Skocz do zawartości
Mariusz L

Co to jest ??

Rekomendowane odpowiedzi

Wyłowiłem z akwa. coś takiego ,wielkość okolo 3cm, czy to zostawić czy unicewstwić ??

2246-dsc04323.jpg

2246-dsc04324.jpg

2246-dsc04325.jpg

2246-dsc04326.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotykałeś ręką? to wyglada na modliszkę


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co od razu wywalać? niektórzy są chętni na modliszki.

a co do zdjęć modlicha na 100% :) gdybym miał wolne akwarium to bym ją chętnie wziął :/ :) bo strasznie podoba mi się ten zwierzak ale niestety wolny zbiorniczek zajmuje Zdzisiek (krab wielkości ok. 6-7 cm) z 1-wszego zdjęcia strzelam że to typ smashera :)


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą uroczy mantis. Chętnie bym go adoptował,bo mam osobne akwarium m.in. z majano:),ale daleko kolega mieszka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, ręką nie dotykałem bo się bałem :) ,a czy to może ugryść ? Myś licie że mogę ją do sampa włożyć , czym to się żywi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wyjdzie rurą do zbiornika to wrzucaj. Żywi się ogólnie wszystkim co się rusza (krabami krewetkami etc.) ale myślę że mrożone krewetki i małże zasmakują jej jeżeli masz zamiar ją hodować to zafunduj jej czasem jakiegoś żywego pasażera na gapę których często inni chcą się pozbyć. Ugryźć raczej nie ale może cię uderzyć.


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest jadowita, ale cieszy się zła sławą wyjątkowo groźnego zwierza. Tak więc palce chyba lepiej trzymać z daleka. Chociaż widziałam filmik jak gościu bawił się z nią zanurzajac ręke w akwarium. na YouTube jest tego sporo np taka


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ew. kolego jak teściowa cię wnerwia to za koszulę ^^ (chociaż do tego lepsze są chrabąszcze majowe ;])

@TMK widocznie oswoił zwierza i ten się nauczył że ręki która żreć daje bić nie wolno.


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś się wyzbywał to biorę bo idealna jak w baniaczku jest za dużo kiełży i zoanthusy się denerwują ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, czy nie jest podobna do tej:

http://pl.reeflex.net/tiere/1983_Gonodactylellus_snidsvongi.htm

Mam u siebie w zbiorniku takiego stwora, zaryzykowałem jako że akurat ten gatunek nie rośnie duży (do 2 cm). Zachowuje się bardzo grzecznie, nie próbuje atakować żadnych zwierząt poza drobnicą w stylu kiełży, nie atakuje nawet niewielkich krabów czy ślimaków zbliżających się do jej nory. No i najważniejsze - nie rośnie (jest u mnie od samego początku). Ale jak nie trafi się z identyfikacją, to może być przykro :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie wiem co sie z nią stało, włożyłem ja do sumpa i jej nie ma . Myslę że mogła się przedostać do komory z odpieniaczem i dalej do obiegówki. W zbiorniku znalazłem taką(lub ta samą) nie żywą przyciągnietą do kratki resuna. I tak się zastanawiam czy to ta sama wciągnięta przez obiegówkę( czy była by w całości, pompa by jej nie przemieliła), czy to druga zdechła( np z głodu) ,czy to wylinka jakiejś innej obecnej w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.