Skocz do zawartości
domat

Oświetlenie a rozwój dino/cyjano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przepraszam za ilość pytań które zadaję lecz w morskim jest masa rzeczy która mnie nurtuje:) wybieram te ważniejsze. A mianowicie, ostatnio dołożyłem do oświetlenia 12 diód led niebieskich w takiej tubie aby uzyskać taki fajny efekt jak mi się podoba. Obecnie jest taka konfiguracja światła całą dobę 3 diody led niebieskie. Od 15 do 22 12 diód led niebieskich. Od 16 do 21 10000k 11w oraz actynica 11w. Czy taka konfiguracja światła może mieć wpływ na rozwój dino/ cyjano? Dodam że w akwarium nie jest jakoś niebiesko(na zdjęciach wychodzi niebiesko nie wiem czemu, na żywo jest wręcz biało tylko w miejscach gdzie nie dosięga 10000k jest troszke niebiesko) gdyż actynica znajduje się z tyłu, co powoduje że na przód akwarium trafia niewielka ilość światła z niej.

Pozdrawiam,


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ledy niebieskie nie mają wpływy na cyiano/dino ,możesz je świecić jeśli chodzi o oświetlenie dzienne na początku to proponuje kilka godzin ok 5 a jak Ci się rozrosną to zaciemnij akwarium na 4 dni


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, a warto by dokupić jeszcze do tego np 12 ledów białych? wówczas oświetlenie by wyglądało tak że np. o 11 woącza się 12 led niebieskich, o 12 włacza się actynica 10000k i 12 led białych i przez cały czas śmiga nocne 3 ledy niebieskie(mam tylko 2 programatory). Czy nie warto zaprzątać głowy sobie tymi zwykłymi ledami?


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem oświetlenia dla koralowców nie warto, ale jeśli to zmienia coś w barwie światła co Ci się podoba, albo np. zwiększa ilość refleksów to jeśli uważasz, że za taką kasę dla takiego efektu warto to warto :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.