Skocz do zawartości
Engell1

reduktor azotanów

Rekomendowane odpowiedzi

A tak odnośnie Zeostart 2 - to jak a jest różnica między Zeostart + Zeofood a Zeostart 2??

Ja mam Zeostart i Food i jak dokupie Zeostart 2 to mam to wszystko na raz lać ??

Mam przykre doświadczenie z Prodibio bo miałem zakwit bakterii i rozgwiazda mi padła . . .

Czy ten ZEOstart 2 faktycznie jest skuteczny - czy to są te same bakterie co Prodibio Bio Digest i Bioptim ??


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeostart to pożywka dla bakterii -nie bakterie -u mnie nie bylo żadnych rezultatów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem porządek w akwa tj. odsunąłem troche skały i poustawiałem ja inaczej tj. bardziej pionowo. Jednocześnie wyczyściłem piach pod skałą i tyle tam tego syfu było że sie zdziwiłem. Jedną pompę ustawiłem przy samym dnie i dmucha na tylną ścianę wzdłuż akwa.

Mam nadzieje ze to pomoże.

A NO3 mam 25 ( w sklepie sprawdzali) bo mój Salifert pokazuje miedzy 50 a 100 więc się trochę uspokoiłem.

PO4 spadło z 0,24 do 0,13 w ciągu 2 miesięcy - używam absorbera na bazie żelaza - jeszcze 2 miechy i bedzie koło zera :-).

Na razie zaczekam z wódą

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie te no3 poszybowalo w gore . absorbenty ktore mam nie daja widc rady. cyrkulacje mam ustawiona w taki sposob ze wszedzie jest ruch, nawet dochodzi z tylu. zastanawiam sie co robic, co do wódki nie jestem przekonana. dzisiaj przeplucze absorbenty, zobacze moze bedzoe trzeba wymienic. ale podejrzewam ze to nie da porzadanego rezultatu.


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem teraz że sosowanie Vodka Method powinno być :

1 ml wódki / 100 litrów wody + 0,1ml każdego dnia dodawać aż do momentu gdy poziom PO4 i NO3 będzie równy zero.

Pytanie co potem ? Tzn. nadejdzie dzień gdy wartości będą zero a ja odczytam ile wódki podałem ostatnio to mam ciągle wtedy wlewać jeszcze wódę? i trzeba to robic codziennie??

Chcialbym sprostowac, nie 1ml /100 litrow tylko 0,1 ml/100 litrow wody.

doskonala tabelka pokazujaca jak dozowac vodka method jest tutaj: http://reefkeeping.com/issues/2008-08/nftt/images/Table2-80Proof.jpg

Przepraszam, jesli nie wolno wpisywac linkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj oryginalny tekst Mrutzka i Kokotta ...

To oni byli prekursorami tej metody i dawka startowa to niestety ale 1ml/100l.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.