Skocz do zawartości
bigwalker

Woda z dolewki

Rekomendowane odpowiedzi

nie mamn ic przeciwko temu ze ktosnie nie zna fizyki-martwi mnie tylko Ze fizyka w tym kraju jest wykladana na żenującym poziomie o czym się niestety na wlasnej skórze przekonalem i musialem sie doksztalcac samem-akwarystyka nie jest zajeciem elitarnym na szczescie-na forum jest sa ludzie z duza wiedza[i nie chodzi o mnie -ja sie ucze cale zycie]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tds pokazuje ze sa jony w wodzie i tyle-a czy to beda Na+ czy NO3- to juz mu wisi.ja niestety ggenialny nie jestem i korzystam z rad bardziej doswiadczonch ktorzy mowili mi ze w niektorych sytoacja gdy tds pokazuje 10 o nie znaczy ze woda jest brudna-po prostu moga sie zanjdowac w niej jony np wezyka zezboiornika na dolweke-ja mierze MV w trzech ronych punktach pobory wody za RO za 1 zywica ,za 2 zywica i czasami za silikatemn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli do wody z Ro dodamy substaje ktrora nie dyundje na jony tzn nie ma budowy jonowej toosławiony TDS pokaże zero-

i odwrtonie jesli do wody RO dodamy krysztalek klasycznmej supstancji zbudownej z jinoów Na+ cl- to TDS bedzie pokazywal

wartosci Dadatnie a przecieaz ta woda bedzie bilogcznie czysta-wiec

reasymujac :gdy na wyjsciu wody kranowej tds bedzie pokazywql 300

a komus innemu 20 to nie znaczy ze ten co ma 300 ma gorssza wode!!!! tylko zej jego woda lepiej przewodzi prąd

i tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podam jescze lepszy przykład-prosze wziasc sobie butelke soli fizjlogicznej szpitalnej do infuzji i zbadac ja TDS em-i co pokaze 0 raczej nie mysle ze blizej 300a przeciez w Uni Europejskiej kazda prartia tej subtancji jet badana i jest krystalicnie czysta ,nie ma tam fosforanow azotanow i innych substancji niekorzystnych a TDS pokazuje 300 he?to moze lepsza jest woda z naszej domowej Ro bo TDS pokazuje 0?

to byla wypwoiedz sarkastyczna

generalnie chodzi mmi o to zeby interpretujac wyniki podawne przez dane urzadzenie wiedziecco tak naprawde ono nam miezry i dopiero z tego wyciqgac wniski a nie z suchych wynkow 300 dokitu, o jest zero to super a w akwa glony

Wiec o ile mierzenie TDS em wody z dolewki ma jakis sens tak wody kranowej żadnego bo nawet gdy woda będzie oligoceńska a rozpusci sie w niej[dokl zdyfunduje]troche Fe[oh]3 lub tlenku żelaza to tds będzie szalal a woda bedzie idealna-i odwrotnie w skrajnym przupadkuz kranu lei szambo a tds pokazac moze 0

i o to to mi chodzilo!!!

jakosc wody kranowej badamy w sanepidzie lub laboratorium a nie tds uff sie rozpisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację :) amen

Wesołych świąt


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bibik, nie robiłeś osobistych 'wycinek", ja też nie zrobiłem osobistej, tylko podałem miernik Twoich możliwości w moich oczach, a tego mi nie zabronisz. Sens Twojej wypowiedzi sprowadził wypowiadających się w tym temacie do roli niedouczonych półdebili, czym uczyniłeś prywatną "wycinkę" do nich, a to mi się nie spodobało i mialem pelne prawo Ci o tym napisać. Na koniec to napiszę Ci że znalazłem się w Playboyu :) a Twój baniak nie:waving no i jeszcze zacznij uzywać opcji "edytuj" zamiast nabijać sobie posty:whip

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolałbym sie znalezc 1000razy w w The lancet jako autor artykułu niz w Playboyu-a z checia zobaczylbym cie w ktorym nr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#227465 bibik :

...

i o to to mi chodzilo!!!

jakosc wody kranowej badamy w sanepidzie lub laboratorium a nie tds uff sie rozpisałem

ok, masz rację, ale ty mówisz o dobrej/złej wodzie dla ludzi, a my tu o wodzie - kranówce którą z założenia jest dla naszych podopiecznych zła i przyjmujemy ze wszystko co się w niej znajduje musimy usunąć. Woda z dolewki ma mieć 0 na TDS i już, a jeżeli woda ma u mnie 450 ppm i ja muszę wymieniać żywicę co 2, 3 miesiące a np. u Ciebie woda z kranu ma 150 i wymieniasz żywicę raz na pół roku albo rzadziej to chyba coś w tym jest, zgadza się?

#227546 seb :

Na koniec to napiszę Ci że znalazłem się w Playboyu :)

Pozdrawiam

seb

który to byl numer?? :) podeślij fotki ocenie jak wyszedłeś na zdjęciu :)


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zboczuchy!:) Bynajmniej nie jako model w rozbieranej sesji:tongues A który numer? Jak mawia Viola - szukajcie a bedzie Wam dane :). Konieć żartow, bibik, przegiąłeś pałkę dlatego pekła mi żyłka, wyjaśnione, przegadane, zapomniane - Wesołych Świat:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.