Skocz do zawartości
Iceberg

co z piachem...?...

Rekomendowane odpowiedzi

...Witam...jako ze zaprzysieglem sobie wyciecie panela z akwarium dzisiaj tak przysiage spelnilem...akwa se stoji,konstrukcja ze szkla i skalkana sciance wklejona,beczki tez se stoja,po kolana wody ale nic to...Pytanie moje dotyczy piachu.Kiedy go wyciagnalem z dna bardziej przypominal gnojowke niz carain sea black live aragonit.Teraz lezy w wiadrze pod silna cyrkulacja i nie wiem co z nim zrobic...nie chce myc bo wszystko w nim padnie,nie chce wywalac bo to jednak dodatkowa filtracja i boje sie ze bez piachu moge miec mini dojrzewanie...jak go moge wykorzystac...?...myslalem zeby plukac go w wodzie z akwa az woda bedzie w miare klarowna,ale tez nie chce tracic wody,by nie robic podmiany 50 procent...ktos ma jakas idee co z tym piachem zrobic...?...dziekuje i pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wyplukalem piach w kanowce i w ro i nic strasznego sie nie stalo.

najwyzej odlej troche solanki, rozciencz ja troche by bylo jej ciut wiecej i wyplucz w niej piasek, najlepiej 2-3 kg na jedno plukanie, potem zalej spowrotem woda z baniaka, wszystko powinno przezyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po wypłukaniu w kranówce i ro to nic w tym piachu nie przeżyje.

Taki piach na 100% nie bedzie spenial roli filtratora.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kubelka napchaj waty i niech to przedmuchuje piach od dolu w wiadrze. Tak mozesz go plukac dzien czy dwa, czasami reka zamieszac i detrytus wypluczesz bez straty wody.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dzieki za szybkie odpowiedzi,czas mnie goni i zrobie tak jak pisze Stani.Nie chce stracic tych wszystkich zyjatek,jest tam cale mnostwo atlantyckich plaskich slimakow a nie bede szukal igly w stogu siana,mysle ze jest tam tez wiele innych ciekawych stworzonek,wiec filtracja na maxa...dzieki i pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.