Skocz do zawartości
Iwa2412

Małe ale moje.

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ dopiero zaczynam przygodę z akwartystyką morską, nie znam jeszcze prac naukowych z tej dziedziny. W nawiazaniu do "dyskusji pisanej" dotyczącej zastawu reefmax, mogę natomiast napisać, dlaczego na swoje pierwsze akwarium morskie wybrałam właśnie reefmax.

Skusił mnie on tym, że jest to prawie kompletny zestaw i jak dla mnie estetycznie wykonany. Planując pierwszą solniczkę, zakładałam naukę zaczynać od zwierzą łatwych w hodowli (miękkie korale), a dopiero potem, w miarę zdobywania wiekszej wiedzy, założyć zbiornik bardziej profesjonalny. Myślę, że reefmax został stworzony właśnie, jako zbiornik dla poczatkujących. Gdybym sama miała kompletować cały sprzęt, to bym się nie odważyła na zakup.

Przyznam, że reefmax nie jest super zestawem, ale on chyba nie miał być taki. Wegług mnie został on wymyślony po to, aby zaciekawić akwarystyką morska. Jak dla mnie swoje zadanie spełnił.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że reefmax nie jest super zestawem, ale on chyba nie miał być taki.

Jest właśnie super :)

Pozdrawiam wszystkim ReefMax-siarzy :)

Niedługo wrzucę fotki co się u mnie wyprawia ale to z okazji trzech miesięcy zbiorniczka i pokarze te wszystkie pięknie wybarwione zwierzaki które żyć nie powinny w tych warunkach :)

Panie Mandarynie dzięki za hystrix ale mam bardziej ambitne plany co do mojego zbiorniczka a tu każdy centymetr kwadratowy na wagę złota a tyle jest pięknych twardzieli ach :) pozdrawiam:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Po wielu negocjacjach z mężem, nareszcie się udało. 4 lutego zamieniłam reef max na akwarium nieco wieksze. Obecnie jest to 90X55X45cm z panelem, około 220 litrów. Trochę danych sprzętowych:

odpieniacz - Deltec MCE 600,

cyrkulacja- Tunze 6045,

pompa obiegowa- AM OR 1200,

cyrkulacja w panelu -Circulator 1100,

Zywa skała koło 45 kg

oświetlenie - 4x39W Lampy GLO HAGEN,

automatyczna dolewka - Dr Witt

życie przeniesione z reef maxa.

Oto pierwsze cztery dni zbiornika:

4678-sdc12182.jpg

4678-sdc12200.jpg

4678-sdc12240.jpg

4678-sdc12250.jpg

niestety zdjęcia nie oddają całego uroku zbiornika - nie mam najlepszego aparatu.

pozdrawiam

Ewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez gratuluje i proponuje dolozyc jeszcze jedna pompke cyrkulacyjna.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super to wygląda ;] ,ja się zgadzam z Penkiem dołóż jeszcze pompkę bo za mało


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna Tunza 6025, ale wyjęłam ją, bo zwierzaki sie nie chciały otwierać. Być może się pryzwyczaiły do małej cyrkulacji z reef maxa. Daszczownica daje spory ruch wody, zastępuje pompkę cyrkulacyjną(według mnie). Dołożyć mimo wszystko jeszcze Tunze 6025? Czy może jakąś mniejszą dokupić?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z różnymi ustawieniami pomp, mniejszą możesz dać np. do dmuchania za skały, żeby syf się nie gromadził.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro doradzacie dołożyć pompę, to już jest jedna wiecej -Tunza 6025 (skierowana na skały).

Mam jeszcze pytanko, a mianowicie, mój błazenek od czasu przeprowadzki, cały czas spędza w jednym miejscu, na górze nad pompami cyrkulacyjnymi. Może macie pomysł dlaczego?

pozdrawiam

4678-sdc12271.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw nowe foto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po kilku miesiącach. Oprócz cyjano to według mnie jest wszystko ok w akwarium. Zwiększyłam się trochę obsadę i na ostanich zakupach nie mogłam się oprzeć i także tuba dołączyła do grona moich podopiecznych. Narazie jest trochę zabiedzona, ale mam nadzieję, że po moich codzienne karmieniach będzie ładniejsza.

4678-dsc_0072%20(5).jpg

4678-dsc_0081%20(3).jpg

4678-dsc_0087%20(3).jpg

4678-dsc_0090%20(3).jpg

4678-dsc_0106%20(2).jpg

4678-dsc_0108%20(3).jpg

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ tubka po dwoch tygodniach karmienia mojego.

4678-dsc_0077%20(5).jpg

4678-dsc_0080%20(5).jpg

Chciałabym deszczownice zastąpić czymś, tylko nie wiem czym. Jak macie jakieś pomysły do piszcie. Im taniej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne akwarium :strutin Uważaj na glony (Caulerpa), ani się obejrzysz a zarosną pół zbiornika.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SUPER to wszystko wygląda:clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo ładne akwarium i widzę, że koleżanka z tego samego miasta co oznacza, że zawsze można się czymś wymienić lub tez odsprzedać no i pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczne akwa ,piękny sarcopytonek na pierwszym planie . A tubka tak w pełnym "słonku"? .Śliczna :clowning


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło powitać kolege z Łasku, też uważam, że im nas wiecej tym weselej :clowning. A co do pytania o tubke w pełnym słonku, to jest tam dlatego, że ławiej mi ja karmić, a skoro rośnie, to chyba znaczy, że lubi się opalać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.