Skocz do zawartości
UNSU

???lampy???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co sądzicie o tych lampach?, ma je ktoś która leprza?, http://www.allegro.pl/item849450923_boyu_hqi_2x150w_t5_2x39w_led_wentylator_90cm.html

http://www.allegro.pl/item849451044_boyu_hqi_1x150w_t5_2x39w_led_wentylator_90cm.html

no i co oznacza (tylko bez podśmiechujek mi tu) -"Podczas projektowania Boyu skierowany był ku ograniczeniu zużycia energii elektrycznej i zastosował najnowszej generacji zasilanie obwodów żarników tzw. balast"

Czy to oznacza że są na elektronicznych statecznikach?:clowning:googleye

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jeżeli ta lampa ma 150 W HQI to pobiera 150 W to samo z z t-5 a ta oszczędność

to pewnie dodanie LED-ów i to wszystko


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UNSU Giesemann podaje ze lampa Giesemann Moonlight posiada "digital hqi ballast" a to znaczy ze sa zwykle magnetyczne wiec zawsze bierz poprawke na opis w takim stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki piękne, magnetycznych niechcę(na swojim mieszkam i muszę się liczyć z prądem a takie stateczniki potrafia 2x więcej prądu kraść np. na grzanie) ehhhhh chyba sobie daruje i zostane na mojej DYI a za jakiś czas ledy się kupi:)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UNSU: bez przesady, ja mierzylem pobor pradu magnetycznego balastu lampy 150W i wychodzilo 150-155w max, wiec praktycznie bez strat sie obywa.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#225170 MateuszD :

UNSU: bez przesady, ja mierzylem pobor pradu magnetycznego balastu lampy 150W i wychodzilo 150-155w max, wiec praktycznie bez strat sie obywa.

Z tego co udało mi się dowiedzieć jest to praktycznie niemożliwe żeby magnetyczny brał 150 czy 155W.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guliwer777: dlaczego niemozliwe? Robilem testy przez kilka dni, moze pobor byc o kilka W zanizony np przez chwilowo nizsze napiecie w sieci, ale dlugookresowo przynajmniej u mnie sie sprawdza.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogom czy ktoś robił pomiary LED ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ponieważ magnetyczny zużywa energię na "własną pracę". Najlepszy statecznik magnetyczny który udało mi się znaleźć i dawał żarnikowi pełne 150W i wykorzystywał pełne jego możliwości brał chyba 180W, a są i takie co biorą sporo ponad 200W.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guliwer777: OK, dzis a raczej jutro moge znow podlaczyc do miernika lampe, ciezko sprawdzic ile pradu podaje do zarnika bo to by wymagalo ingerencji w lampe, ale z sieci brala tyle ile powinna, czyli okolo 150w. Wez pod uwage ze 50W zuzywane na 'wlasna prace' znaczy ze bardzo by sie grzal, przeciez to tak jak spora zarowka.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś w slodkim statecznik magnetyczny i go się dotknąć niedało taki gorący był to samo w innym mniejszym baniaku jak grzałka w czajniku elektrycznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#225178 MateuszD :

guliwer777: OK, dzis a raczej jutro moge znow podlaczyc do miernika lampe, ciezko sprawdzic ile pradu podaje do zarnika bo to by wymagalo ingerencji w lampe, ale z sieci brala tyle ile powinna, czyli okolo 150w. Wez pod uwage ze 50W zuzywane na 'wlasna prace' znaczy ze bardzo by sie grzal, przeciez to tak jak spora zarowka.

Witaj

Jak miałem stateczniki magnetyczne 250W to można było na nich smażyć, rozgrzewały się potwornie.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawdzilem i okazalo sie ze cos mi sie wczesniej pomylilo chyba z poborem pradu przez T5. Magnetyczny balast do 150W (lampa AM) bierze okolo 220W, czyli marnuje sie ekstra 50% pradu.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A elektroniczny balast do 150W i 250 W ile pobiera energii oczywiście po podłączeniu do odpowiedniego żarnika?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu to już się robi znacząco mała różnica między 150 a 250W zależnie od balastu. Można wiedzieć, czym mierzycie pobór prądu, bo tu chyba ma znaczenie też moc bierna? Jak wyszłoby mi około 220 W na żarnik przy moich 150W żarnikach to pomyślałbym o zmianie na w pełni elektroniczne.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mierze takim miernikiem z allegro za 100pln, ale juz tu byla dosc dluga dyskusja nt mocy biernych itp, i wyszlo ze taki miernik dziala OK, to znaczy tak samo jak miernik z elektrowni, a to glownie o to chodzi.

Te 70W ekstra liczone przez 8h dziennie daje 100pln rocznie, to faktycznie balast sie zwroci w realnym czasie:)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Guliwer ile dales za icecapy? sciemnialne elballe do kitu sa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.