Skocz do zawartości
crab22

[54] Ciasne ale własne:)

Rekomendowane odpowiedzi

4287-akwarium2.jpg

Witam wszystkich :kapelusz

Przyszedł czas aby zaprezentować moją pierwszą morską kałużę:D W porównaniu do Waszych nie prezentuje się najlepiej,ale akwarium ma dopiero 2,5 miesiąca:)

Akwarium ma wymiary 60/30/30, za nim stoi sump 60/15/30. Obieg wody akwarium-sump tworzą 2 pompy resun 1000l/h do tego w środku filtr wewnętrzny JBL CristalProfii60 z MicroMec i pompa cyrkulacyjna Eheim aquaball. Oświetlenie dosyć słabe, a wręcz archaiczne (2x T8 20W+ niebieskie ledy na noc i 15W nad refugium), ale póki co miękasy dają radę. Za parę miesięcy zamierzam zamienić na ledy

W akwarium jest 16kg żywej skały, parę kilo piachu.

Jeśli chodzi o przemieszczające się stwory to mam 4 małe pustelniki, rozgwiazdę piaskową, krewetkę czyszczącą i mandaryna (jest tam też parę krabów (przybłed) i 2 strzykwy które były w skale)

Wszelkie komentarze, również negatywne mile widziane:) pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na 2.5 miesiąca to masz bardzo obficie w baniaczku tylko pozazdrościć i mimo, że skały nawalone na maksa to wygląda to bardzo estetycznie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest w prawym górnym rogu, bo słabo widać --- niebieska gąbka ?


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Jak na takie mlode akwarium to wyglada b. zdrowo i ladnie.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję:D

Darek S., zgadza się w rogu gąbka symbiotyczna.

Uprzedzam pytania dotyczące mandaryna- dostałem go na urodziny 1,5 m-ca temu, póki co staje na głowie żeby go wykarmić, ale źle nie wygląda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#226472 crab22 :

Dziękuję:D

Darek S., zgadza się w rogu gąbka symbiotyczna.

[]

Ooooo, to będę drążył temat!

Zauwazyłeś jakies przyrosty?

U mnie zyje od niedawna taka gabka, ale w prawie nieoświetlonym sumpie i przyrosła do wszystkiego, nawet do pompy, kabli itp


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ją dopiero 2 tygodnie i nie zauważyłem większych przyrostów. Mam ją na osobnej skałce,więc jak zacznie szaleć to eksmisja. Swoją drogą dziwne że się tak rozrasta w słabym oświetleniu:)Wystawiaj na Allegro :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz ja dotknąć, czy przyrosła Ci do skałki ?

Ja swoja kupiłem jako "ledwie żywa, praktycznie do kibla" - jak zachwalał sprzedawca, informując o ewentualnym zatruciu całego baniaka a jak do tej pory nic sie nie rozpadło i nie oderwało a kazdy z kilku kwałeczków przyrasta do podłoża w jeden dzień. dziwne trochę. Chyba jeden kawałek wsadzę do akwa pod lampy - zobaczymy co bedzie. Nigdzie nie ma info o tej niebieskiej gabce lub sa całkiem sprzeczne. Mam ja od 2 tygodni tez :D


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ją już na skałce:) Dotykałem nie widać żeby się rozpadała, powąchać nie mogę z wiadomego powodu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie :D

na mandaryna chyba sam zapoluje w przyszlosci:)

a i wpadne do Ciebie z wezowidlami, zeby wspomoc Ci system o wyjadaczy resztek pokarmu :D)

szykuj szczepki i ja tez cos przygotuje :D

nareszcie jakis morszczak z mojego miasta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i powedrowaly do Ciebie moje wezowidla, mitra papalis, sarco i szczepka sinularii, czekam na aktualizacje :) mam nadzieje, ze szczepki sie podobaja, a sarco znajdzie fajne miejsce u Ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.