Skocz do zawartości
nowy_zarażony

problem z solanka:(

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z sola Kenta. Podgrzalem wode do ok 25stopni i porcjami dodawalem sol. Miesza sie juz 5dni i na dnie zostal bialy, klaczkowaty osad. Spuscic w kanal? Wie ktos co to jest?


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobnie z solą AM. Też się wahałem. Zostawiłem to i to był mój błąd, osad pozostał. Przykleił się do dna i amen. Musiałem go potem "zasysaczem" zbierać z dna i skał. Potem przysypałem go piachem, ale i tak długo się mordowałem z jego usuwaniem. To cholernie upierdliwa zawiesina, nie rozpuści się w niczym.

Trochę się dziwię, że z soli KENT zrobił Ci się osad. Stosowałem tą sól kiedyś i nie było problemów z rozpuszczeniem. Czyżby jakość się pogorszyła ?


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok 2 lat jechalem na kencie i pierwszy raz mam taki problem:( 150l jest tej solanki, wiec szkoda wylewac. Myslalem, ze to moze wapn sie wytracil i mozna by dodac odrobinke octu, ale poczekam na wyjadaczy w temacie:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze bylo w wodzie zbyt malo CO2, zeby sol sie ladnie rozpuscila i zrobil sie jakis gips? Ciekawe, czego brakuje w solance? Ca, Kh ?

Zawsze podlaczam brzeczyk i napowietrzam wode pare minut i dopiero pozniej dosypuje powoli sol. Moze to pomoze?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem butle CO2 i maly dyfuzor. Zjechalem z pH do 6.1 i zaczyna sie rozpuszczac:) Tylko pytanie, czy jak wroce do 8 nie wytraci sie ta kaszka znowu?


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy , Kent od pewnego czasu tak ma, miałem to samo, dla tego przeszedłem na Preisa, i nawet korale lepiej wyglądają.

Solanka po Kencie była ok tylko ten nalot jest cholernie trudny do zdrapania potem


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kupilem TM ta nowa, podobno swietna, ale szkoda tego kenta. Zobaczymy jutro, najwyzej poleje podjazd przed zima:D


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.