Skocz do zawartości
dragon_x

Błazny i quadricorlor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam w swoim akwa dwa błazny (ok 4cm), a od niedawna zamieszkał w nim ukwiał e. quadricolor. ma ok 8-10cm średnicy.

Moje pytanie dotyczy chęci błaznów do zamieszkania w ukwiale. Czy powinny się nim w ogóle zainteresować? Na dzień dzisiejszy mieszkają w wielkim pronad 20cm sarco albo za odpieniaczem, a na ukwiał w ogóle nie zwracają uwagi. Faktem jest, że mieszkanie ukwiale urządziły sobie krewetki z gatunku thor aboinensis w ilości sztuk dwie, ale to chyba nie powinno mieć znaczenia?

Dopowiem jeszcze, że błazny pochodzą z hodowli.

Czy ktoś ma jakieś szersze doświadczenia w tej kwestii?

bardzo proszę o opinię, porady, etc.

pozdrawiam


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie błazny mieszkają Euphyli ale zajęło im to pól roku zanim sie tam przeprowadziły z sinulari. Najpierw przez pół roku od czasu do czasu pocierały się. widac bylo ze euphylia jest dla nich bardziej atrkcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest możliwe, że w ogóle nie zwrócą uwagi na ukwiał?

Wyjdzie na to, że jego jedynymi mieszkańcami będą krewetki.

Co ciekawe przesiadują w nim większość czasu, przynajmniej jedna z dwóch zawsze jest w ukwiale lub obok niego...


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku miałem dwa błazny. Z powodu jakiejś infekcji został jeden, który sam pływał około pół roku.

Potem wrzuciłem heteractis magnifica do baniaka. Błazen przez miesiąc nie wiedział co to jest. Po miesiącu kupiłem trzy nowe błazny i po wpuszczeniu do akwa od razu znalazły się w ukwiale. Wtedy zaczęła się dwudniowa walka która na szczęście obyła się bez ofiar i na końcu wszyscy stwierdzili że ukwiał jest na tyle duży że się pomieszczą.

Ot historyjka z happy end'em :p


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ten mój ukwiał z ledwością pomieści te dwa błazny....

moze dlatego, że są z hodowli nie zwracają uwagi na ukwiał?


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przepraszam że się podepnę pod temat ale również mam quadri i dwa błazny mają one 3 cm a ukwiał jest miesiąc w szkle ale nie wykazują zainteresowania. A pytanie brzmi czy zamieszkiwanie w koralach lub ukwiale jest wrodzone czy wyuczone.

Pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błazny przedewszystkim potrzebuja czasu na wytworzenie śluzu ochronnego dzięki któremu ukwiał nie bedzię

traktował ich jako pokarm.

Druga sprawa to pochodzenie błaznów:

- z odłowu predzej czy później zaakceptują ukwiał

- z chodowli gdzie ukwiał nigdy nie wystepował są nikłe szanse

Pozdrawiam :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie prawda. mam blazny z chodowli i w ciagu tygodnia od wprowadzenia quadricolora blazny w nim zamieszkaly, wiec mysle, ze nie jest to wyuczone tylko wrodzone. niestety czasami blazny w ogole nie zamieszkuja w ukwiale, taki urok:)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ocelarisy z chodowli i przez około 2 miesiące się zastanawiały co wybrać sarco czy ukwiał. Oczywiście wybrały ukwiał i od tamtej pory (jakieś 2 lata) praktycznie się nie rozstają z ukwiałem. A rozstają się głównie tylko po to aby ugryźć moją rękę jak coś robię w zbiorniku :p.

Czasami jak pilnują ikrę i czyszczę szybę czyścikiem to atakują nawet czyścik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh mam nadzieje ze blazny w koncu zainteresuja sie ukwialem, bo narazie tylko krewetki w nim siedza. co ciekawe ich nie parzy :p tylko widac jak ogonkami machają w środku :)raz nawet myslalem ze ukwial wlasnie jedna pozera...:p


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie moim zdaniem robia to instyktownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silver200 i jjablonski błazny mogą być chodowane wraz z ukwiałami prawda :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zako troche poleciales, mysle, ze takie chodowle sie nie zdarzaja:) a jesli ktos by chodowal blazny razem z ukwialem, to zapewniam Cie, ze bylby sprzedawany "komplet" w duzo wyzszej cenie;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.