Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A i mam bardzo ważne pytanie !!!

Mianowicie panowie - pomocnicy Św. Mikołaja - powiedzieli że obecnie odpieniacz jest trochę przykręcony i mam zwiększyć przepływ za jaki czas (chyba za tydzień lub 2 - nie pamiętam bo pod wrażeniem byłem).

Kiedy zwiększyć przepływ ???

Pzrd

INTRYG


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym kupił tą co Ci podałem no ,ale jak tam chcesz ,yy coś masz dziwne wyniki kh 3?? w sumie tym testą to ja bym nie wierzył ph też nisko strasznie


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no może KH = 6

Testy powinno sprawdzać się przy świetle dziennym a ja sprawdzałem tylko przy haloparze.

Pzdr

Intryg


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#228086 intryg :

Witam,

Mam już wodę RO ok 30 litrów od znajomego więc jutro lub pojutrze zrobię jakąś podmiankę.

Czy sól sól kupiona w sklepie w łodzi

jest dobra do mojej solniczki ??

sprawdzałem dzisiaj wodę:

ph-7.2

kh-3

gh-8

no2-1

no3-0

cl2-0

Test robiony Tetra test 6 in 1

Żywa skała robi się trochę biała a grzybki rosną jak na drożdżach .

Pozdrawiam

Intryg

kH za niskie, zmierz porządnie !

GH się nie mierzy w morskim !

Cl - masz test na chlor ??? nikt tego nie mierzy

Sól InstantOcean ma mało wapnia w sobie - słaby wybór bo na razie pewnie nie masz preparatów wapniowych

Intryg - kup jakiegoś browara i zapros kogoś z okolicy co sie zna na morskim!! Zdecydowanie. Potrzebna nie pomoc a reanimacja :)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intryg sprawdź azotyny ( No2)- masz wartość 1 ( w jakiś tam jednostkach zapewne) czy aby nie powinny być na poziomie niewykrywalnym...

Niewykrywalne NO3 natomiast sugeruje, że bakterie jeszcze nie pracują pełną parą ( o ile testy wskazują poprawnie)

Ja bym na Twoim miejscu zrobiła lekką podmiankę wody i dodała szczepionkę bakteryjną.( szczepionka nie zaszkodzi)

Polecam także dział dla początkujących i np tę prezentację:)

http://magicthechemist.com/4nanoreef/zakladanie_akwarium.pdf


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

A napiszcie dlaczego żywe skały robią się białe ??

i dlaczego od 2 dni mój Sarcophyton nie otwiera się ??

Pzdr

INTRYG


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intryg dojście z takim baniakiem który dostałeś do ładu może być 2x trudniejsze niż postawienie nowego baniaka bo tu może być mnóstwo przyczyn nie znamy przeszłości baniaka, a Tobie nie z Twojej winy brak podstawowej wiedzy więc trudno coś doradzać poza tym, żebyś szybko przeczytał wszystkie podwieszone posty w dziale dla nowicjuszy i wrócił tu z konkretniejszymi pytaniami, a póki co rób jak koledzy radzą i czytaj czytaj czytaj może zdążysz się podstaw nauczyć nim baniak całkowicie upadnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intryg..nie otwiera się bo pewnie coś mu nie pasuje. Co do skał...najlepiej wstawić zdjęcie.


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dobry zestaw RO z MB20, sprawdzić na TDS i sól Preiss'a


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem nowy zestaw JBL do ph i..... jest 8.

Wczoraj zrobiłem podmianę 20 l wody - sol reef crystal oraz dolałem witaminy i minerały dla koralowców(koralle VM brightwell 5ml.

Niestety - od kilku dni coś słabo pływał Pterapogon kauderni i dzisiaj padł.

aha wrzuciłem watę - woda zrobiła się trochę brudniejsza.

Czy to się wyklaruje ??

Pozdrawiam

Intryg

p.s.

słyszałem o podśmiewaniu się z mojej solniczki :)


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to wrzuciłeś wate i woda zrobiła się brudniejsza ?


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może przy wyjmowaniu troche czegoś wpadło do wody. pływają jakieś farfocle.


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watę włożyłeś akwarystyczną czy może taką z apteki ?


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady, myślę że nasz kolega nie jest jeszcze aż taki zielony żeby pchać watę z apteki czy coś... A z tym wrzucenie może miało być wyrzuciłem watę.. ? Jeśli wywaliłeś watę i jest syf to po 1-2 dniach zejdzie spokojnie :):)


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pterapogon jadł i pływał czy tylko pływał?, mam warażenie że ktoś wcisnął osobie która Cie obdarowała najzwyklejszy kicz (na szybko zmontowany zestaw) który ma małe szanse na powodzenie.

Jestem z Łodzi jak chcesz to mogę Ci pomóc wal na priv.

Co do sarco to b ym nie robił paniki, te koralowce co kilkanaście dnie przechodzą "wylinkę" i robią się sine.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intryg, myślę że to nie z Twojej solniczki należy się śmiać, tylko odpowiednio rozreklamować wspaniały sklep, który sprzedał baniak z tak dobranym życiem, żeby wszyscy omijali go szerokim łukiem. Postępowanie handlowców to czasem totalna żenada.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że wyrzuciłem a nie coś dodałem (wata z apteki - dobre :) )...

Pozdrawiam

Intryg


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto dzisiejsze wyniki:

po4 - 0,6

no3 - 5

kh - 11

ph - 8

czy to dobrze czy nie ?

Pzdr

INTRYG


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na tak świeże akwarium to bardzo dobrze:waving


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego , jezeli chodzi o te biala skale co pisales to sie nie martw , masz jezowca ktory skale bedzie czyscic az do bialosci , wiec to normalne ze bedziesz po nocy mial biale miejsca , ten jezowiec bardzo mocno potrafil glony wapienne zjechac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dzisiejsze wyniki:

po4 - 0,6

no3 - 20

kh - 11

ph - 8

!!! no3 strasznie podskoczyło


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#229208 maciekkkkk :

Kolego , jezeli chodzi o te biala skale co pisales to sie nie martw , masz jezowca ktory skale bedzie czyscic az do bialosci , wiec to normalne ze bedziesz po nocy mial biale miejsca , ten jezowiec bardzo mocno potrafil glony wapienne zjechac..

bez zdjęcia nic nie można powiedzieć bo inaczej wygladają białe plamy po zeskrobaniu glonów przez jezowca a inaczej zanikanie alg

PS Czym mierzysz PO4 ? - jakimi testami


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki masz poziom NO2 i NH4...


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no3 podskoczyło bo wcześniej robiłeś pomiar po podmianie wady, a teraz masz faktyczny pomiar


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ph mierzę JBL-em,

a reszta zoolek (łódzki patriotyzm :) )


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.