Skocz do zawartości
marmi26

Wysoki poziom NO3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie

Od jakiegos czasu mam problem z wysokim poziomem NO3 = około 50 na salifercie

W obiegu jest okolo 430 litrów, odpieniak to deltec apf 600, podmianki do 2 tyg, okolo 40 litrów na soli KENT.

Jesli chodzi o karmienie to standard 2 kostki mrozonek, ryby wszystko wyjadają, a nic ne zdechlo, nie rozklada sie.

prze dosc wysokie NO3 widze ze zoantusu nie otwieraja sie do konca i przyrostów na koralach miekkich nie ma za duzych.

A, moze jeszcze wspomne, nie ma zadbych gabek, wegiel aktywny byl, ale ostatnio wywalilem bo nie poagalo.

Bardzo p;rosze jesli ma ktos jakies pomysly to prosze o pomoc, tragedia sie jeszcze nie dzieje , ale trzeba cos z tym zrobic.

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak dlugo akwarium dziala ? Moze zbiornik masz przerybiony ?


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem młode akwarium i cykl azotowy się nie zamkną


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie tak dawno pisałam podobnego posta.

NO3 spadło mi nagle ale dopiero po 5 miesiącach od założenia akwarium. Wcześniej odpieniacz był, żywa skała też, kamyki zeo się moczyły, glony spaghetti rosły, zwierzaków nie było więc nie karmiłam a NO3 było w okolicach 50.

Teraz zwierzaki karmię, kamyki zeo się skończyły a NO3 niezmiennie w okolicach zera.


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc,

apropo Waszych pytań to zbiornik ma 7 miesięcy, obsada jest juz spora, ale bez przesady.

Wczoraj zakupilem absorbeb, dalem dawke na 800L i zobaczymy czy cos sie zmieni. Jednak tak czy inaczej musze zdobyc glony, mam sporo miejsca w sampie, wiec niech sobie rosną.

Moze ma ktos z Was w Wawy lub okolic, glony na zbyciu?

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.