Skocz do zawartości
Astronotus Ocellatus

Odpieniacz PS 300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem pewnie powiecie ze uzyj opcji szukaj ,ale pierwsze sami poszukajcie odpowiedzi na moje pytanie jesli znajdziecie to przepraszam.

otoz moj problem wygląda tak ,odpieniacz który mam zainstalowany coś słabo pieni , odkad mam akwarium wystartowane czyli od jakiegoś 1,5miesiaca 2 razy mu się zdążyło zapienił tak porządnie tzn ze piana wyszla do kubla a tak to piana jest na 2 palce ;p

Przyczynami moze byc kilka moze uda wam sie mi cos podsunac zebym kasy nadarmo nie wydawał. Jeden z powodow ktory moze byc przyczyna niskiej piany to dosc slaba pompka ktora podpialem daje ona 2,5lpowietrza/min czyli 150/h ,nie za słaba?

A moze fakt iz szukajac odpieniacza do swojego akwarium szukalem wysokosci mniej wiecej 30cm a okazalo sie ze wysokosc skimmera ps 300 to 38,5cm! mimo ze na pudełku i stronach sklepów to 30cm!!! co daje mi jakies 8cm odstepu miedzy tafla wody a kubełkiem ,tak duzy odstep moze miec wpływ na słabe odpienianie?

A może parametry... tj skały mam dość sporo i odgazowanej tj 13kg~ i moze skała sama daje rade i odpieniacz nie potrzebny? dodam jeszcze ze tak jak w/w akwa ma 1,5 miesiaca ,54l brutto 60x30x30 ,podmiany co 7dni 5l wody, N02 -0 ,NO3 -0, ph- 8,1 , kh-8

Obsada: po ponad 3 tygodniach wpuszczone 2 małe kraby hermit , tydzien temu 2 krewetki lysymata ,a. i w. krewetki karmie a odpieniacz dalej nic...

woda z podmianki + cycle

zdjecia w czasie pracy:

http://img46.imageshack.us/img46/816/img0025w.jpg

http://img196.imageshack.us/img196/8417/img0026ze.jpg

A teraz tak mysle moze to przez to ze nie mam odpieniacza w panelu albo w sumpie? bo widzialem takie zmianki ze lipa z odpieniaczami jest jak sa bezposrednio w akwarium...

Z gory dziekuje za posty i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob fotki tego odpieniacza w czasie pracy


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć z tego co widze to nie będzie pienić.Masz za wysoko kubek i za słaba pompkę.Ustaw dół kubka z lustrem wody powinno sie poprawic i kup sobie lepsza pompkę .Ja miałem taka co miała 2 dysze i pompowała powietrze z 2 dysz od kostki poprzez trójnik i było cacy ( tam powinna byc masa powietrza a ciebie jest jakoś lichawo )


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wymień fabryczną kostkę lipową na Aqua Medica (model do Miniflotora) ja po wymianie kostki dopiero zobaczyłem jak odpieniacz ma działać to co daje ta fabryczna kostka to jest śmiech ona w ogóle nie bije piany (za duże bąbelki powietrza), ale to nie jest główna przyczyna główną przyczyną jest to, że masz go o wiele za wysoko, tzn. masz za niski poziom wody w odpieniaczu... Ten odpieniacz pracuje jak poziom wody jest ok. 0,5-4cm poniżej kubka (czyli musiałbyś go bardziej zanurzyć, ale masz za niski baniak) i przy 4-5cm to już bije dosyć suchą pianę także masz go zdecydowanie za wysoko podniesiony, ale widzę, że akwarium nie pozwala go niżej opuścić w takim razie skróć go od góry o jakieś 3-6cm i będziesz miał wtedy możliwość regulacji (sucha/morka piana) i będzie Ci normalnie pienił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myslalem wlasnie zeby go troche pojechac po rajtach brzeszczotem i wladowac np: oxybooster 300 aquael'a on tam 300l/h co myslicie? a sciac go ze 6cm zeby miedzy kubkiem a tafla zostalo ze 1-2cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zanim go utniesz zobacz na ile sie podniesie piana po podłaczeniu tej 2 pompki i zobacz czy nie masz starej kostki

.Utnij tak zebys mugł regulowac w dół i do góry


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3cm spokojnie utnij no i przede wszystkim kup kostkę aqua medica rozmiar do mini flotora i wsadź i wymieniaj co miesiąc... Nie kupuj tej pompki Aquaela jest strasznie głośna lepiej kup Sera Air 275R, a najlepiej Eheim Air 200 bądź 400 z tego co mówią są ciche, ale też kosztują 2x tyle co sera prawie. W każdym razie jeśli już coś z tańszych to Sera.

Pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi jaką masz tam wsadzą a kostke??, jak tą orginalna to to jest powód wywal ją zaraz i włóz z AM do miniflotora.

Mój brat ma ten odpieniacz i pracuje bez zarzutu


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie standardówka ,wymienie sobie na ten własnie AM tak jak polecacie ,obetne jak nie pomoze i pompe zmienie

edit:

Kupiłem nowa kostke , skrociłem rure o jakies 4cm -zastanawiam sie czy nie skrocic tez tej waskiej rurki w srodku. Poczekam jeszcze może teraz załapie o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 wyjścia to przecież tylko zaleta... Dajesz trójnik i masz 1 mocne wyjście, a regulację sera posiada i to bardzo wygodną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.