Skocz do zawartości
darekkuku

mam problem z Ph

Rekomendowane odpowiedzi

otórz,w moim akwarium mam duże skoki Ph wieczorem 8,30 za to rano spada do 7,50 (a to już nie najlepiej).nie wiem co jest przyczyną mam reaktor w nim podniosłem Ph do 6,90 (przepływ ok.1 kropla/sek.),mam też kalkmixer z którego dopełnia się wyparowana woda kalkwasser akwarium 380l pokazały mi sie glony i znikł plankton

ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić

pozdrawiam

darekkuku


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zakraplaj kalkwasser z samego rana (ale kalkwasser) nie tylko rzadko wymieniany kalciumhydroxid w mixerze):] tylko dobrze swiezo nasycona kalkwasser .

Nadmiaru wody nie bedziesz mial , poprostu automatyczne dolewanie sobei odsapnie :(

Czy z obserwacji codziennyh (sumujac wartosci z calego tygodnia) mozesz powiedziec czy to Ph siada powoli codziennie stopniowo coraz nizej ..? , czy poprostu dzieje sie to tylko we wczesnych godzinach porannych ..?

Jaki masz poziom KH i czy nie padl jakis zwierzaczek w baniaku ..?

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do dolewania kalkwasser ,to muszę coś wymyślić żeby dolewała mi się najlepiej w nocy bo rano i tak Ph zaczyna wzrastać,a z codziennych obserwacji to jest różnie z tym spadaniem (raz spadnie więcej ,raz mniej)

nie wiem jakie mam KH bo nie mam testu ,skończył mi sie.

spróbuje z tymi dolewkami ,dzięki

pozdr..


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie tylko w nocy bo z samego rana potrafi spadac najbardziej , ale powinno byc dobrze jak bedziesz zakraplal tez i przez cala noc ( OK )

Heh.. wartosc KH musisz znac ..:]

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Woda z miksera u mnie dodawana jest w miare odparowywania ale elektrozawór jest sterowany czasowo. W efekcie dodaje w małych dolewkach w czasie gdy nie dziala HQI ztym że coraz więcej czym bliżej ranka. Definitywne czyszczenie miksera i nastawianie kalkwasser na nowo co 3 dni. W efekcie KH 9,2 pH pomiędzy 8,20 w nocy a 8,35 pod koniec świecenia. Polecam zakraplanie kalkwasser.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Takie duże rozbierzniści mogą wskazywac równiez na rozkalibrowanie elektrody albo raczej jej zużycie. napisz jaki masz miernik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze masz niskie kh (wysokie zapobiega takim skokom ph), podlacz mikser tylko na noc a reaktor tylko na dzien (zwieksz w nim doplyw co2- zwiekszy sie kh na wylocie).

Ale to tylko gdybanie, musisz znac kh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elektroda AM, wykalibrowałem. musze kupić test na KH!

tylko gdzie? najbliższy sklep z morszczyzną 250 km:con


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są różne teorie. Z tego co wiem aby reaktor działał prawidłowo powinieneś obniżyć w nim ph do 6.50 - 6.60, ale wówczas wyciek z reaktora będzie niższy co powoduje obniżenie ph. Tak jak wyżej reaktor podłącz na dzień, a mikser na noc. Pompke która dozuje wode do miksera podłącz na wyłączniku czasowym (jeżeli nie masz atomatycznego dolewania wody) w zależności od pompki, tak aby w nocy dolewała Ci kalkwasser co jakiś czas (najlepiej co godzinę - moje zdanie) przez całą noc, proporcjonalnie w stosunku do odparowanej wody w ciągu doby. Kiedy ostatnio wymieniałeś wkład w reaktorze i jaki masz reaktor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mmedenski :

mi sie wydaje ze masz niskie kh (wysokie zapobiega takim skokom ph), podlacz mikser tylko na noc a reaktor tylko na dzien (zwieksz w nim doplyw co2- zwiekszy sie kh na wylocie).

Ale to tylko gdybanie, musisz znac kh.

widze ze moje nauki nie poszly na marne :(, zasade dzialania (ustawiania ) Reaktora i cale to nieszczesne Ph......, zakumales powoli widze lepiej ode mnie :(

pozdro...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio ćwiczyłem bajzel ze spadkami ph, zacznij od ph, sprawdź czy cos niepadło w baniaczku, jakie podłoże i jaka grubość, jaka cyrkulacja wody (może jest za słaba) podłącz reaktorek i mikserek tak jak radzą koledzy wyżej.


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie zmieniłem godziny dolewania wody przez mixer zegar włącza dolewanie o 2.00 i o 5,00 i już lepiej dzisiaj rano było Ph 8,02

dzięki


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.