Skocz do zawartości
Onironauti1

brazowe glony + dino/cyjano

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

chciałbym zasiegnac waszej rady ;)

otoz od jakis 2 miesiecy, na szybach i piasku osadza mi sie jakiś brązowy syf, po wyczyszczeniu szyby czyscikiem po kilku godzinach znowu jest osad na szybach, bardzo łatwo sciera sie to reka i jest sliskie w dotyku

rosnie głownie na szybach, piasku i pompach i wystepuje razem z dino/cyjano (jak sie na szybe patrzy pod katem to widac fioletowa barwe)

na skale prawie wogole tego nie ma, a jesli juz to jakies małe plamki na ktorych widac bombelki powietrza

tylka szyba po 2-3 dniach od wyczyszczenia jest cała brazowa

mozecie mi powiedziec CO TO MOZE BYC??? i jak ten badziew zwalczyc?

akwarium ma 8 miesiecy, sprzet jak w stopce, nic nie dozuje oprocz podmian 10 litrow co tydzien

obsada: chelmon, 2xocelaris, picturatus + ekipa czyszczaca

co do moich podejrzen, to własnie jakies 2 miesiace temu wlałem do akwarium troche zanieczyszczonej wody (zywica DI padła a ja tego nie wiedziałem) mozliwe ze dostały sie jakies krzemiany itp

z dino/cyjano walcze juz duzo dłuzej i było juz w odwrocie, ale zaczeło wracac razem z pojawieniem sie tego brazowego i jest go coraz wiecej


120x40x50/Hailea 4x54W T5/2xTunze Nano Stream 6045/AM Turboflotor 1000 Multi SL + AB2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze dwa - trzy dni zaciemnienia i jakis czas nie podmieniac wody?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#232019 Stani :

Moze dwa - trzy dni zaciemnienia i jakis czas nie podmieniac wody?

No właśnie co ile podmieniasz wod ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem przeciez ze 10 litrów co tydzien ;)

od miesiaca sole TM bioActive - wczesniej była pro reef ale zmieniłem bo podejrzewałem ze miała krzemiany i stad było dino/cyjano


120x40x50/Hailea 4x54W T5/2xTunze Nano Stream 6045/AM Turboflotor 1000 Multi SL + AB2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zaciemnij na 3 dni jak nie masz twardych a powód to pewnie ta woda co dostała sie do akwa

robiąc podmiany z czasem to zejdzie


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Sławek,zaciemnić można pod warunkiem,że w zbiorniku nie trzymasz twardzieli.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tylko sps/lps, wprawdzie narazie jest tego niewiele ale są

to jak z tymi podmianami? lepiej robic czy troche przeczekac?


120x40x50/Hailea 4x54W T5/2xTunze Nano Stream 6045/AM Turboflotor 1000 Multi SL + AB2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#232115 Konrad :

gdyby 3 dni bez światła miały zabijać korale to pewnie nie dożyłby żaden importowany , bez oświetlenia raczej spapra się pH

Mamy kamikaze ;)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak: wieczorem ,najpierw wata do sumpa potem wyczyść szyby , odessij to jak można, potem zrób "młyn" w akwarium jakąś pompą o silnym strumieniu szczególnie przedmuchując miejsca gdzie to występuje skałe też dobrze przedmuchaj i zgaś światło.Po zgaszeniu proponuje dodać coral snow np. firmy KZ ZMIESZANY NA 5 MIN.z bakteriami które dajesz do akwa 2mlcoral snow/100L WODY+ bakterie.Robić młyn w akwa co godzine ne zapalajć światła conajmniej 3 - 4 razy.Następnie preparat "wiążący" zanieczyszczenia np ZEOZYM po ok. 5 -6 godz.Jeśli nie masz ww preparatów to daj podwójną dawke bakterii i 2ml wódki / 100L wody następnie lekko podkreślam lekko podnieś KH ,to ma być stymulacja (max 0,5 - 1 KH) .Nie WYMIENIAJ WODY ! zwłaszcza na soli TM bio actiw .Po 2 dniach zaciemnienia normalna dawka bakterii i 1ml wódki / 100L wody .Kontroluj wate i odpieniacz ,odpieniacz ustaw na piane normalną lub lekko w kierunku na mokro. Na akwa NIE MOŻE padać dzienne światło . Po 2 dniach światło ale o połowe mniejsze pirwszego dnia , potem normalnie.POWODZENIA W WALCE !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#232121 slawomirdyl :
#232115 Konrad :

gdyby 3 dni bez światła miały zabijać korale to pewnie nie dożyłby żaden importowany , bez oświetlenia raczej spapra się pH

Mamy kamikaze ;)

bardziej praktyka , Marek chyba nie sądzisz że badyle od chwili pakowania do rozpakowania są w workach 15 godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad piszę tylko o tym co sam kiedyś doświadczyłem.

Zaciemniłem zbiornik na 3,5 dnia.Fakt skała po tym zabiegu była czysta i taka pozostała,ale kh skoczyło do 19 i niektóre twardziele dostały w d*pę.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kH w systemie spada , wiec jeżeli odłączysz na ten czas reaktor lub nie wlejesz ballinga to nie ma szans żeby wzrosło , na dino mogę polecić algae x z FM , lałem i pomogło bez strat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tak jak radził robi niestety przyniosło to odwrotny skutek,

to brazowe swinstwo pokrywa juz wszystko, nawet na koralowcach sie osadza i pełno bąbelkow na skale

ma to forme takiego pyłu, ktory bardzo łatwo sie zdmuchuje, ale przez to rownie łatwo roznosi po całym akwa

czy myslicie ze robienie sajgonu + lampa UV bardziej pomoze czy zaszkodzi?


120x40x50/Hailea 4x54W T5/2xTunze Nano Stream 6045/AM Turboflotor 1000 Multi SL + AB2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa UV na to nic nie daje, próbowałem :) Jedyne co, to przy podmiance łatwo się zbiera wężykiem, najlepiej pod wieczór, kiedy najwięcej tego jest.

U mnie na jednym LPS się do osadza, ale koral dzielnie to zwalcza. Pod Discosoma też się rozlewa, ale grzybki sobie olewają i wystawiają się ponad to cyjano. Słyszałem, że nawet w najczystrzej wodzie to się doskonale czuje... :)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczał z podniesieniem curkulacji ..po drugie sprawdził t-5 ,jak maja wiecej niż 5-miesiecy do wymiany ..Ograniczył podmiany do minimum ...Ale pierwsza sprawa to curkulacja przy baniaku 120 cm ,to troche wydaje mi sie za słaba ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej cyrkulacji to nie wiem czy to taka reguła bo u mnie cyjano na piasku jest tam gdzie jest mocna cyrkulacja i te włosiska falują ostro, a tam gdzie nie ma cyrkulacje prawie wcale cyjano nie ma więc obalam wasze teorie z cyrkulacją troszeczkę... Może u was to się sprawdziło, ale nie w każdym baniaku cyjano ma coś wspólnego z cyrkulacją bo u mnie nie ma NIC wspólnego z cyrkulacją :) :) Zresztą u dziesiątek ludzi cyjano pojawiło się i za miesiąc zniknęło, a nikt nic z cyrkulacją nie grzebał z tego co da się wyczytać na forum to poza jakąś chemią ciężko coś poradzić na to dziadostwo, ale na szczęście jak to w morszczyźnie trzeba cierpliwości i węgla doustnie samo przyszło samo zniknie i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#235747 spajdi :

u mnie cyjano na piasku jest tam gdzie jest mocna cyrkulacja i te włosiska falują ostro, a tam gdzie nie ma cyrkulacje prawie wcale cyjano nie ma (...)u mnie nie ma NIC wspólnego z cyrkulacją :) :)

No jak nie, jak napisałeś że ma? :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapuhy może źle to opisałem słowami chciałem po prostu udowodnić, że Cyjano nie pojawia się tylko tam gdzie jest słaba cyrkulacja :) Uważam, że to że akurat nie mam cyjano tam gdzie woda słabo cyrkuluje to przypadek i wpływ innych czynników, a nie cyrkulacji mam nadzieję, że teraz moje stanowisko jest jasno postawione :kapelusz

Zamotałem, ale mam nadzieję, że teraz wiecie co miałem na myśli :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.