Skocz do zawartości
Gość buczi82

60L

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Witam...

Niedawno zalozylem akwarium tropical fish, ale wczoraj bylem w sklepie i zobaczylem morskie rybki i jestem na nie chory ;)

Z akwarystyka mam stycznosc okolo 5 lat, ale czas wziasc sie za morskie pieknosci, tak wiec mam do Was pytanie i prosilbym o szczera odpowiedz :good:

Tak jak wiadomo sprzet i utrzymanie jest drogie, w pl ceny sa masakryczne, ja obecnie mieszkam w uk i troszke chyba taniej jest niz w pl, ale ja chcialbym po calkowitej taniosci, chcialbym dac sdzanse sprzetu sprowadzonego z japoni itp.

Bylem dziisaj w sklepie i poprosilem o liste co bede potrzebowal do 60l akwarium i o ceny:

Skimmer (odpieniacz) - Ł50

Sol - Ł20

Hydrometr - Ł15

External Filter ( teraz nie jestem pewny czy to jest zwykly zewnetrzny filtr czy chodzilo mu o R/O) - Ł50

Lighting (oswietlenie) Ł40

Test kit (testy) - Ł30

no i skala, ale to pozniej Ł13 za kilo, troche drogo

Dokladnie nie wiem co to za sprzet i jak wyglada, tzn wiem o co chodzi, ale nie wiem jaka marka...

Cena ogolna - Ł205 bez skaly

Wczoraj jednak cala noc przesiedzialem na ebay-u i znalazlem troszke tansze, ale chcialbym znac Wasza opinie co o tym sadzicie, wiem ze niektore ceny to zart, ale dl;aczego nie dac im szansy, a jak kazdy wie, kobiety marudza jak sie za duzo kasy wydaje na pierdoly :/ no nic, wklejam linki i prosze o opinie:

Skimmer:

1. http://cgi.ebay.co.uk/Resun-SK05-Nano-Mini-Aquarium-Skimmer-Fish-250-Litres_W0QQitemZ150403590944QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item2304c0ab20

2. http://cgi.ebay.co.uk/Aquarium-Ventrui-Protein-Skimmer-Wood-Air-Stone-RS4002_W0QQitemZ160356590280QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item2555ff62c8

3. http://cgi.ebay.co.uk/150L-Marine-Aquarium-Protein-And-Organic-Skimmer-w-Pump_W0QQitemZ320473062252QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item4a9daedb6c

4. http://cgi.ebay.co.uk/Resun-King-2-1000L-H-Marine-Water-Pump-Protein-Skimmer_W0QQitemZ160337546892QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item2554dcce8c

5. http://cgi.ebay.co.uk/Aquarium-Fish-Reef-Protein-Skimmer-100-GL-FREE-SHIPPING_W0QQitemZ150405059809QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item2304d714e1

6. http://cgi.ebay.co.uk/Maxi-Skim-300-Protein-Skimmers-For-Marine-Reef-Aquarium_W0QQitemZ310184556604QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item483870b83c

7. http://cgi.ebay.co.uk/TMC-V2Skim-120-Nano-Protein-Skimmer-Marine-Skimmer_W0QQitemZ400088066389QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item5d271b6955

Hydrometr:

1. http://cgi.ebay.co.uk/TETRATEC-COMFORT-HYDROMETER-TESTS-SALTWATER-SALINITY_W0QQitemZ350099135425QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item518388dbc1

2. http://cgi.ebay.co.uk/HYDROMETER-SALT-TESTER-FOR-AQUARIUM-MARINE-FISH-TANK_W0QQitemZ230424196648QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item35a65a3628

External filter:

1. http://cgi.ebay.co.uk/3-Layer-filtration-medium-External-Filter-System-200L-H_W0QQitemZ370115912895QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item562ca0a4bf

2. http://cgi.ebay.co.uk/100-US-GPD-3-STAGE-AQUARIUM-REVERSE-OSMOSIS-SYSTEM_W0QQitemZ250558264772QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item3a566fb5c4

3. http://cgi.ebay.co.uk/4-1-External-Aquarium-Sponge-Carbon-Ceramic-Filter-AR70_W0QQitemZ360222387820QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item53deed6e6c

I teraz nie wiem czy ten zewnetrzny to to samo co R/O czy jednak co innego, prosze o pomoc

Lighting:

1. http://cgi.ebay.co.uk/15-LED-BLUE-MOON-LIGHTS-4-TROPICAL-FISH-MARINE-CORAL_W0QQitemZ160395202504QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item25584c8fc8

2. http://cgi.ebay.co.uk/Submersible-Aquarium-BLUE-Fluorescent-Light-Lamp-6W_W0QQitemZ180426714860QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item2a02452eec

3. http://cgi.ebay.co.uk/UP-PRO-L-29cm-1ft-Overhead-PL-18W-x-2-Aquarium-Light_W0QQitemZ250470244020QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item3a51309eb4

4. http://cgi.ebay.co.uk/20000k-150W-Metal-Halide-Aquarium-Reef-Lamp-Light-Bulb_W0QQitemZ280448525337QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item414c08e419

Powerhead (zapomnialem o tym)(recyrkulacja jak dobrze sie orientuje):

1. http://cgi.ebay.co.uk/6000L-H-DUAL-POWER-HEAD-WAVE-MAKER-4-AQUARIUM-FISH-TANK_W0QQitemZ120517475048QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item1c0f66bae8

2. http://cgi.ebay.co.uk/Sunsun-Power-Head-Wave-Maker-Cups-Holder-3000-Litres_W0QQitemZ280400140740QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item41492699c4

3. http://cgi.ebay.co.uk/NEWAVE-2000-CIRCULATION-POWERHEAD-FLOW-PUMP-MARINE-FISH_W0QQitemZ200385631605QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item2ea7ea1575

To by bylo chyba na tyle, nie wybieralem tych troche drozszych bo zapewne kazdy by napisal ze beda lepsze, ale drozsze nie zawsze znaczy lepsze ;)

Jesli moze by sie komus chcialo popatrzec na ebay-u i dac mi jakies namiary to bede wdzieczny ;)

Prosze rowniez nie krytykowac, ze zwariowalem, bo zwariowalem :biggrin: hehe

Nie wiem jeszcze coi bede musial dokupic do akwa, wiec prosze o pomoc...

Jesli ktos by mial rowniez jakis link lub sam zechcialby mi napisac krok po kroku co i jak to rowniez bede wdzieczny...

Szukalem i czytalem wczoraj na necie, ale nie znalazlem doslownie krok po kroku jak sie robi, np jak i gdzie musze wsyopac sol, czy do glownego zbiornika czyt moze gdzies indziej :shocked: po prostu nie wiem...

Aha zapomnialbym, z tego co wiem to do takiego akwa nie jest potrzebny sump, bo sczzerze nie chcialbym go robic lub gdzies kupowac itp, itd...

No i slyszalem ze termometr nie moze byc z rtecia, prawda czy falsz ???

Dzieki wilkie za pomoc i opinie...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ze im mniejsze- tym trudniej o stabilnosc parametrow?

wiem to, bo posiadam 52 litry od ponad roku i jesli teraz bym zakladal, to tylko >=112 litrow z sumpem, przemysl to jeszcze, naprawde.

ja mam 52l z zestawem filtracyjno-odpieniajacym tunze nanoreefpack200, do tego podmiany co tydzien, bakterie, jod etc.

jesli chcesz obejzec zbiornik klikaj w stopke ponizej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi linkami odnośnie światła to jakaś prowokacja jest czy coś? Może jakiś joke (żart)?


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Niop ja to bym chcial nawet i 500L, ale na poczatek musi mi styknac to bo po pierwsze nie mam zielonego pojecia o tym, a po drugie nie mam msca :/ a musilabym sumpa robic - kupic, a jak dla mnie na poczatek to za duzo hehe

tak wiec musze wybrac cosik z tej listy i prosze Was o pomoc...

Edit:

Niop to oswietlenie to chyba zart ;) tak jakos mi sie nawinelo i wkleilem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym co tam wypisałeś, widać, że nie masz zielonego pojęcia o tym czego szukasz, więc zanim zadasz kolejne pytania, najpierw poszukaj odpowiedzi w odwieszonych tematach w tym dziale.

BTW Mając jakiekolwiek pojęcie o akwarystyce słodkowodnej (nie mówię tu o bojowniku w kuli czy tego typu wyczynach) dużo lepiej wiedziałbyś, że to co tam wypisałeś to m.in. żarnik do lampy HQI, oświetlenie nocne, nie pamiętam co tam jeszcze za bzdury powklejałeś.


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Jesli chodzi o ryby slodkowodne to zupelnie co innego niz morskie, wiec jak sam napisalem nie mam zielonego pojecia, wiec pisze o prade i pomoc, a nie o krytyke, co do oswietlenia, to nie uzywalem nocnego bo do zwyklej chodowli jest to zupelni nie potrzebne, a hodowalem ryby przez 5 lat, moze nie jakies nadzwyczajne gatunki., ale tez nie typy jak bojownik, mieczyk czy gupik...

co do ooswietlenia co wkleilem, to akurat chyba kupie ze sklepu, ale chodzi mi bardziej o odpieniacz, i czy ten filtr zewnetrzny to jest to samo co R/O ???

P.S. Ciekaw jestem czy Ty na poczatku byles taki madry jak teraz ;) za pare lat tez bede mogl krytykowac takjich jak ja, ale jesli juz nabede doswiadczenie to bede sie staral pomoc, a nie dowalic ;)

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej widac, ze facet cos sie rozgladal w temacie, a nie zaklada tematu jak inni

"mam akwarium 100 litrow, co kupic, jak zrobic? co lac i czy mieszac sol widelcem czy lyzka?"

ja powiem tyle, poczytaj dzienniki, jest kilka zbiornikow zalozonych na tym forum, zobaczysz, ze po tygodniu sam wiele sie nauczysz, podejmij meska decyzje i wtedy mozemy dyskutowac:)

powodzenia:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buczi82

Bez nerwów ale po Twoich postach można zorjętować się żę za mało poczytałeś idziesz na łatwiznę tak jak kolega

zerknij na dzienniki. Co do RO to jest system uzdatniania wody nie ma nic wspulnego z kubełkiem, jest to filtr osmatyczny, wpisz tą nazwę na gogle i wiedza Cię oświeci, notabene miałem akwarium słodkowodne ale bez filtra

RO chyba by mi się nie udało.

pozdrawoam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jak piszesz o morszczyźnie nie masz zielonego pojęcia, to obowiązkowo poświęć trochę czasu i przeczytaj tematy przyklejone w tym dziale (już choćby po tym się zorientujesz, że trochu bzdur popisałeś). Ebay zostaw sobie na koniec. Tłumaczenie wszystkiego od zera nie ma sensu, więc przygotuj się psychicznie na odsyłanie do przyklejoinych ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#232003 buczi82 :

P.S. Ciekaw jestem czy Ty na poczatku byles taki madry jak teraz ;) za pare lat tez bede mogl krytykowac takjich jak ja, ale jesli juz nabede doswiadczenie to bede sie staral pomoc, a nie dowalic ;)

Pozdro...

Nie, oczywiście, że nie byłem, nadal nie jestem, ale zanim zadałem pytanie, szukałem odpowiedzi sam i przeważnie znajdowałem ją na tym forum. Po prostu irytujące jest, że na co najmniej 70% nowo założonych wątków w dziale "Dla nowicjuszy" odpowiedź można znaleźć szybciej niż w 20 sekund. Przepraszam za dość ostry wydźwięk poprzednich postów, trochę przesadziłem. Mam nadzieję, że niedługo zobaczymy tutaj zdjęcia Twojego baniaka ;) Życzę sukcesów!

Wracając do Twoich pytań, nic z podanego przez ciebie oświetlenia nie nadaje się do użycia "samodzielnie", tzn. masz tam żarnik HQI, tylko potrzebujesz do niego obudowę np. taką.

Jeśli chodzi o odpieniacz, nie oszczędzaj, bo to podstawa Twojej filtracji, ja wpakowałem się w taniochę, ale powoli ulepszam własnymi siłami DIY ;) Obserwuj dział Targowisko, bo można czasem perełki wyłapać za grosze.

Nie potrzebujesz żadnego filtra zewnętrznego, potrzebujesz tylko filtra osmotycznego (RO z ang. Reverse Osmosis) i najlepiej DI (zależy od jakości wody po RO, ja na wejściu do RO mam poniżej 50ppm a po RO 0ppm na TDS).

Pompki cyrkulacyjne - tu masz spory wybór, sam musisz poczytać opinie o poszczególnych producentach i podjąć decyzję, w przyklejonych tematach wyczytasz na pewno ile i jakiej mocy pomp potrzebujesz.


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze takiej odpowiedzi nie oczekujesz..., ale proponuje zebys nieco odczekal, poczytal co sie z czym je i jednak zwiekszyl ilosc kasy, ktorej nikt nie ma za duzo, na akwarium nieco wieksze, super odpieniacz i wlasnie to, co wszystkich przestrasza - sump.

Z tych 60 l z przygodna filtracja nie bedziesz zadowolony. Mamy na forum takie pomysly dosyc czesto i to jest normalne, ale fajnie ze najpierw pytasz. To daje pewne szanse, ze zostaniesz tu dluzej.

Pozdrawiam i powodzenia.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Bry...

A wiec tak, oswietlenie kupie w sklepie, reszte z ebaya, mieszkam w uk, wiec nie bede patrzyl na targowiska, bo po pierwsze koszty i czas wysylki to masakra :/ po drugie jestem zielony i do konca nie wiem jaki sprzet (marka) jest dobry. Akwarium nie zmienie na wieksze z tego wzgledu ze na poczatek jak zaloze male i popelnie jakies bledy to koszta nie beda takie duze jakbym zalozyl np. 200L, jesli chodzi o lekture to nie moge sie oderwac od kompa, caly dzien i noc siedze i studiuje co i jak, w google nie ma juz chyba strony ktorej bym nie odwiedzil, obecnie jestem zarejestrowany na 2 forach, na innych sie nie rejestrowalem bo te 2 mi wystarcza, aqua i nano reef, wczoraj czytalem poradnik ktory jeden z klubowiczow przedstawil go w gdyni i caly czas daze do tego zeby wiedziec jak najwiecej, ale tak naprawde to czlowiek sam musi sie przekonac i do wszystkiego dojsc sam...

Czy zostane ? Oczywiscie ze tak, dla mnie to nowe wyzwanie, slodkowodne juz mam zaliczone, czas na morskie...

Zanim zaloze akwa, minie moze 2-3tyg, nie ukrywam ze jestem w goracej wodzie kapany, ale zdalem sobie sprawe ze to nie pare gurami w akwa i ze nie jest tak hop siup, tak jak napisaliscie, najpierw lekturka, pozniej praktyka...

Co do oswietlenia, to nie bede podwieszal, bo mam klape na akwa i do niej bede chcial zamontowac 2-4 tuby...

Dobra koniec pitolenia, wracam do lekturki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Sorka ze pod postem...

Postanowilem ze jade jednak do sklepu i kupie wszystko w sklepie, jak cos nie bedzie dzialac to zawsze moge podjechac i wymienic,a do hong kongu raczej nie pojade ;)

Dzisiaj znalazlem kupca na moje rybki i osprzet, wiec za jakas godzinke lece do sklepu i kupuje to co trzeba, czyli odpieniacz, sol, oswietlenie, testy i chyba ten zewnetrzny filtr, nie wiem tylko co z R/O bo ja juz sie zakrecilem i teraz nie wiem czy on jest podlaczony to glownego akwa, czy moze osobno, bo kolo na tej liscie nic nie napisal o R/O , no chyba ze mu chodzilo o ten zewnetrzny to luzik...

Nic trza sie ogarnac, kobiete pomeczyc i jechac ;)

Jak kupie to napisze jakiej marki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gotowy zestaw ok 100l w uk kosztuje z 150f, zastanów sie czy nie warto :D

ewentualnie odpieniek sobie dołozysz lepszy, do tego ro/di, sól i woda z podmianki ;) mozesz o wodzie pogadac w sklepie albo od kogos z morszczaków w uk (lub chociaz czesc załatwisz ;) )

skałe mozna załatwic za 5f ;)

oj nie doczytałam ze szkło juz masz ;)

odezwij sie na moje pw to podesle ci linka do testów jakie ostatnio sobie kupiłam...

pozdrawiam


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RO/DI to odzielna instalacja, którą podłączasz do zimnej wody w chałupie. Dopiero po demineralizacji możesz solić wodę, inaczej akwarium mogą nawiedzać różne plagi egipskie. Prosty zestaw do RO podałeś w swoich linkach (drugi w external...).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Bylem w sklepie i troszke sie wstrzymalem...

Gotowy zestaw za 150f ???? gdzie ???

Co do sklepu, nie mieli akurat takiego malego odpieniacza jak dla mnie, filtr zewnetrzny troszke za duzy i drog (na ebayu taniej), ogolnie te same rzeczy na ebayu sa polowe tansze, wiec wole poczekac pare dni jak mi przysla...

zastanawiam sie nad tym R/O czy to jest konieczne, bo sczzerze to akwa chcialem na gorze zrobic a te werzyki jak ja mam ciagnac na gore :/ chyba ze to jakos inaczej dziala, do oddzielnego zbiornika a pozniej do glownego, kurcze tyle czytalem i sie nie docxzytalem :/

wode moge kupic w sklepie 25p za litr, wiec nie jest zle, jak cosik to bede mogl od nich kupic, ale to chyba tylko do podmianke...

dobra poszukam jeszcze stronek w stanach, moze tam beda mieli cosik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr RO/DI podłączasz do zimnej wody w domowej instalacji tak jak pisał Ci kolega wyżej. Służy on tylko do PRZYGOTOWANIA wody przeznaczonej do użycia w akwarium. Nie filtruje on wody, która już w baniaku jest. Chyba dość jasno napisałem ;)


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buczi RO możesz mieć w całkiem innym pomieszczeniu wodę filtrujesz do jakiegoś wiadra w którym wymieszasz solankę i z wiadrem śmigasz wlać wodę do baniaka nie trzeba żadnych rurek ani wężyków ciągnąć jak już Ci Rysiu zaznaczył, ale nie wiem czy wystarczająco dosłownie więc to wyjaśniłem... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Oki, tak myslalem wlasnie ze do jakiegos wiaderka, a pozniej do glownego...

mam jeszcze jedna prosbe, napiszcie mi co moge kupic z podanych linkow, moze to nie ameryka, ale jesli nie mial(a)bys wyboru i musial(a)bys wybrac z tych rzeczy, to co by to bylo

Dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten filtr zewnętrzny to sobie podaruj, bo nie wiem na co ci on się przyda a zaoszczędzone pieniądze dołóż do prawdziwego odpieniacza, bo nawet to drugie wątpię, żeby dało radę.

Ten wynalazek już bardziej przypomina odpieniacz http://cgi.ebay.co.uk/AQUARIUM-PROTEIN-SKIMMER-520PS-800-G-H-POND-FILTRATION_W0QQitemZ290391767763QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item439cb2bad3 , a koszt akurat to co zaoszczędzisz na temtym "odpieniaczu" i filtrze zewnętrznym.


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo kup miniflotora na kostkę w 60 litrach bez problemu będzie chodził tylko kostkę lipowa co miesiąc będziesz musiał wymienić (4zł) i pompkę napowietrzająca kupić ..


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zakupy poczynione witamy w piekle ... yyy znaczy się wśród akwarystyów morskich ;)


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.