Skocz do zawartości
guliwer777

Tubastre niespodzianka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Oglądałem przed chwilą akwarium przy użyciu mocniejszej latarki niż zwylke i wielkie było moje zdziwienie jak w zakamrku zobaczyłem małą (ok 1 cm) żółtą tubastre :p Miałem kiedyś tubastre ale to ok 2 lata temu, potem poszła do innego zbiornika. Zastanawia mnie jak ona żyje w całkowitych ciemnościach bez karmienia i czy jest wynikiem rozmażania płciowego tuby którą miałem kiedyś ?

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Guliwer to na milion procent aiptazja, tubastrea nie mialaby u Ciebie szans na przezycie w tak jałowej wodzie :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#232686 KIDULT :

@Guliwer to na milion procent aiptazja, tubastrea nie mialaby u Ciebie szans na przezycie w tak jałowej wodzie :p

Witam

No tak jak się nie znam na tym, masz racje, kurcze a myślałem że to tuba a może to sarco albo xenia ?

Jak mi się dziś uda to zrobię fotę.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#232723 KIDULT :

przeciez sie zgrywam:)

dawaj fote

pozdro

Zamknięta jest teraz, popróbuje wieczorem:)

Udało się.

1770-tuba.jpg

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak to mała tuba :p


672L + 260L sump, Skiba Cone na RD, NewJet 8000, 4x BP 160W Cree ,2x Tunze 6105,2x Tunze 6055, 80 kg LR, Profilux III Ex + pompy dozujące, Balling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#232669 guliwer777 :

...Zastanawia mnie jak ona żyje w całkowitych ciemnościach ...

przeciez to koral niefoto, więc po co jej światło :p

Moja tez żyje po ciemku praktycznie. Jak siedzi blisko skały - kilka milimetrów- to zawsze się cos jej mogło do jedzenia trafić, bo wiekszośc "naturalnych" żyjątek przy skałach właśnie sie porusza.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#232803 Darek S :
#232669 guliwer777 :

...Zastanawia mnie jak ona żyje w całkowitych ciemnościach ...

przeciez to koral niefoto, więc po co jej światło :p

Moja tez żyje po ciemku praktycznie. Jak siedzi blisko skały - kilka milimetrów- to zawsze się cos jej mogło do jedzenia trafić, bo wiekszośc "naturalnych" żyjątek przy skałach właśnie sie porusza.

Chodziło mi o podkreślenie tego że bez światła i bez jedzenia, wiem że to niefoto.

Zasadą jest że Tubkę należy karmić dość często, moja nie dostawała jeść odemnie co najmniej 2 lata.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej gratulacje i to jest własnie piekne, że zbiorniczek szykuje takie niespodzianki

Poprostu twarda sztuka ci sie trafila:)

I co bedziesz ją teraz karmił czy oddasz Jackowi na wychowanie?


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś dostała jeść. Za bardzo się ucieszyłem jak ją znalazłem żeby ją oddawać :p Będę karmił, jest w słabo dostępnym miejscu ale ze strzykawki i wyginanej słomki zrobiłem super podajnik jedzenia.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super sprawa widziałem na żywo i potwierdzam to...."żółta valonia":p, a tak serio sprawa jest naprawde rozwojowa i do zastanowienia przy takim setupie bez karmienia ponad dwa lata to daje do myślenia :p jaki wpływ poza karmieniem mają parametry wody itd.

P.S. może teraz Piotrek pod wpływem tubki przejdzie na niefoto:clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.