Skocz do zawartości
raku-kraku

Moje skromne początki z 432l

Rekomendowane odpowiedzi

Fajną głębię masz w baniaczku myślę, że jak wszystko dojrzeje i obsadzisz troszkę to będzie się super prezentować :) Co do testu no to widocznie NO3 masz 0 i tyle, ew. 1 ppm w rzeczywistości bo niby jak Salifert pokazuje 0 to hanna może pokazać 1, ale tak czy siak to masz dobrze i tu pozostaje się tylko cieszyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się powoli zastanawiać nad obsadą i powiedzcie co myślicie o takim zestawieniu:

Na dzień dzisiejszy mam już:

1 x Amphiprion Ocellaris

1 x Forcipiger flavissimus

Chcę dołożyć w najbliższym czasie:

1 x Amphiprion Ocellaris

1 x Pterapogon kauderni

1 x Synchiropus splendidus (mandaryn wspaniały)

I teraz chciałbym jakieś fajne rybki takie w ławicę żeby sie zbierały. Rozumiem że może kolejność dodawania powinna być inna, czytałem że pokolce najlepiej nakońcu wszystkie razem, więc najpierw chcę wszystkie inne dodac.

Macie sugestie odnośnie jakichś fajnych ławicowych rybek?

Z pokolców na samym końcu chcę dodać:

1 x Zebrasoma flavescens

1 x Zebrasoma xanthurus

1 x Paracanthurus hepatus

Ogólnie co o takim zestawieniu myslicie? Nie za dużo? Dobra kolejność? Nie pozjadaja się wzajemnie??

Dodatkowo przyjechał mi już reaktor wapienny, całkiem spory i fajnie wygląda, jutro go spróbuję podpiąć i wstawię jakieś foty. Glony też powoli ustępują (nie bylo mnie 9 dni więc miałem miłe zaskoczenie, bo było ich mniej niż gdy wyjeżdżałem).


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedł reaktor wapniowy - oto fotka:

3645-img_7861_s.jpg

Przydala by sie jakas pomoc jak to dokladnie podlaczyc.. Nie bardzo wiem jak ta dodatkowa tube podpiac, czy wyjscie wody z reaktora do akwarium dac na dole czy na gorze? A w glownej komorze domyslam sie ze z przodu jest licznik babelkow CO2 a z boku (po prawej) to licznik kropelek wchodzacej wody prawda?? Jesli nie to prosze o instrukcje, bo ta co przyszla byla po chinsku :goofy

Akwarium juz coraz lepiej wyglada jutro jade po jakies ryby (ale jeszcze nie pokolce).

Parametry wody na dzień dzisiejszy to:

KH = 8-9

Ca = 380

Mg = 1290

PO4 = 0,05 (spada!!)

Mogłby ktos skomentowac obsade??

Oto fotki akwarium:

3645-img_7859_s.jpg

3645-img_7860_s.jpg

3645-img_7862_s.jpg


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem że podbiję temat.

Troiche sie zmienilo, w koncu glony odpuscily (podziekowania dla zarlocznych pokolcow!!).

Akwarium na prawde cieszy oko!!

A oto fotka całości:

3645-img_7946_s.jpg


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda :clowning zazdroszczę :googleye

EDIT:

Maxspect 160W już chwile je masz, zadowolony? to to samo co można znaleźć na alledrogo?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś zadowolony z ledów jak się Ci SPS-y wybarwiają pod nimi ?? a jak sie sprawuja pompki sunsun?? ;] zadowolony??


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to te same co na Alledrogo, z tym ze na alledrogo sa juz nowsze modele jak widze i mocniejsze. Ten 30W LED daje ostro, tylko zuzywa sie niestety po jakichs 2 latach. Ale efekt jest!!

CO do korali to powiem tak.

Korale jak je wziałem z hodowli barw nie zmienily, wiec chyba jest OK. Wszystkie jaskrawo zielone, fioletowe i rozowe SPSy pozostaly tak jak u wlasciciela, wiec chyba sie nie odbarwiaja.

Co do tempa wzrostu... Ciezko mi powiedziec bo to moja pierwsza przygoda z akwarystyka morska. Co wiem na pewno to to ze SPSy rosna, choc zauwazyłem ze bardziej rosną na boki niz wzwyz (tzn rozrastaja sie i 'rozlaza' po skale ale maly wzrost na wysokosc - pewnie to normalne). Dodatkowo mam notorycznie niski magnez, tz mialem, juz podbilem w zakres 1260 a Ca od niedawna jest na ok 400. Wiec na tempo wzrostu na pewno maja wplyw parametry tez. Moje akwarium jest dopiero 4 miesiace, wiec tez krotko dosc.

Ale korale rosna i mam na to dowody/zdjecia :googleye

Ostatnio jak mi krab pustelnik wlazl w SPS to tak juz zostal, zostala zarosnieta z obu stron muszelka...

Natomiast miekkie korale szaleja. Capnella mi tak sie rozrosla - jest ogromna. A druga idzie na ilosc i wypuscila mi z 10 szczepek ktore tez juz calkiem popodrastaly. Kilka nie udalo mi sie wylapac i przylepily sie 'gdzie badz' do skaly, reszta czeka na kawalkach skalki na nowy domek:)

Co do pompek sunsun - mialem jedna teraz mam 6000l/h i 12000l/h - poki co wszystkie trzy sa bezszelestne - wcale ich nie slychac to juz to BOYU WM3 glosniej chodza, sunsun'ow nie slychac wcale. Bardzo zadowolony jestem.


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.