Skocz do zawartości
matt321

[45 l] małe a oko cieszy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Nadszedł chyba czas żebym wkońcu pokazał swoja nano rafke.Po długim boju który odpukac narazie wygrałem z vyjano bakteriami a takze przesiadce z 20 litrów na 45 litrów Baniaczke stoi juz ponad miesiac.Oczywiscie nie umywa sie do waszych pieknych i kolorowych rafek ale moje oko cieszy.Napewno od razu bedzie kiilka wypowiedzi,ze jest za duzo skały.Na moje oko jest odpowiednia ilosc 5 kg skały zywej i 5 kg skały martwej.Crykulacja tez w miare daje rade.

Co do osprzetu:

-belka Hagen glo 2x24W Reef White AM i Reef Blue AM

-koralia nano

-za skała pompa 800 l/h

-po drugiej stronie korlaii na przeciwleglej scianie jutro zamontuje tej pompe 800 l/h

-kaskada ze skimerem 600 l/h

-odpieniacz Weipro 2011 z pompa 800 l/h

-grzałka Jager 75 W

Jak widac głównie korale miękkie.Co do obsady to 2x błazenek,1x chromis virdis,1x garbik,2x wundermianii,1x krab czerwononogi i 1x ślimak turbo.

Sól jakiej uzywam to Aqua Medic.

Czekam na komentarze (mam nadzieje,że nie bedzie samych negatywnych ale takie też chciałbym przeczytac :) )

Do zbiornika planuje jeszcze dołożyc:

-automatyczna dolewke Dr.Witt

-oświetlenie nocne LED

-filtr kubełkowy na jakieś absorbery itd.

Przepraszam za jakośc zdjec ale robione byly telefonem komórkowym.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/49c4735bb8db3995.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/dab243761b39bfb4.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/1d7de8580be87f5e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/9591d56ab9f2e6a3.html


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tem Chromis robi w tym akwarium?

Czemu nie dales samej zywej skaly?

Mogles oczyscic z glonow akwa przed zrobieniem fotek.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ścianki były czyszczeone ok 2 godziny przed zrobienie zdjecia a lewej ścianki wogóle nie czyszcze.Na zdjeciach tak wyszło jakby reszta była w glonach.A dałem pół na pół skały bo akurat znajomy sprzedawał taki mix to sobie wziąłem.


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co akwarium mocno zaglonione, ale to pewnie kwestia tego, że musi dojrzeć gorzej natomiast, że ryb zdecydowanie za dużo. Odpieniacz jakiś jest czy same podmiany ? Generalnie może coś z tego być, ale jest co poprawiać moim zdaniem (trzeba by zacząć od wyrzucenia połowy ryb przede wszystkim chromisa) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w pierwszym wątku jest odpieniacz Weipro 2011 z pompka 800 l/h.Ładnie pieni.A co do glonów to tak jak kolega pisał raz,że dojrzewa a dwa,że na zdjeciach wyszło jakos dziwnie i wydaje sie,że sa glony w miiejscu w którym ich nie ma.A podmiana co tydzień 10%.


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#231166 piona :

Obora!!! i prosze nie wstawiaj tak drastycznych zdjeć !!!!

szczery jestes :) kazdy ma swoj gust, ....jak dla mnie troszke za duzo skal i tak na kupie.


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda z filtra RO niestety DI jeszcze sie nie dorobiłem :) Sól Aquarium System.


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak radzili koledzy oddaj dwie rybki.Dołóż kraba calcinus elegans, ślimaka turbo,dwa strombusy.Z korali kupił bym clavularię bo pełni rolę filtra glonowego.Wodę na dolewki jeżeli nie masz żywicy kupował bym w markecie(pięciolitrowa demineralizowana kosztuje 2,5 do 4,5zł).Na dzień dobry podmieniłbym 10 litrów solanki.Za miesiąc albo dwa zastosój wkład do filtra(np. Chemi pure elite).


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#231199 akai67 :

Z korali kupił bym clavularię bo pełni rolę filtra glonowego.

Zaciekawiłeś mnie, mógłbyś rozwinąć temat? Dlaczego clavularia i dlaczego filtr glonowy?

@matt321: jaki model pompy masz przy odpieniaczu?


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami sadyści :) dajcie chłopakowu troszkę czasu uwagi słuszne ale to wkońcu początki też kiedyś zaczynaliśmy

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa przy odpieniaczu tu jakis chinczyk 800 l/h ale ładnie Weipro chodzi.Co do clavularii to mam juz trochr ale nie wyszła na zdjeciach.A co do gklonów to trzy szyby sa szyczone codziennie tylko prawej bocznej nie czyszcze bo mam tak biurko wiec nie widze sensu.Dzieki za wszystkie uwagi.


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matt321 zrobiłbyś chociaz fotki jakimś aparatem normalnym a nie komórką, skoro pierwszy raz sie chwalisz akwa. No weź sam zobacz te fotki. Takie nieostrości, że nie tylko clavularii nie widać ale nawet zastanawiałem sie co to za niebieska plama a potem okazało sie że ryba

:)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#231199 akai67 :

...Z korali kupił bym clavularię bo pełni rolę filtra glonowego.Wodę na dolewki jeżeli nie masz żywicy kupował bym w markecie(pięciolitrowa demineralizowana kosztuje 2,5 do 4,5zł)....

Co to za pomysł z ta clavularią - przeciez to zwierze a nie glon !! więc nie poprawia jakości wody

Kupowanie wody demi to imo bezsens jak sie ma RO, nawet bez DI

PS takie mała akwa dużo trudniej utrzymać w porządku niż np 300 litrowe

Na zdjęciach nie widac,że odpieniacz pracuje - chyba go nie wyłączasz ? On wisi za akwa - to weipro - u kolegi kiedyś sie rozszczelnił. Zoantuski nie nabieraja jakis kolorów ? masz tylko brązowe odmiany? To na górze wygląda nie na zoantarie tylko na palyothia - jesli to one(mają cieniutkie końce wieńca czułków, w przeciwieństwie do zoa, które nie zwężaja sie przy końcach) to powinny być zielonkawe - szczególnie pod aktynika, no i lubia artemię i wszelkie inne mięsko - natychmiast łapią.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pojazd zrobiliscie sobie, heh.

Szczerze? Widzialem gorsze zbiorniki, kto byl kiedys w BBa w centrum handlowym sfera, ten zapewne widzial duzy morski zbiornik, ktory probowali postawic i z ktorego szybko zrezygnowali :banghead

Moim zdaniem kolego miales do tej pory zlego doradce, rozumiem, ze ryby sprzedal i polecil Ci jakis "fachowiec", moze i ma sklep z akwarystyka, ale widzac co i w jakim litrazu trzymasz, nie kupilbym juz od tego faceta nawet pokarmu dla karpii do oczka wodnego.

Na forum jest pelno tematow dotyczacych malych zbiornikow, nie mowie tu o moim, ale rozejrzyj sie w tematach, poczytaj, zastosuj sie jak najszybciej do rad kolegow i zobaczysz, ze wkrotce zbiornik wyladnieje. Z czasem poznasz sens posiadania morszczyzny. Liczy sie cierpliwosc i rozwaga, poswiecenia sa zawsze wynagradzane, a jesli jeszcze zrobisz to z glowa moze kiedys wyladujesz w TOTM, powodzenia i pozdrawiam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#231498 LiZaRd :

[]

Szczerze? Widzialem gorsze zbiorniki, [][]

Pamietacie jeszcze Adiego Zet ?

Nic nigdy w życiu go nie przebije (nie jest to żaden przytyk do mata321 - bo Twoje akwa może bez problemu wyjść na prostą)

zreszta zobaczcie sami

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=5501&d=90

:)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony ściagnalem cale tylko na prawej szybie zostawilem bo i tak jest dostawiona do biurka.Chromis juz nie pływa garbik pewnie tez wyleci.Ułozenia skały raczej nie bede zmieniał mi sie tak podoba moze mam dziwny gust :) cyrkulacje jest ok cos jeszcze proponujecie zrobić?

Co do weipro to wisi na tylnej szybie w formie kaskady i pracuje non stop.Wyrzuca syf niezle.


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz sie pochwalic gdzie chromis teraz plywa? tylko nie mow, ze nie splyw kajakiem do wc :)

tak to odebralem jak przeczytalem, ze napisales o garbiku, ze tez wyleci ..

ja bym dokupil do tego jakies 2 turbo i strombusa do piachu co by przekopywal i detrytus zjadal, a pozniej powolutku, niech sie woda miesza, rob podmiany co tydzien, czysc szyby, nie przekarmiaj ryb, powinno byc all right! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kolegi w zbiorniku jest :) gdzie mozna kupic te zwierzatka co polecales? Do tej pory karmilem solowcem drobnym po pol kostki dziennie i raz na 2 dni plankton zielony dla korali.Cos zmienic?


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plankton odstaw.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.Doszedł filtr kubełkowy pełen absorberów na krzemionke,Chemi Pure i Purigen.Narazie jestem bardzo zadowolony.Wrzucam fotki pewnie i tak sie nie spodobaja ale co tam :) Didiogorgia dlatego nie rozłozona ze przyjechała dzien wczesniej.

21032010183u.jpg

21032010185.jpg

21032010177.jpg


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.