Skocz do zawartości
Taku

Ukwiał POMOCY!

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wyciągnąłem ukwiała spod skały nie był przyczepiony i ku mojemu zdumieniu i przerażeniu jakaś 1/3 ukwiała została zjedzona lub coś w tym rodzaju na pewno nie został wciągnięty przez pompę bo w najbliższej okolicy nie ma takowej Czy da rade go odratować? Jest to niedawono kupiony ukwiał aby błazny miały radochę ale dzisiaj się budzę spoglądam na baniak a ten pod skałą.

Zdjęcie:4493-photo-0317.jpg4493-photo-0318.jpg


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia słabe bo robione telefonem. A co do nóżki to on jest nią do podłoża...

Edit: przylepił się prawdopodobnie do kamyczka ale pytanie czy przeżyje?


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pl.reeflex.net/tiere/883_Condylactis_gigantea.htm

LUB

http://pl.reeflex.net/tiere/2364_Condylactis_gigantea%20var..htm

tylko te pasują do jego wyglądu

przepraszam za nadmierne edytowanie to będzie ten 1-wszy gatunek najprawdopodobniej


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo słabej jakości zdjęć wydaje mi się, że ukwiał wygląda na zdychającego. Jeśli zauważyłeś jakieś braki w tkance lub oddzielające się fragmenty to bądź gotowy na szybkie jego usunięcie, bo za chwilę zawalisz zbiornik. Weź rękawiczkę gumową i podnieś ukwiała do powierzchni i go powąchaj. Pachnieć normalnie nie pachnie, ale jeśli odór wywoła u ciebie odruchy wymiotne to usuń go ze zbiornika, bo już się rozkłada.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że wczoraj wieczorem pięknie się rozwijał a dzisiaj rano go znalazłem pod skałą... możliwe aby go krab pustelnik/wężowidło/jeżowiec obrały? bo jak patrzę to on ma tak jakby odgryzione 1/3 koroby


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby był zdrowy to nic by go nie obżarło. Rozkład postępuje błyskawicznie. Od kiedy masz ukwiała. Czy jest od kilku dni, czy tygodni?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od poniedziałku go mam


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze twoja przygoda z tym ukwiałem juz sie skonczyła...pilnuj oby ci wody nie zasyfił ..pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem go do dzbanka nie ma żadnego zapachu co dalej zobaczymy...


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro radzisz aby go jeszcze trzymać w akwa i w razie czego interweniować to zastosuje się do porad


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ciężko cos doradzac z odległosći.ale jak zabaczysz ze zaczyna sie rozlatywac i zrobi sie glutowaty to znakiem tego ze nie ma szans dalszego trzymania i zasmiecania chemi wody..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że ukwiał zbliża się nieuchronnie do krainy wiecznego oceanu... cóż... jak to w akwarystyce bywają sukcesy i porażki..,. tu niestety nastąpiło to drugie. Mimo wszystko dziękuję wszystkim za pomoc. Co jak co ukwiał jeszcze lekko się napompowywuje ale coraz słabiej widocznie ubytek jest zbyt wielki.


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.