Skocz do zawartości
domat

Użycie pompki do spryskiwaczy jako pompka do dolewki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanko, czy używa ktoś pompki do spryskiwaczy od auta jako pompka do automatycznej dolewki? w akwarium które obecnie posiadam(nie mam sumpa) 25l zbiornik z ro byłby w szafce czyli musi podnosić wodę na oko to 1.3m czy pompka od spryskiwaczy da rade? oraz czy nie ma z nimi problemu typu rdzewienie czy coś żeby po pewnym czasie nie zaczeły uwalniać szkodliwych substancji do wody?

Pozdrawiam


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka da radę podnieść wodę do tej wysokości, ośki wirnika wykonane są zazwyczaj z nierdzewki a obudowa nic ci nie wydzieli do wody.Trzeba tylko zastanowić się nad sensem jej stosowania, dobra kosztuje więcej jak specjalistyczna do akwarystyki i nie trzeba kombinować z zasilaczem.

Pozdrawiam.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej udac sie na szrot i wykrecic z jakiegos niestarego pojazdu :D dzialanie jest ok chociaz dzwiek wkurzac potrafi :clowning


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj bo mnie chodzilo o merca czy bmw a nie opla jakiegos. Hehehe. Ale nada sie rzecz jasna :clowning


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nad myslałem ale czy one nie korodują i czy nie będą uwalniały czegoś ( żelaza) do akwarium ? Bo jednak to jest obudowa metalowa.


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy :D na rownoleglym forum kolega skiba o przydomku thc :clowning pokazal pompke spryskiwacza od fiata 125p. Po prostu szok. Jest to pompka identycznej konstrukcji jak nasze dozujace i kosmicznie drogie grotechy. Malo tego. Pasuja wezyki. Po prostu szok :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#224596 chodi :

koledzy :D na rownoleglym forum kolega skiba o przydomku thc :clowning pokazal pompke spryskiwacza od fiata 125p. Po prostu szok. Jest to pompka identycznej konstrukcji jak nasze dozujace i kosmicznie drogie grotechy. Malo tego. Pasuja wezyki. Po prostu szok :D

Pomysł jest jak najbardziej OK. Problem jednak w tym, że ciężko kupić kilka takich pompek w dobrym stanie. Z tego co wiem, ten typ pompek był stosowany w starych maluchach. Potem zastąpiono je innymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na alledrogo mozna kupic zamienniki pomp spryskiwaczy do bmw za cos kolo 30 zl w odroznieniu od orginalu sa cale plastikowe poza oska czyli tak samo jak tansze pompy akwariowe. Jesli chcesz cala plastikowa to kup pompe obiegowa ogrzewania ale to juz wiekszy wydatek. Uzywanej raczej bym nie uzyl zwlaszcza ze plyny do spryskiwaczy nie jest najzdrowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam w non foto - dziala bez zarzutow.

pompka za 25zł do fiata - wazne aby byla nie uzywana

No i trzeba pamietac ze sporo podaje wiec mozna troche to ograniczyc napieciem zasialnia


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podobnie jak to: http://allegro.pl/item843491490_pompka_spryskiwacza_opel_1_wyjsce_na_wtyczke.html tez jest plastikowa, dobrze to zamawiam w takim razie:)

Mam jeszcze pytanko, jak ją lepiej umieścić? bliżej zbiorniczka na RO aby musiała pchać do góry mocniej czy bliżej akwarium tak aby musiała ciągnąć?


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#224596 chodi :

koledzy :) na rownoleglym forum kolega skiba o przydomku thc :) pokazal pompke spryskiwacza od fiata 125p. Po prostu szok. Jest to pompka identycznej konstrukcji jak nasze dozujace i kosmicznie drogie grotechy. Malo tego. Pasuja wezyki. Po prostu szok :)

Mozesz podac linka ?

pozdr

dziadu


tank 150x60x60, w obiegu lacznie 650l, swiatlo 500W, cyrulacja 6000l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItajcie,

Kupiłem tą http://allegro.pl/item843491490_pompka_spryskiwacza_opel_1_wyjsce_na_wtyczke.html pompkę jest jak naj bardziej ok ograniczyłem napiecie bodajże do 6V i teraz jest idealnie ładnie podaje tylko niestety troszkę głośna jest(jak kazda pompka od spryskiwaczy) oczywiście do dozownika moim zdaniem też się nadaję jak naj bardziej.

Pozdrawiam Serdecznie,


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trudno dostać taką pompkę z Fiata 125P - to już zabytek :)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

znalazłem w "graciarni" coś takiego

2 szt ale poszukam jeszcze bo powinna być jeszcze jedna, obie pompki sprawne

(podłączałem pod akumulator i działają niestety nie wiem jaką mają wydajność)

wystarczy wyczyścić, nasmarować i będą jak nowe

4234-img00249-20100105-1949.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.