Skocz do zawartości
Pavilon

Domowa uprawa planktonu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako iż zamierzam trzymać w swoim akwa mandaryna a jak wiadomo rybka trochę sprawia problemów z przyjmowaniem pokarmów to chciał bym najpierw założyć swoją domową uprawę jakiegoś planktonu. I tu do Was pytanie co by było najlepsze i w miarę łatwe, pierwsze co chciałem to artemia ale trzeba ją podawać świeżo po wylęgu... Jakieś małe akwa by się znalazło 15-20l, światełko, butla C02 (też się chyba przydaje...) itd. Może macie jakieś fotorelacje do takich upraw ? Z góry dziękuję.

Pozdrawiam


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

butla C02 chyba pompka powietrza,gazem chcesz wytruc wszystko:googleye


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra dobra :) coś tam wyczytałem że CO2 też podawali. Ale ja będę robił chyba tak, że najpierw będę hodował fitoplankton i potem do tego dodam artemie aby miała coś jeść i trochę pożyła. :)


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz kupic gotowy zestaw do chodowli nie sa drogie,pozatym nie widze w stopce jaka wielkosc ma twoje akwarium


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylu użytkowników i żaden nic nie powie... :) :)


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Mandaryna w 45l,nie chciał przyjmować pokarmu tylko skubał coś ze skał.Żył 6 miesięcy,później się dosłownie stracił,nie był wychudzony itp.

W/g różnych opinii,jeśli Mandaryn nie zachce jeść pokarmu zastępczego tylko będzie obgryzał wyłącznie to co znajdzie na LR,to z góry można założyć,że po czasie padnie.


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest ciekawy wątek: http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=200689#200689

Mój mandaryn sam nauczył się przyjmować artemię gdy miałem więcej ryb. Teraz jest sam i karmię go co kilka dni a zawsze widzę go z pełnym brzuszkiem. Do Twojej piko rafki polecałbym kupić od kogoś u kogo już trochę przebywa i przyjmuje artemię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym kotnikiem właśnie czytałem i tak chce z moim mandarynem zrobić jak już go kupie. Pogadam jeszcze z sprzedawcą w sklepie jak tam u niego przyjmuje jedzenie bo ma dwa mandaryny w baniaku z samymi szczepkami korali gdzie nie ma skały.. Jedynie ta z podstawek.


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.