Skocz do zawartości
dziadu

ile piasku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam kupic piasek do mojego nowego zbiornika. Granulacja 0,1 - 0,5 mm. Ile tego piachu bede musial kupic na dno 150x60 tak aby uzyskac warstwe 1cm. Ewentualnie jesli ktos moze (i ma piasek o takiej granulacji) to prosze o podanie gabarytow dna, grubosc warstwy piachu i ilosc jaka wsypal. Z gory dzieki.

pozdrawiam


tank 150x60x60, w obiegu lacznie 650l, swiatlo 500W, cyrulacja 6000l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że 3-4 worki


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

3-4 worki, 15-18kg :D nie mowcie...

Tak naprawde to bede musial zrobic warstwe ok 4-5cm.

Bankructwo :clowning sa jakies alternatywne rozwiazania od piaskow w workach 9-cio kilowych o tej granulacji ?

pozdrawiam


tank 150x60x60, w obiegu lacznie 650l, swiatlo 500W, cyrulacja 6000l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nasypałem martwego piasku z żywym i jak narazie to wszystko ok. Martwy piasek kupiłem na giełdzie w łodzi w worku 25kg kosztowałm 150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cezar1: a jaka granulacja tego piasku ?

PS: wg. tego programu wyszlo mi 65kg (dla warstwy 5cm) to daje okolo 700-800zl za piach :/ nie koniecznie musi byc zywy...


tank 150x60x60, w obiegu lacznie 650l, swiatlo 500W, cyrulacja 6000l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok 4-5cm.

Na DSB za mało, na warstwę ozdobną za dużo :D IMHO 2-3 cm styknie...

Akwa mam zabudowane, na filtracje wygospodarowalem male pomieszczenie. Wszystko zrobione z regipsow, poziom dna jest nizej niz wizualna krawedz akwa o ok 3cm, chcialbym aby ponad ta krawedz wystawalo ze 2 cm - to daje okolo 5cm.

Pochwale sie :clowning

pc058384male.th.jpg


tank 150x60x60, w obiegu lacznie 650l, swiatlo 500W, cyrulacja 6000l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za***iście :kapelusz Ale zostaw warstwę ozdobną 3cm - tyle, aby do krawędzi. Mniejsze ryzyko, że grubsza warstwa eksploduje po jakimś czasie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak zrobie. Czy jest dostepny piach o takiej granulacji tylko martwy a zarazem tanszy ?


tank 150x60x60, w obiegu lacznie 650l, swiatlo 500W, cyrulacja 6000l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bedziesz sypał piachu pod skały i ma być tylko dla ozdoby to kup max 2 paczki. Ja sypałem tylko dla ozdoby, na dno 100X60 po włożeniu skały (ok 50% dna) i jedna paczka to trochę za dużo: mam warstwe 2-2,5 cm widze kanaliki i bańki powietrza - robaczki robią swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.