) i następuje odmierzanie nastawionego czasu pracy t. Po odmierzeniu czasu t następuje przełączenie styku w pozycję 11-12 (3-7 dla PCU-511 UNI). Ponowna realizacja trybu pracy przekaźnika możliwa jest po odłączeniu napięcia zasilającego i ponownym jego załączeniu.

*OPÓŹNIONE WYŁĄCZENIE - CYKLICZNIE ©

Tryb pracy opóźnionego wyłączania realizowany cyklicznie w jednakowych odstępach ustawianego czasu pracy i przerwy.

*OPÓŹNIONE ZAŁĄCZENIE - CYKLICZNIE (D)

Tryb pracy opóźnionego załączania realizowany cyklicznie w jednakowych odstępach ustawianego czasu pracy i przerwy.

Uwaga!

* Ustawienie przełącznika obrotowego zakresu czasowego w pozycji:

ON przy włączonym zasilaniu powoduje trwałe załączenie styku w pozycję 11-12 (3-7 dla PCU-511 UNI).

OFF przy włączonym zasilaniu powoduje trwałe załączenie styków w pozycję 11-10 (3-5 dla PCU-511 UNI).

* Przy włączonym zasilaniu układ nie reaguje na zmianę nastaw zakresu czasowego.

* Praca z nowo ustawionym zakresem czasu następuje po wyłączeniu i powtórnym włączeniu zasilania.

* Przy włączonym zasilaniu w ustawionym zakresie czasowym możliwa jest płynna regulacja czasu w zakresie wartości nastawy czasu.

Dane techniczne

zasilanie PCU-511 230V 230V AC

PCU-511 DUO 230V AC / 24V AC/DC

PCU-511 UNI 12÷264V AC/DC

prąd obciążenia <8A

styk separowany 1P

zakres nastawy czasu pracy 0,1sek÷24h

opóźnienie zadziałania <50msek

sygnalizacja zasilania LED zielona

sygnalizacja stanu styku LED czerwona

pobór mocy 0,8W

temperatura pracy -25÷50°C

przyłącze zaciski śrubowe 2,5mm²

wymiary 1 moduł (18mm)

montaż na szynie TH-35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Darek :kapelusz

A jak się pompa sprawuje, jeszcze działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

pompa jeszcze pracuje i o dziwo ma się dobrze (pracuje już nieprzerwanie od 11 grudnia

rybkom KOI chyba też się spodobało takie bujanie

coś nie mogę wrzucić kolejnego filmika na Youtuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam pompa sie sprawuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

pompa jeszcze działa

na razie ją wyłączyłem

dam rybkom KOI troczkę odpocząć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek a zdradz z czego zrobiles oske ? Luz miedzy oryginalna a wirnikiem w jvp faktycznie jest kosmiczny.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.