Skocz do zawartości
nowy_zarażony

biale nitki

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem niedawno fajna acroporke i pojawily sie w okolicy polipow ok 2mm biale, pojedyncze nitki. Ladnie polipuje i wybarwia sie. Czy to jakies swinstwo, czy taki jej urok? Niestety fotki nie zrobie, nie mam takiego macro:(

Dodam, ze mieszkaja na niej 2 kraby symbiotyczne(te z czarna przepaska miedzy oczami), podobno zjadaja pasozyty...

Znacie moze jakas stronke z pasozytami korali?


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego, co mi wiadomo, to "nitki" to oznaka, ze cos jej nie pasi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo na zielonej:banghead ( trzy gałazki mają przyrosty)a na pozastałych dwóch białe wasiki...i nic sie nie dzieje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam zeo ...problem ten sam ....Poprosiłem naszego mistrza z Grajewa aby wypowiedział sie w tym temacie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakladam, ze paramatry u Was (NO3, PH, KH, Mg, Ca, PO4) ok;

moze temperatura, zasolenie, cyrkulacja...

moze cos ja drazni (niekoniecznie musi dotykac), co rosnie obok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze swiatelko za bardzo grzeje z jednej strony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie koral jest od kilku dni, takze ciezko stwierdzic czy ma przyrosty. Postaram sie o lepszy aparat i cos cykne.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam acroporę, która też miała białe nitki wystające głównie w okolicach polipów. Zwykle wystawało ich kilka z jednego miejsca tak jakby się "pruła" ;) Obawiałem się, że może to pasożyt czy jakaś choroba. Z czasem nitki ustąpiły i dziś wygląda zdrowo. Jak ją kupowałem powiedziano mi, że pochodzi z zeovitu. Sądzę, że potrzebowała czasu na to by się przystosować do nowych warunków. Wydaje mi się, że niektóre rodzaje tak właśnie mogą reagować na zmiany (choćby oświetlenia). Problem ten miałem w maju ubiegłego roku i o ile pamiętam pomogło przestawienie jej niżej aby nie była zbyt mocno oświetlona. Potem powoli przestawiałem ja coraz wyżej. Nie wiem czy to była przyczyna ale pomogło.


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.