Skocz do zawartości
JarJar

Hydraulika do sprawdzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem właśnie na etapie projektowania sumpa oraz ''dolnej'' części hydrauliki. Proszę powiedzcie czy mój plan ma prawo działać i czy jest to optymalne rozwiązanie. Co myślicie o przegrodach sumpa. Nie szukam niczego skomplikowanego - prosta i sprawdzona konstrukcji mi wystarczy.

Oczywiście wszelkie uwagi mile widziane.

rysunek1e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl z przepuszczaniem calej wody splywajacej z akwarium przez odpieniacz raczej nie wypali,musisz miec mozliwosc regulacji poziomu wody w odpieniaczu i w kominie oddzielnie.No i wydajnosc pompy Deltec HLP 4040 to 4500l/h,jak sobie wyobrazasz taki przeplyw przez odpieniacz?

Proponuje odpieniacz zasilic oddzielna pompka,a splyw zrobic bezposrednio do sumpa.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie :kapelusz Daje do myślenia, że człowiek uczy się całe życie.

Zmieniłem trochę cały plan. Wrzuciłem pompę oceanrunner PH 2500 między odpieniacz a sumpa. Chciałem ją wykorzystać do czegoś innego ale może tutaj się przyda. Wydajność tej pompy to 2500 l/h. Jeżeli za dużo to co polecacie w takim przypadku?

Jaką wysokość proponujecie w miejscu X.

ideax.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno ten OR2500 bedzie za mocny,wedlog producenta przeplyw przez odpieniacz to 1000l/h,wiec ATMAN 1200l/h wystarczy.

Poza tym,pompe do zasilania odpieniacza mozesz umiescic w sumpie,nie widze sensu jej tak podlaczac jak na drugim rysunku.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysokosc X musi byc wyzsza niz analogiczna przegroda miedzy refugium i komora pompy powrotnej, a te powinienes tak ustawic, zey po wylaczeniu obiegu splywajaca z rur/komina woda nie przelala sie z sumpa.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#225288 Peniek :

Pomysl z przepuszczaniem calej wody splywajacej z akwarium przez odpieniacz raczej nie wypali,musisz miec mozliwosc regulacji poziomu wody w odpieniaczu i w kominie oddzielnie.No i wydajnosc pompy Deltec HLP 4040 to 4500l/h,jak sobie wyobrazasz taki przeplyw przez odpieniacz? Proponuje odpieniacz zasilic oddzielna pompka,a splyw zrobic bezposrednio do sumpa.

U mnie dziala to dokladnie w taki sposob. Wydaje mi sie ze cala woda przez odpieniacz to jest dobre rozwiazanie. Wysokosc w odpieniaczu mozna regulowac zaworem na wyjsciu odpieniacza. W kominie zaworem niezaleznym (u mnie komin nie jest zalany). Deltec 4040 ma na 1,5m troche ponad 1500 l/h - uwzgledniajac kolanka itp powinno moze bedzie ok.

Wydajnosc pompy:

HLP_4040_neu2.jpg

Bez sensu jest stosowanie zaworu przed i za pompa. Ostatnia komora powinna byc stosunkowo duza, zeby pompa jej nie osuszyla.

pozdr.

LB


tank 150x60x60, w obiegu lacznie 650l, swiatlo 500W, cyrulacja 6000l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez sensu jest stosowanie zaworu przed i za pompa. Ostatnia komora powinna byc stosunkowo duza' date=' zeby pompa jej nie osuszyla.[/quote']

Wydaje mi się, że kolega JarJar chciał przez zawór na wyjściu pompy uzyskać możliwość regulacji wydajności. Zawór przed pompą jest potrzebny, bo jak widać na rysunku zrobiony jest przewiert przez ścianę sumpa. W razie awarii pompy trzeba by go osuszać.

Pozdrawiam

Wojtek


112 l, Biostar Flotor + surface skimmer, Jebao WP-25,T5 - 4x24W 20 kg LR, 16 kg LS, parę miękasków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.