Skocz do zawartości
domat

Użytkowanie głowicy od filtra jako pompka do mieszania soli.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie pytanko, czy mogą być jakieś negatywne skutki użytkowania pompki która pracowała dość długo w słodkowodnym jako pompka do mieszania soli?

Pytam przez to gdyż szukam przyczyny glonów zielonych i dino, jedna z nich to napewno złe parametry wody po ro(prefiltry były do wymiany) ale wydaje mi się że jeszcze coś jest na żeczy.

Oczywiście pompka bardzo długo schnęła(kilka miesięcy):) ale zawsze w niej zostały jakieś paprochy wyglądające jak kawałki płatków z pokarmu, już tą pompką robiłem z 5 podmian ale zawsze jakiś malutki paproszek czegoś w kształcie jak płatek jedzenia wyżuci.

Pozdrawiam


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało informacji

Jeżeli masz młode akwarium to normalne, podaj parometry wody ? No i filtracja to raczej przyczyna.


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma z 3 miesiace, po miesiacu zostało "wyczyszczone" i przewiezione do innego mieszkania, obecnie pływa błazenek, krewetka wurdermanii, czyszczaca i sporo miekasów, zoa, grzybków wszystko ładnie rośnie, tak jak montipora digitata

Testów nie posiadam niestety żadnych. TO jeszcze jedyna możliwość na mój gust powstania glonów gdyż w poprzednim domu ich nie było(nie robiłem przez miesiac podmian) dopiero po rozpoczęciu(od początku była ta pompka) tak jak pisze była ona dokłądnie wyschnieta schneła kilka miesiecy lecz od czasu do czasu wyzuci jakis kawałek paproszka wygladajacego jak platek pokarmu(czy jakis kawalek liscia). Chodzi mi po prostu o to czy normalnie bez obaw mozna uzytkowac taka pompke ze slodkowodnego do mieszania solanki czy lepiej zainwestować w coś "dziewiczego".

Czesc glonów wyszła na pewno tak jak pisalem przez wode ro+di(woda miala 6ppm) obecnie wymieniłem prefiltry, dodałem 3 prefiltr 5 micronów, wymieniłem żywicę.

Pozdrawiam Serdecznie


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka pompka nie powinna zaszkodzic, ale w tak malym akwarium ciezko utrzymac stabilne parametry wody

i byle co moze wplynac na jakosc wody


Akwarium 360l sump 120l oświetlenie 2 X 150W HQI + 2 X 54W actynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.