Skocz do zawartości
domat

Jak to jest z tym prądem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie pytanko jak to jest z tym prądem:)?

Ostatnio rozmawiałem z Mamą, i mówię że muszę zainwestować w agregat bo jak by prądu brakło na dłuższą metę to mi poleci wszystko w zbiorniku.

Ona na to że wówczas koszty strat zwróci elektrownia czy zakład energetyczny. Była taka sama sytuacja ponoć z kimś z mojej rodziny z rybkami słodkowodnymi że nie było dłużej prądu i wszystko poszło na drugi świat lecz koszty zostały zwrócone.

Wiem że życie zwierzaków jest naj ważniejsze jednak w mojej sytuacji kwestia finansowa również ma duże znaczenie.

Pozdrawiam,


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Domat!

Podobno tak tez jest w Niemczech, ale trzeba miec fajne ubezpieczenie i czesto adwokata.

W sumie to logiczne; masz dlugoterminowa umowe z dostawca pradu i za to mu placisz. Na podstawie umowy mozesz domniemywac, ze dostawca bedzie dostarczal, wiec mozesz zalozyc akwarium.

Jesli nie dostarczono pradu to zerwano umowe, a za niewywiazanie sie z umowy ponosi sie kary i nalezy wyrownac straty. To teoria i do otrzymania kasy daleka droga.

Jesli chodzi konkretnie o Twoje 25 l akwarium, to chyba jednak ryzykowalbym zycie zwierzakow.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK jesli masz standardowy pakiet ubezpieczenia domu to twoja ubezpieczalnia zwróci Ci koszty a sama pociagnie dostawce pradu. W/g umowy z przyczyn wszelakich, niezapowiedziana dostawa energii nie moze przekroczyc 4 godzin. Zapowiedziana - osmiu. Ubezpieczone jest nawet papu w lodówce na taka okolicznosc :-) Ale co kraj - to obyczaj. Jakos ciezko mi uwierzyc, zeby w polsce takie cos przeszlo :-) W standardowym pakiecie za 12F miesiecznie jest np ubezpieczenie sprzetów elektronicznych od nieszczesliwych wypadków. I tak np moj syn zamknal laptopa (znaczy sie próbowal zamknac) pozostawiajac resoraka na klawiaturze :-) oczywiscie na matrcwy pojawil sie piekny pajak :-) Ubezpieczalnia bez zbednych pytan odkupila laptopa :-) I to o model wyzszego, gdyz ten uszkodzony nie byl juz w sprzedazy :-) sam w szoku bylem.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.