Skocz do zawartości
booa

Moje akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

witam proszę sie wypowiedziec na temat tego akwa co zmienić zeby było lepiej .Filmik robiony z komurki średniej jakości .


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodac piachu i korali twardych,bo malo kolorowo jest,(zbyt duzo brazowych miekasow)no i kolor zarnikow tez malo ciekawy,pewnie AM 13000K.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek miałem piach ale sie syfił i nie wiedziałem jak go oczyszczać miałem rozgwiazdy piaskowe ale szlak je trafił nic po nich nie znalazłem ale miałem kraba dzikusa, Może je zjadł a co do twardych muszę kupić reaktor wapna albo lać balinga no nie mam doświatczenia z koralami twardymi .Musiał bym mieć jakieś łatwe na początek ale jakie to są.Zarniki sa 14000 a jakie byś polecił mam 4 sztuki po 150w boje sie żeby nie było mało światła .Jeszcze mnie te zielone glony denerwuja ale to chyba nirmalne


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu ma akwarium?I jakiej firmy to zarniki,i dlaczego dales aktynike t8 a nie t5?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma juz 8 miesięcy .Zarniki Blau Aquaristic 14000 a t8 zostało mi ze słodkowodnego .Chciałem zmienic na t5 ale zawsze coś innego wyskoczyło.A hqi nie wystarczy musze zmienic na t5??A co do piasku to bym dał bo było ładniejsze ale co z syfem zrobić.Poza tym mam 8 ryb czy nie za dużo i 6 ukwiałów z Grecji dużo brudzą .I nie mam dsb tylko odpienicz wiec co mam zrobić


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy samym hqi bedziesz mial zoltawe swiatlo.72w aktyniki na 600w hqi to troche malo.Mozesz w przyszlosci jak bedziesz zmieniac zarniki dac 2x14000K i 2x20000K.

8 ryb na 450l to nie tak duzo,sam mam 10 w 250l.

Mierzysz moze no3,po4,bo faktycznie troche za zielono masz w akwarium?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym dał Żarnik ReefLux 12000K i nic więcej


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra to falowanie jest fatalne, tak sztuczne że aż plastikowe

To jest to co ja bym zmienił w tym baniaku, ale to jest tylko i wyłącznie moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falowanie mogę zawsze zmniejszyć ale podoba mi się ten bajerek.Co do testów to nie mierzyłem już sporo czasu ,podmiany robie co tydzień 30 litrów .Dzisiaj zmierzę ale to zazielenienie może być od ilości swiatła .Myśle nad tym piaskiem może go dodam albo grys koralowy .Wam sie piasek nie syfi z czasem ?A co do światła może za dużo ,chyba że zmienie na t5 4szt *54w i 2 hqi tylko czy to wystarczy .


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to bujanie nie byloby takie straszne, gdyby na gorna czesc szyby przykleic jakies maskowanie?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie .Co do bujania to nie jest takie straszne w morzu bardziej buja .Te ukwiały co mam były na płytkich wodach a bujało nimi jak chole....a wiec im nie przeszkadza .Jak za uwarzyłem to wszystko ma sie ok od bujania , fajna cyrkulacja jak dla mnie.


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bujanie faktycznie wygląda nienaturalnie, za żółte światło i te kolory miękasów takie jednostajne, ja bym nie szedł w SPS na twoim miejscu skoro nie czujesz się na siłach, jest przecież dużo odmian kolorowych zoa, ricordeii, grzybków, jest też clavularia, a jak twarde to łatwe LPSy - nie potrzeba aż tak dużo światła i bardziej wytrzymałe niż SPS, a dużo kolorków na pewno wprowadzą.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "greckie" ukwiały z fioletowymi końcówkami sa bardzo parzace. Są zdolne zrobić krzywdę nawet sporej zebrasomie. Jak je dotkniesz reką to sie przykleja do palców. Błazenki unikaja ich.

BTW ciekawe czy żółtekm zaakceptuje forcipigera - IMO nie.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#226773 ozim :

slawomirdyl a nie brakuje ci piasku ?

Brakuje zdecydowanie ale zawsze miałem pokuse na czarny

ale się boję nie widziałem na żywo


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#226844 tomiooo :

ja bym nie szedł w SPS na twoim miejscu skoro nie czujesz się na siłach, jest przecież dużo odmian kolorowych zoa, ricordeii, grzybków, jest też clavularia, a jak twarde to łatwe LPSy - nie potrzeba aż tak dużo światła i bardziej wytrzymałe niż SPS, a dużo kolorków na pewno wprowadzą.

PozdrT

Swiatła to on ma bardzo duzo, a sps można znaleźć łatwiejsze w prowadzeniu. pilnuj parametrów i smiało ładuj sps. u mnie na 360l jest 216 W światła i sps rosna, więc nie bój żaby tylko kupuj szczepki, jak coś padnie mniejsza strata;) a żeby zdobyć doświadczenie to niestety musisz się odważyć z takim myśleniem nigdy nie bedziesz miał sps, bo jak?:D

dorzuć piasek, sps i bedzie gitara, a jak zasłonisz krawędź wody, zeby nie było widać bujania, to niektórzy sie posikają, że tak fajnie buja;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Silver za dodanie otuchy dodam piasek i zaczne coś kombinować z twardymi .Zmienie żarniki jak doradził Peniek .Dzięki za wypowiedzi Niech sie to jakoś buja dalej ( przynajmniej sie nie poddaje )


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a mnie to bujanie sie podoba z tym ze zmniejszyl bym czestotliwosc,jedno co mi sie nie podoba to zbyt male kawalki skaly i dodal bym troche kolorowych lpsow na poczatek:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Piekne falowanie,korale to musza lubic...sprobuje zgadnac jak osiagnales efekt takiej fali,Ocean prop Aqua Medic,jesli mnie wzrok nie myli na falowniku DIY z reefcentral...zgadlem...?...Jesli sie myle ,prosze napisz jak to zrobiles bo waveboxa nie widze a tylko falowanie bez tej skrzyni mnie interesuje...jezeli chodzi o czarny piasek to mozesz byc niemile zaskoczony bo np.black aragonit caraib sea,jest "black" tylko jak nazwa wskazuje a tak naprawde ma kolor grafitowy,mam go...jest ciekawy ale nie wnosi zbytnio buforowania do zbiornika,ma mala zawartosc wapnia i dobry jest wlasciwie jako dekoracja...sprobuj,moze to jest to co lubisz...co do swiatla to nie bede sie wypowiadal bo film robiony amatorska kamera,wiec nie wiem jak to naprawde wyglada na zywo...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak co do pompy to zgadłeś a falownik z http://eltronix.pl/products/254 Tylko ze pompa musi być w pudełku bo inaczej nie zadziała.Ja dałem o pojemności przezroczyste 2,5 litra.Co do falownika zmieniłem potencjometry na 2 takie same bo w zestawie każdy jest inny i zmieniłem przekaznik bo standardowy sie zawieszał.Pozdrawiam i wesołych świąt!!!!!!


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Nie rozumiem,dlaczego pompa bez pudla nie zadziala...tutaj jest przyklad pompy tunza na falowniku z reefcentral (na elektronice sie zupelnie nie znam,ale misio tak lopatologicznie opisal ,jak to zrobic ze mysle ze nawet ja dam rade,ewentualnie ktos mnie skoryguje)...skoro dziala sama pompa to musi byc to mozliwe z Reef prop'em...wszelkie informacje mile widziane...a tu filmik...http://www.youtube.com/watch?v=q7sjDF49n3Q


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.