Skocz do zawartości
wojtek2000

słodki problem z clavularią

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

sprawa dotyczy jednego z gatunków clavularii,

mam 3 gatunki, jedna z jasno zielono-żółtymi końcówkami ale jeszcze mała 5x5cm

druga pokrywa dwie 3 kg skałki, zielonkawe łapki, jak się schowa to skała pokryta jest różową płachtą.

wiadomo że są parzące bo gdzie dotrą do korala to widać to. nie sposób jej oderwać od skały, jaki macie pomysł na przycięcie np. połowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta a kolega takim trudnym językiem pisze:) Ja bym ją przeciął np. żyletką, tylko trzeba to zrobić bardzo dokładnie, bo jeżeli zostanie troche, to się zacznie odradzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podmianie brałem wąż z elastyczną rurką na końcu i tą elastyczną rurką zdzierałem ze skały. To co zdarłem od razu wyciągało wężem do pojemnika. Stosuję to do regulacji zasięgu clavularii i działa znakomicie.

Najlepiej trzymać clavularię na jakimś kawałku skałki o wielkości, która nam najbardziej odpowiada. Chyba, że chcemy całą dużą skałę pokrytą clavularią. Łatwiej jednak utrzymać ją w ryzach trzymając na mniejszych skałkach. Łatwo przestawiać i łatwo utzrymać w odpowiedniej ilości.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.