Skocz do zawartości
Grelson

Pompka do automatycznej dolewki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jaką pompkę użyć do automatycznej dolewki? zależy mi aby miała ona wyjście o średnicy mniej więcej takiej jak standardowy wężyk do pompek powietrznych gdyż taki tylko przejdzie mi przez otwór?

Oraz jakiej wydajności ona musi być aby podnoszenie było to 1-1,5m do góry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma to byc pompka na taki wezyk jak od napowietrzacza, to chyba tylko pompy perystaltyczne wchodza w rachóbe.Albo zwykly powerhead + redukcja.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pompkę Ferplast Blu Power 600, podnosi wodę na 1,1m. Redukcja zrobiona jest z rurki PCV z wklejonym plastikowym wlotem powietrza od starej kostki lipowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, a może być to taka normalna pompa od najtańszego filtra wewnętrznego do słodkowodnego?

Oraz jaka musi być jej minimalna moc żeby podniosła ten niewielki słup wody na tą wysokość 1-1.5m?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dosc spora wysokosc jak na glowice od filtrow. Ale najprostrzym i najtanszym rozwiazaniem, ktore sie sprawdzi to znieslawione pompki do samochodowych spryskiwaczy ;) troche brzecza, ale tanie, latwo dostepne i poradza sobie z taka wysokoscia.

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grelson: Ja mam pompkę pod maleńkiego, starego, wewnętrznego aquaszuta (akurat poniewierała się w gratach). Z tym, że do góry nie podnosi i ledwie ciurka (co akurat daje fajne, powolne dolewanie). Musisz do góry, nie masz sumpa?


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zaproponowałbym pompę Tunze - 5000.020.

http://www.tunze.com/details.html?&L=6&C=PL&user_tunzeprod_pi1[prodid]=5000.020

Wydajność pompy dozującej: 0,9m: 52l/h, 1,5m: 47l/h, 2m: 27l/h, wys.max: 2,2m.

Mam taka w osmolatorze ale chyba bez problemów powinna pracować przy 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie bardzo mi to odpowiada z powodu ceny, szukam czegoś taniego, prosił bym o propozycje bo przecież pełno osób ma dolewkę i akwarium bez sumpa:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy atman przez taki waski wężyk na 1,1 metra bez trudu podniesie-wiem to z autopsji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.