Skocz do zawartości
MarekKrolak

Instrukcja testu na Mg JBL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy któryś z miłych kolegów mógłby napisać mi jak robi się test na Mg firmy JBL

niestety posiałem gdzieś istrukcje i nie pamiętam jak się go robiło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mg+ca

Do Probówki wlać 5ml wody z akwarium ,dodać 5 kropli Mg1 zamieszać .Wkraplać Mg2 licząc krople aż gama kolorów przejdzie od czerwieni poprzez szary-brąz do zieleni .Liczba zużytych kropli pomnożona przez 100 wskaże sumę zawartości Mg+Ca w mg/l.Po odjęciu od tej sumy zawartości wapnia otrzymamy zawartość magnezu .

Ca

Do 5 ml dodać 5 kropli odczynnika 1 ,dodać 1 małą łyzeczkę mierniczą (wąski koniec )odczynnika 2 i mieszać przechylając naczynie aż się rozpuści .Wkraplać odczynnik 3 licząc krople po każdej kropli mieszać aż gama kolorów przejdzie od różu poprzez fiolet do niebieskiego .


akwa.240 l ,tylko miękie Sump 100 l, ośw .4 x54W + nocne, odpieniacz DIY, obieg 3000l ,cyr 2x6000 +1x3000 ,

start :04.11.2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie chcesz sobie narobic klopotow w akwarium to test JBL wywal do smietnika i kup Saliferta.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania co Peniek .Ten test strasznie fałszuje .


akwa.240 l ,tylko miękie Sump 100 l, ośw .4 x54W + nocne, odpieniacz DIY, obieg 3000l ,cyr 2x6000 +1x3000 ,

start :04.11.2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do 5 ml dodać 5 kropli odczynnika 1 ,dodać 1 małą łyzeczkę mierniczą (wąski koniec )odczynnika 2 i mieszać przechylając naczynie aż się rozpuści .Wkraplać odczynnik 3 licząc krople po każdej kropli mieszać aż gama kolorów przejdzie od różu poprzez fiolet do niebieskiego .

i otrzymaną ilość dodanych kropli mnożysz razy 20 co daje ilość Ca. Od Mg+Ca odejmujesz Ca i masz Mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Wiem że one nadają się na.... ale nie mam pod ręką nic innego dzisiaj :-) a miałem chwilke wolnego więc zrobiłem teścik w moim nowym baniaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.